» »

Kdo še ima oz. želi ISDN ?

Kdo še ima oz. želi ISDN ?

Cokolesnik ::

Glede na to, da nas dnevno obkrožajo ponudbe o privlačnosti storitev pri enem ponudniku, ko lahko telefoniramo, deskamo ali buljimo v televizijski ekran za račun istega izdajatelja, me zanima, če se navežem na telefonijo, mnenje tistih, ki uporabljajo ISDN oziroma predvsem razlogi za uporabo omenjene (dandanes kar preizkušene) tehnologije Telekoma Slovenije glede na to, da nenazadnje gre za eno od dražjih možnosti telefoniranja na južni strani Alp.

Nekaj predvidenih razlogov: razočaranje nad delovanjem/kakovostjo IP telefonije, preveliki stroški ob nakupu ISDN opreme, ki bi jo vrgli stran s prehodom na drugo tehnologijo telefonije, ugodnosti pri Telekomu, ki omogoča popuste oz. brezplačne klice v določenih urah in še kaj bi lahko omenili, da ne govorimo o poslovnih uporabnikih...

In vaši razlogi? V poštev pridejo tudi tisti, ki so morda pravkar naročili ISDN ali bodo to storili kmalu.

Prosim vzdržite se plitke (anti)propagande.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Icematxyz ::

Prav največja prednost te tehnologije zame kot fizičnega uporabnika je v tem, da omogoča izpis številke preden dvigneš slušalko.

In seveda še mnogo storitev, ampak ta mi je res poglavitna in edina zaradi katere bi ISDN realno tudi naročil če ga bi.

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Icematxyz: dober razlog, a vendarle v trenutnih razmerah bolj slab, saj to omogočajo vsi ponudniki IP telefonije, kot celo tudi analogni telefonski aparati. Naj opomnim, da se pogovarjamo o trenutnih okoliščinah, ne o razlogih pred leti, ko je bilo jasno, da določene storitve ponuja le ISDN.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

cekr ::

Ena od stvari je res prikaz klicočega. Vendar pri poslovnih (pa tudi v osebni uporabi) uporabnikih je poglavitna zanesljivost, katera IP telefoniji primanjkuje. Tu govorim o občasni nedosegljivosti, odmevih, zakasnitvah, nedosegljivosti, radio v ozadju, problemi s telefaxom, nedosegljivost ob izpadu elektrike... pa še kaj bi se našlo. Vsi ti problemi ne odtehtajo cenejšega telefoniranja preko IP. Dokler vse ne bo funkcioniralo na ravni klasične telefonije, bo pri meni ISDN kar lepo ostal v uporabi.
Imam pa v uporabi ISDN, poleg tega pa še eno številko preko IP in poznam probleme.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Icematxyz ::

Analogni telefoni omogočajo izpis klicočega? Pol pa sem res od zadaj?

Je treba storitev doplačati? Ali potrebuješ le ustrezen telefon?

steev ::

Ja mors imeti tak telefon in storitev moras placati.
:|

madmitch ::

Pri meni trenutno domujeta obe tehnologiji, ISDN in VoIP. Slednja zaradi neprimerno nižjih cen (tudi 0€), kar odtehta občasne porodne krče tehnologije. ISDN zaenkrat ostaja kot alternativa, ko VoIP poklekne. Torej, če telefon RES potrebuješ, je trenutno ta kombinacija idealna.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mitja_i ::

Trenutno ni nobenega razloga za uporabo ISDN. Če ne razumeš prednosti IP telefonije pač ostaneš na PSTN. ISDN nima čisto nobene prednosti pred PSTN.

madmitch ::

In kaj naj bi po tvoje ne razumel? Torej naj prekinem ISDN in preidem na PSTN, ker je to dovolj. Naj imam dve PSTN liniji, da bom dosegel eno od prednosti ISDN, naj imam 3-4 PSTN, da bom lahko imel 3-4 številke.
O VoIP pa raje nebi, moja uporaba in poznavanje le-te verjetno presega tvoj celoten dijapazon znanja.

V svojem omejenem bitju in žitju predvsem ti ne razumeš, da nekateri potrebujemo več kot ti v svoji sveti preproščini in da to, kljub verjetno veliko večjem znanju in razumevanju, kot je tvoje, potrebujemo preverjeno in v vsakem trenutku delujočo tehnologijo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

mitja_i ::

Govoril sem na splošno, ne direktno tebi, madmitch.
Prednost ISDNja več številk? Ja, to je morda res edina prednost ISDNja pred PSTN. Seveda se z večimi naročenimi linijami PSTN da tudi to izenačiti. Cenovno se tudi to izplača čez par let.

Senitel ::

Tudi ISDN ni niti približno v vsakem trenutku delujoča tehnologija. Čeprav ima manj težav kot IP telefonija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

madmitch ::

Seveda ni v vsakem trenutku delujoč, je pa zaenkrat (zaradi več, tudi zunanjih) faktorjev vsekakor veliko bolj zanesljiva tehnologija, kar se up-tima tiče.

Moj log filetek pravi, da je v enem leti ISDN padel za 8 ur - ker sem bik pozabil plačati račun. VoIP je neprekinjeno deloval največ 15 dni skupaj brez prekinitev. To je daleč od kritičnega, samo če mi sredi transakcije linija pade in nimam alternative (GSM to ni) rabim ISDN. Sorry, na PSTN nazaj ne grem več, odkar imam ISDN. Še en fičer ISDN proti PSTN - več kot 1+2 konferenčna zveza.


Seveda se z večimi naročenimi linijami PSTN da tudi to izenačiti.
Nisem povsem prepričan, PRI ISDN je ratal kar poceni zadnje čase. Ne glej uradnih cenikov, vse več se da barantat s TK.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Senitel ::

No moj "log" pa pravi, da je bil ISDN pri meni neuporaben že precej več kot 8 ur, pa ni nihče pozabil plačati računa. To že brez 15 minutnih obdobij, ko ne pride čez niti en octet korekten.

madmitch ::

Pol pa verjamem, da ti najeda. Meni dejansko dela brez prekinitev že zelooooo dolgo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

OldSkul ::

Meni isto, sploh ne pomnim kdaj bi ISDN padel in ne bi mogel klicat..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310751 (9453) Lonsarg
»

AT&T: stacionarna telefonija mora umreti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
485154 (3472) poweroff
»

IP telefonija in ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
82709 (2441) shock
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637268 (6196) shock
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216741 (11368) Tr0n

Več podobnih tem