» »

Comp zašteka :(

Comp zašteka :(

ZaLoMaT ::

Zdravo

Imam problem:;((
-Nekaj sem se špilal in nadgrajeval BIOS za matično ploščo DFI AD77Pro (3× mi je uspelo nadgraditi BIOS in vedno se je računalnik normalno zagnal)
-ko sem pa 4. updatal BIOS pa mi računalnik po cca. 10sekundak zamrzne / zašteka :(

Kako naj to popravim? :\

Najlepša hvala že v naprej za odgovore:D

ZaLoMaT ::

-Kaj je možno tudi, da je kaj drugega narobe?
-Kako resetiram BIOS?

Hvala vsem že v naprej za odgovore:D

___ ::

firma je DFI? ubistvu prvič slišim za to firmo. poskusi takole (pri moji to deluje).....pojdi na komp kakšnega prijatelja in potegni z neta starejši bios, ki ti je še deloval ter ga daj na disketo. ime datoteke si moraš zapomniti.tudi končnico. preden boš računalnik zagnal, daj ti to disketo v računalnik in upaj da bo zagnal kaj za flešat bios.
ob zagonu.....ko se ti pokaže una slika od proizvajalca matične plošče (vsaj pri večini računalnikov se pokaže kakšen napis....v mojem primeru je to asus) uglavnem pod to sliko se men napišejo neke opcije....press če hočš nevem kaj narest pa še nekej če hočš flešat bios.nevem mogoč je pr teb tud to...

če pa vse to nebo delovalo..ti pa nekako neznam več svetovat.

le še tole.....si mogoče prej kaj izklaplal v biosu...kakšne napravice? ker fora je tud pr men da...jaz imam 2 zvočni kartici.in če une na matični plošči v biosu ne izklopim se mi računalnik ne zažene...gonilniki se ne ujemajo in pride do spora in se ne zažene komp. mogoč je tud pr teb kj takega?
poskusi pa povej kako je šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

ZaLoMaT ::

Evo sem zrihto.
(Najprej sem iz matične plošče vzel ven baterijo in comp zagnal v BIOS-u pa sem dal vse nastavitve na "tovraniško naštimane", ko je comp prišel do namizja je še vedno zaštekal vendar po cca. 1min :)). Tako sem imel ravno prav časa, da sem dal drug BIOS gor:D )
Hvala Vama za pomoč :D

Vendar pa že imam nov problem :(
(Npr. pri igri F.E.A.R. Combat je tak čudna grafika, vidim kr ćez stene sam je grafika tak "grda" vse se blešči...)
Ka bi blo pa to narobe?
-Posnel sem nove gonilnike za grafično kartico sam še vseen se to pojavla
-Ka je možno, da je zato takšna grafika ker je drug BIOS?

Hvala Vam že v naprej :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphireovi Radeoni HD 5770 okrnjeni

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284748 (2917) EmaZek
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385418 (2481) dziht
»

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

Oddelek: Navijanje
422740 (2030) SATI
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151498 (1179) Azrael
»

[:(] bad bios flash.Nujno!!![:(]

Oddelek: Strojna oprema
91312 (1129) Spajky

Več podobnih tem