» »

AMD Athlon XP2600+ temperatura

AMD Athlon XP2600+ temperatura

alesek86 ::

Zdravo!

js mam doma že kar nekaj časa omenjeni procesor in mi gre vseskozi v nos njegova temperatura, ki je 54 stopinj v normalnem delovanju in 60 ob obremenitvi. Zanima me, če je to normalno? Imam pa nameščen hladilnik Zalman 6000 AlCu...js sumim termalno pasto, ki, kukr se spomnem, ni nč posebnga, ker mi jo je dal na servisu gor. Za koliko bi lahko spustil temperaturo, če bi dal kakšno zelo dobro pasto gor? pa katero priporočate?

hvala za odgovore

Lp, aleš

Meizu ::

Nekaj stopinj bi gotovo sprostil. Si preveril, če je mogoče računalnik zaprašen? To zna vsekakor višati temperaturo po nepotrebnem...

alesek86 ::

prah s hladilnika in ventilatorja sem spucal en teden nazaj, pa je temp šla za dve do tri stopinje dol...
katera pasta je najbolša?

Lp, aleš

jest10 ::

60 stopinj ni nič.
Ti procesorji komot delujejo tudi pri 80 stopinjah.

rdecaluc ::

Jz sm ga imel včasih in se je grel od 54-65 ali pa še več in še vedno dela ( seveda sedaj v sosedovem kompu ) , je normalno , lahko pa to rešiš z dobrim hlajenjem in dobro prezračenim ohišjem
Est modus in rebus. ,typos

alesek86 ::

a to pomen, da tud pasta ne bo velik pomagala? al bi pasta vseeno znižala za kako stopinjo ali dve?

Lp, aleš

Urc ::

Če se ne motim je to ta hladilnik ki je mel zraven posebej nosilec za ventilator.

Če je to ta, potem naj ti povem da ni ta hladilnik eden izmed najbol kvalitetnih za današnje cajte. Lahko pa znižaš temperaturo tako, da na nosilec namestiš kak močnejši ventilator (Delta>:D ) in pa poskusiš ponovno namestiti tanek sloj termalne paste.

Lahko pa tudi pogledaš za kak kvalitetnejši hladilnik.

Lp

alesek86 ::

js bi rad, da mi dela kišta čim bolj potiho, zato imam zdaj ventilator preko fanmate-a naštiman na 1900 obratov...
je pa to ta hladilnik, kjer je posebej ventilator, ja...a se da dobit boljši ventilator, ki bi delal zelo tiho?

Lp, aleš

Urc ::

Ja vse se da. Malo poglej cool-pc pa še druge trgovine mogoče. Verjetno bi lahko na uni nosilec nataknil kak 120 mm ventilator ki bi delal tiho z večjim pretokom zraka, če ne pa ti še zmeraj ostane menjava hladilnika:\

Pa tudi na ohišje lahko daš še kakšen ventilator, če še nimaš, da bo ohišje bol
"prevetreno". Drugače pa 60 °C se meni ne zdi nič takega za se sekirat... Socket A se je zmeri dosti grel, s stock hladilniki je bila temperatura še višja pa so PC ji še zmer delali/jo.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

rdecaluc ::

sam to pa spet ni res da so se vsi tako greli. Sam sem imel athlon xp 2600+. Ko je bil v ohišju je imeč 55-65°C , ko pa sem enkrat zalavfal vse skupaj izven ohišja na normalno hlajenem prostoru pa je padlo tudi do 35°C. Idle seveda.
Est modus in rebus. ,typos

Arthur ::

Inštaliraj si s2kctl. Med idlanjem boš imel za 6-7°C nižjo temperaturo.

alesek86 ::

kako to misliš v ohlajenem prostoru?a to si mel 0 stopinj not al kaj? a si sam odprl kišto, pa se je poznal al kako?

Lp, aleš

dukenukem ::

js mam xp 2600 , če je stoc, mam v tej vročini ko ni veliko v uporabi okol 43 stopinj :D cooler je oriđinale box, pasta arctic silver

rdecaluc ::

ne ... imel sem 22°. Ni res da se vsi grejejo tako zelo , samo malo porihtaš zračenje , mogoče zamenjaš pasto in si že na konju. Seveda ostane ti še menjava hladilnika :S

edit: typo
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

INVICTRA ::

Ja to je še bil procesor :)) mi je včasih dosegel 85°C pri igranju iger. Z menjavo hladilnika sem to spravil na 72°C .

kixs ::

alesek86... temperatura ti je cisto OK.

Sekiraj se raje za kaj drugega ;) :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418789 (15912) Wofk
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997443 (3848) kuglvinkl
»

Hlajenje Pentium D 2.66GHz LGA 775

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8906 (793) pinx
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402182 (1499) G@MER
»

Samo sranje!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221581 (1121) Highlag

Več podobnih tem