» »

USB problem

USB problem

kitesurfer ::

Pozdravljeni!
Dva dni sem imei izklopljen PC in ko sem ga sedaj nazaj priključil mi noben USB priključek ne dela!
Napiše mi USB not recognised! Poskusil sem že priključit različne USB naprave(ključ, iz. disk,..) v razlicne vhode.

Hvala za pomoč

20sdfj093f ::

Poišči na plati jumper, ki definira standby napajanje usb napravam in ga pomakni v drugo lego.

LPD

kitesurfer ::

kaj mi lahko bolj natančno razložiš kiako to naredim!
Hvala za pomoč!!

Picero ::

Pa kaj je to zdaj za ena frka, meni isto ne delajo USBji, pa podobno pri kolegici. Njej sicer bere ene kljucke, drugih ne, pri meni pa najprej ni prepoznal vec printerja, sedaj pa mi ne prepozna nicesar (USB kljuckov, Palma, zunanjih diskov...) Probal sem vse zivo, brisal driverje, nalagal nove, na koncu formatiral zagonsko particijo in nalozil nove windowse. Imam pa eno plato od Asusa P4SP-MX. Bios je ta nov 1005. Kaj lahko se naredim, razen da disableam USB na plati in vrzem v racunalnik eno PCI USB kartico.
Aha, mi je pa do ene tri dni nazaj vse delalo BP.
TNX, Robi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()

20sdfj093f ::

Probaj po manualu poiskat jumper, kot sem ga opisal, in ga premakni.

LPD

Picero ::

Freezer - hvala lepa, samo tisti jumper prestavi napajanje na MB oz. na naprave. Sem prestavil pa ni bilo nic drugace.
No, pa povem se kako sem resil problem. Kljub temu da sem ze na zacetku nadgradil bios moje maticne na najnovejso verzijo, se je napaka se vedno pojavljala. Bios sem nato nadgradil se 1x z zadnjo vaerzijo, na koncu pa s predzadnjo verzijo in takrat je zadeva cudezno pricela delat...
Mogoce komu moja resitev prav pride.

Se mi pa zdi zelo cudno, da ima toliko mojih prijateljev kar naenkrat probleme s prepoznavanjem USBjev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114127 (12689) Berni_01
»

Računalnik se noče ugasnit...

Oddelek: Operacijski sistemi
402344 (1891) AnotherMe
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317323 (13446) G_mAn
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354876 (3004) Riff
»

USB bizarne težave v WinXP

Oddelek: Strojna oprema
91444 (1175) 20sdfj093f

Več podobnih tem