» »

Telekom kupil Najdi.si

1
2
»

Vajenc ::

V 8-10 letih bo kupnina poravnana iz dobička. IMO je to dobra dolgoročna naložba. Telekom je uspešna firma (tudi zaradi dolgoletnega monopola v telefoniji) in če pokupijo še ostale balkanske telekome ni nujno, da jih Nemci kupijo, morda mi kupimo njih ;)

Luka Percic ::

Luka Veliki: a zadeva deluje v Firefoxu?

Menda ja.
Sam nisem testiru, dela mi pa v Operi in IE-ju.



Luka: Tale cel post sem napisal, preden se mi je stran naložila do konca.

Hmm, meni pa v trenutku naloži...

Javascript must be enabled in your browser to use this page. Please enable Javascript under your Tools menu in your browser. Once javascript is enabled Click here to go back to Snap.com.


Hehe, nekateri brez JS-ja po netu hodite?
Kot da bi brez gat po mestu..
:\

Lahko si na tem snapu poštimaš da ti kaže le balončke (in predoglede v njih), lahko to možnost tudi z lahkoto vdelaš v svojo stran..

[D]emon ::


Saj je že baje oz. je lastnik shrani.si se zaposlil v najdi.si


najdi.si je odkupil shrani.si, vendar lastnik (in avtor, btw) se vedno dela na zadevi. pac je zdaj na placilni listi najdi.si. Nikakor pa ni slo samo za to da bi se clovek tam "le zaposlil" ampak za prevzem :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Matthew ::

Najdi.si se hvali, da so najbolj obiskana slovenska spletna stran. Potem najbrž ne more bit tako slaba ...?

Kenpachi ::

Jaz se pa hvalim, da imam najdaljšega na svetu. Mende je pa ja nekaj na tem...? >:D
Zaraki Kenpachi.

ahac ::

najdi.si je odkupil shrani.si, vendar lastnik (in avtor, btw) se vedno dela na zadevi. pac je zdaj na placilni listi najdi.si. Nikakor pa ni slo samo za to da bi se clovek tam "le zaposlil" ampak za prevzem :)


Torej je Telekom dobil nadzor nad našimi slikami! :O
No ja.. bomo šli pa na file.si :P

V bistvu.. Telekom in najdi.si imata dovolj denarja, da shrani.si ne bi bilo več treba brisat starih slik.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

poweroff ::

OK, ne razumem kaj slabega je v tem nakupu? Telekom je pač videl svojo poslovno priložnost, Najdi.si pa tudi.

In kaj slabega počne Najdi.si? Ni kaj dosti drugačen od Googla, le da je Google še bolj prisoten in ima še več podatkov.

Najdi.si pač ni neka romantična združba, pač pa podjetje z jasno tržno strategijo. In očitno so uspešni. Je to slabo???
sudo poweroff

Tody ::

Ne to ni slabo... slabo je lahko to da se bodo bolni umi telekoma kej preveč pametnega zmislil in podrl vse trdo delo najd.si ekipe... ker pač se bo nekdo iz višjih krogov tako odloču brez strokovne podlage se ve...

poweroff ::

Hja, jebiga. Bo pač trg napravil svoje in bo šla njihova naložba k vragu.

Najdi.si je pač podjetje. In na podjetje vpliva lastnik, ne uporabniki. Če lastnik počne neumnosti - je to žal njegova pravica.

To je pač kapitalizem. Lahko pa uvedemo nazaj socializem, kjer bo Vrhovni Sovjet določal kakšne poteze smejo vleči lastniki in katere poteze so pametne.

Samo dvomim, da si kdo želi kaj takega.. poglejte samo kam je pripeljalo vmešavanje Vrhovnega Sovjeta v časnik DELO...
sudo poweroff

pivmik ::

Glede na majhnost podjetja se mi zdi Najdi.si odličen iskalnik, vsekakor mi ni všeč nabistost z reklamami in grafične reklame. Včasih mi njade VEČ strani kot pa Google, ko iščem kakšno slovensko stvar (ima večjo kvantiteto kot Google, smz).
SMSi so vsekakor kul, čaprav je bil prvi vmesnik totalno v falusu, zdej so kolikor toliko poštimali. Pa captcha sistem imajo ful dober, samo tri črke za prepisat, ki se jih da VEDNO prebrat.
Vidi se tudi pa, da samo capljajo za Googlom(maps, novice, slike/audio/video, slabše imitacije) , kar pa ne pomeni da je to slabo ;) .

Upam, da bo telekom le poboljšal situacijo.
In upam, da bo Shrani.si delal še hitreje, zanesliveje in brez reklam, če ne pa pač grem na file.si :P

Telekom pa bi res mogu pospešiti gradnjo WiMax brezžičnega omrežja, da ne bojo pokurli koncesijo v nič kot je to storila prejšnja firma, ki je dobila koncesijo. Nasrkala pa je itak cela Slovenija.

