» »

Iščem knjigo

Iščem knjigo

STASI ::

Forkano iz teme Knjige, knjige, knjige
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Pegaz ::

Se opravičujem, če ta post ne spada v to temo, vendar ne vem, kam drugam bi ga uvrstil.

Torej, a mi lahko kdo predlaga knjigo o psihologiji človeka v slovenščini, ki ni pretežka in razlaga kar se da obširno. Rad bi tudi kakšno knjigo, ki opisuje/razlaga človeške odzive na določene situacije ter kakšno knjigo o tem, kako prebrati osebo, ali govori resnico ipd.

Hvala lepa.
Pegaz

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: STASI ()

@nny ::

Za prvi del predvidevam, da potrebuješ knjige s področja psihologije osebnosti. Strokovnjak za to področje je v SLO Janek Musek, lahko poiščeš njegovo knjigo Znanstvena podoba osebnosti. Ostale knjige, ki še pridejo v poštev so: Psihološke dimenzije osebnosti, Osebnost in vrednote, Psihološki modeli osebnosti. Če so te knjige pretežke, vzemi učbenik za psihologijo v srednji šoli. Vmesne variante kvazipsiholoških knjig tipa "10 korakov, kako...," ne priporočam.

Človekovi odzivi na situacije nastajajo v interakciji različnih dejavnikov, kot so značaj, temperamet, značilnosti določene situacije. Torej če nameravaš predvideti reakcije drugih, je po moje še najbolj uporabna klasična psihoanaliza, ki analizira nezavedne vzroke odločitev. Žal se tega ne da naštudirati po bližnjici.

Če hočeš ugotoviti, ali oseba govori resnico, preštudiraj literaturo s področja govorice telesa in obraza. S tem se veliko ukvarja kriminalistična psihologija pri tehnikah zasliševanja.

gkovac ::

Pred leti sem bral knjigo (majhna, tanka in črne barve), ki govori o neki novodobni kugi človeštva, ki se prenaša z božanjem (dotikom). Okužen posameznik se spremeni v neko "pošast", ki potem išče nove žrtve.

Zgodba govori o nekem še zdravem posamezniku, ki se skuša izogniti okuženim ljudem, ki ga lovijo kamorkoli pride. Na koncu se okuži tudi sam in najde ljubezen svojega življenja...

Če kdorkoli ve o kateri knjigi govorim naj se oglasi. Hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Freezy ::

Pozdravljeni,
iščem knjigo, ki opisuje dogodke med drugo svetovno vojno v Sloveniji. Najraje kakšne zgodbe navadnih ljudi ali pa partizanov. Pozna mogoče kdo kaj takega?

Bananovec ::

Dolgo že nisem prebral knjige, ki ni bila za domače branje (?če ne že celo večnost) pa me zanima, če bi mi lahko predlagali kako fantazijsko knjigo ali pa morda kaj bolj lahkotnega, da zabijem svoj prosti čas.
P.S. Se opravičujem za obujanje stare teme.

Edit: V bistvo bi mi bila dovolj vsaka knjiga, ki je ne bi mogel nehati brati. Sem pa srednješolec .
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

Sam tudi verjetno tretjič v zivljenju prebral knjigo prostovoljno, ki bi bila namenjena za šolo - v šoli ti turijo dolgovasne zastarele knjige da se ti potem vse knjige zagravzajo!

Torej sedaj sem 15let izven šolskih klopi in sem prebral DanBrown-The Lost Symbol - odlično! Sedaj me zanima kje najti še kakšno podobno knjigo oz. knjigo ki bi me tako zelo pritegnila kot za ? Pa še ali je katera poljudnoznanstvena knjiga na temo noetike ?


Hvala in lep večer :P

b ::

gkovac je izjavil:

Pred leti sem bral knjigo (majhna, tanka in črne barve), ki govori o neki novodobni kugi človeštva, ki se prenaša z božanjem (dotikom). Okužen posameznik se spremeni v neko "pošast", ki potem išče nove žrtve.

Zgodba govori o nekem še zdravem posamezniku, ki se skuša izogniti okuženim ljudem, ki ga lovijo kamorkoli pride. Na koncu se okuži tudi sam in najde ljubezen svojega življenja...

Če kdorkoli ve o kateri knjigi govorim naj se oglasi. Hvala!


Walter Miller Jr. - Temni blagoslov

Originalni naslov je Dark Benediction.

Sem mislil, da sem jo izgubil, pa je še vedno na polici. Super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knjige, ki so pustile pečat (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5112017 (9766) BigWhale
»

Tečaj fotobranja - vaše mnenje

Oddelek: Šola
72416 (2129) GoodSatanist
»

Teorija Kaosa(reference)

Oddelek: Znanost in tehnologija
103227 (2820) christooss

Vrnitev kralja - knjiga ali film: kaj je boljše?

Oddelek: Sedem umetnosti
332067 (1706) DoloresJane
»

Knjige, ki jih niste marali, pa si niste upali povedati

Oddelek: Sedem umetnosti
4610347 (9388) Isht

Več podobnih tem