» »

Težave Linux in particija

Težave Linux in particija

stasky007 ::

Zanima me ali se ob inštalaciji ubuntuja particija formatira... v računalniku imam namreč več diskov in particij, na eno (kjer sem imeu nekaj slik, ki jih nism hotu zgubit) sem inštalirau ubuntu... zdej pa teh slik nikakor ne morem najt... v windowsu ne vidim več te particije, v linuxu pa se še ne znajdem a mislim, da na tej particiji omenjenih podatkov več ni... kšna ideja? bi se jih dalo rešit?
Stasky

mte ::

Uff..se bojim da si vse povozil..
Linux uporablja drugačen datotečni sistem kot Windows, zato si mora ob inštalaciji tisto particijo pripraviti in formatirati. Mislim, da te je inštalacija na to dobro opozorila.
Zdaj če to bereš na Ubuntuju, takoj izklopi računalnik. Mogoče se bo dalo še kaj narediti, vsega sigurno ne boš mogel dobiti nazaj. Pa tudi enostavno ne bo, tako da se na to spravi samo, če so ti slike RES pomembne. Konkretnih programov ti ne znam priporočati, bo kdo drugi kaj več povedal. Z reševanjem podatkov z diska je cela znanost, še posebej če je bil disk vmes formatiran. Pri tem imam seveda v mislih hitro formatiranje kot je pri večini inštalacij OS, ne pa low level format, upam da se ga nisi poslužil.
lp

stasky007 ::

ja ja sej me je obvestilo, žau sm js narobe particijo izbral, ker mam 4 particije, na eni od teh dokumente... in ravno na to sem nainštalirau linuxe (čeprau sem si za to spraznil drugo)...
zdej podatki niso življenjskega pomena, bi pa biu vseeno veseu, če bi se jih dalo rešit, ker so to slike dopustou itd... pa ravno nameravau jih na dvd spravit :'(
js ročno particije nism formatirau, razen kar nardi inštalacija sama...
sm sicer pobrau en program, ki naj bi biu za reševat podatke z diska sam te particije ne vidi...
kakšna ideja???
Stasky

amigo_no1 ::

Upam da si se kaj naučil iz te štorije:
Vedno naredi backup podatkov pred inštalacijo OS.


Uporabi Getdataback/TestDisk in upaj na najboljše.

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk


Kaj pravi v terminalu (linux):
fidsk -l

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

stasky007 ::

hvala vam za pomoč, uspelo mi je s programom "RecoverMyFiles" kljub temu, da ni ntfs in ne fat particija...
Stasky

stasky007 ::

saj sem imeu varnostno kopijo particije na katero sem linux nameraval namestiti a sem zaradi nepazljivosti namestil na napačno particijo, kar sem opazil šele ob zagonu linuxa... nardit varnostno kopijo vseh diskov pa bi bilo malo težko glede na količino podatkov... še dobro, da je bila izgubljena particija velika le 13GB, ta največja jih je 320 v enem kosu :) sreča v nesreči... no hvalabogu (hvala slo-techu) mi je podatke uspelo rešit in se ravno obnavljajo!

Lep pozdrav!
Stasky


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

organizacija particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
413345 (2673) solatko
»

Kopiranje podatkov notranjega diska prenosnika na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7823 (724) All
»

PODATKI SO ŠLI z diska

Oddelek: Programska oprema
132613 (2156) amigo_no1
»

NTFS ali FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212781 (2334) bluefish
»

izdelava particij

Oddelek: Operacijski sistemi
123033 (2731) agent006

Več podobnih tem