Naslenje... Kdo bo kupil Bolho? eBay?
LP, Gregor GRE^

Jinto ::

Najdi.si zna sklanjat, Google na zna :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

ARiL ::

Kolikor je meni znano je Bolh že kupila Styria...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ARiL ()

Wirko ::

Najdi.si zna sklanjati, pa tudi dvojiti in množiti (čeprav se mi zdi, da vse to deluje, kadar mu paše). Pa še besede z manjkajocimi stresicami najde. Pa če vidi, da si se zatipkal, predlaga pravilne besede. V drugi inkarnaciji (pogodak.co.yu) išče prav tako po cirilici kot po latinici. Za vse take cukrčke pa je na slovanskih trgih gotovo povpraševanje. Googla bo gotovo težje učit slovanščine.

Google pa se hoče približat Najdi.si na tak način, da Slovencem z večjim veseljem servira zadetke v slovenščini. Že prav, ampak to dela tudi takrat, kadar nočemo. Sem pa ravnokar ugotovil, da se tega rešim, če menjam jezik uporabniškega vmesnika v angleščino.
[:4{#]

Roadkill ::

Wirko: Raje si google bookmark nastavi na http://www.google.com/intl/en/
Bolj sigurna varjanta, kot pa tista z jezikom (ki je odvisna od priškotkov)

Tudi jaz za slovenske strani z veseljem uporabim najdi.si. Deluje.
Ü

Matthew ::

@RedArmy: dokaži v uradnem dokumentu, da imaš najdaljšega na svetu.

Evo, podatki za lansko leto:

Mesečni PC uporabniki interneta so ocenjevali obiskanost 34 spletnih strani. Najbolj obiskani spletni strani sta Google.com z 82% mesečnim dosegom, kar pomeni okoli 718.216 oseb in Najdi.si s 74%.
Sledijo 24ur.com (53%) Microsoft (združili smo obiskanost spletnih strani MSN.com, Hotmail.com in Microsoft.com) (38%), Yahoo (38%), Bolha (37%), Siol (35%,), TIS Telefonski imenik (35%,), Matkurja (38%), Avto.net (31%) ter RTV Slovenija (30%).20% mesečni doseg presega še skupina štirih spletnih strani: MSN.com, Hotmail.com, Email.si in Volja.net.
Ostale strani verjetno ne dosegajo 20% mesečnega dosega. Med njimi je težko postavljati razlike in natančen vrstni red. Štirje on-line dnevniki imajo še naprej razmeroma skromen mesečni doseg, v grobem okoli 12%-18%, z Delom na čelu in Večerom na koncu.


Mislim, da se tega podatka niso kar izmislili ....

darkolord ::

Ne bi blo nč novga - obiskanost je zlo relativna številka

Kenpachi ::

Me prav zanima koliko od tega je samo hitov pasic(e).
Zaraki Kenpachi.

Matheeew ::

podatki MOSS
Bo dovolj?

poweroff ::

sudo poweroff

marS ::

. :\ heh... Zgleda da so vsi pozabili, da najdi. Si sploh ne bi smel obstajat, ker takrat sploh niso smeli registrirat to domeno, nekako so jo od arnesa izsilili.
Sam pripomba, drugač pa je iskalnik koristen, vsaj men.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

mathjazz ::

Mislim, da tale nakup še zdaleč ni naključje. Me pa zelo zanima, koliko bo vplival na "uravnoteženost" rezultatov poizvedb o naših vrlih politikih in njihovih nasprotnikih...


Pa ne ga lomit no...
www.getfirefox.com

gruntfürmich ::

bodo pa slotechovci nardili kopijo najdi.si-ja, če ne bo več u redu.:D :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

ja k ma slo tech tok dober iskalnik >:D

KoMar- ::

najdi.si je odkupil shrani.si, vendar lastnik (in avtor, btw) se vedno dela na zadevi. pac je zdaj na placilni listi najdi.si. Nikakor pa ni slo samo za to da bi se clovek tam "le zaposlil" ampak za prevzem :)

Samo tole razčistimo: ni šlo za noben prevzem, ker sem jim shrani.si ponudil sam - za takšno "požrešno" stran je fino imeti zaledje neke večje firme. Pa vse skupaj se je zgodilo, še preden se je vedelo za Telekomov prevzem.

Pa toplo odsvetujem uporabo file.si vsem tistim, ki kaj dajo na fair play - primerjajte source http://shrani.si/nalozimini.php z ukradeno kopijo na http://file.si/forum3.php.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Tody ::

tvoj je itak lepši uno je oblikovno neki na pol...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved o pisanju zakoncev Login (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552677 (39519) poweroff
»

Telekom Slovenije in Simobil prekinila sovražnosti

Oddelek: Novice / Tožbe
1611123 (9380) Machete
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410789 (7570) Tody
»

Siol je ponovno pod okriljem Telekoma Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
558723 (6400) Bistri007
»

SiOL se bo pripojil k Telekomu (zgodovina se ponavlja)

Oddelek: Omrežja in internet
294118 (2983) Cokolesnik

Več podobnih tem