» »

kakšen konverter rabim

kakšen konverter rabim

perci ::

torej imam bh6 plato in celeron 600 (zelen procesor) in me zanima kaksen konverter rabim in če se to sploh dobi, kje se dobi?
Mislim, da rabim slot1 fcpga koverter, je to to? En prodajalc mi je rekel, da obstajata dve vrsti in da se to vrsto za zelene procesorje full težko dobi, ker nihče tega ne uvaže več. Kaj naj naredim?

LP Peter

perci ::

Kaj pravte na tale članek? A bi se to dal tut s celeronom narest?

Ales ::

Tukaj na forumu je bilo že kar nekaj threadov na to temo. FC-PGA koverterjev očitno primankuje :\

Tisto v članku je bilo pravi bum pred časom... in bi moralo delati s tvojim CPU. Sporoči rezultat, če boš poskusil :D

perci ::

Sej tisto žičko bi že prcinu, sam ne bi pa rad lomu pinov na procu, a se da posamezn pin še kako drugače izolirat kot tako, da ga odlomiš, kakšen lak npr.?

Ales ::

Ne vem, zakaj ne bi šlo... jaz bi dal kako neprevodno pasto v odprtino podnožja in poskusil tako. Ali pa, kot so predlagali varianto v članku, da se fizično prekine povezava na podonožju.

Če sem prav prebral, pa je pin na pocesorju brez funkcije (razen da proc ugasne na PGA podnožju), tako da ni nevarnosti... :) Samo ne zvijat napačnega...

AngelOfDeath ::

Najbolj preprosto je kupit adapter za 2k
prodajajo ga skoraj v vsaki rač. trgovin.
Če ga drugje ne boš našel ga poišči v comtronu.

Ales ::

Si prepričan, da je slot1 > FC-PGA adapter in ne PGA? Slednjih se najde kolikor hočeš, jaz imam tri za podarit... Če so pravi, potem je na tem forumu par sigurnih strank... :D

Aleš

AngelOfDeath ::

Megahit pravi da se eimenuje FC-PGA

perci ::

Angel smrti: V megahitu tega konverterja ziher nimajo, ker sm tam vprašu, če ga majo in odgovor je bil negativen, tako kot tudi v mlacomu, pcx, techtrade, bocom, jae,... Baje pa, da jih bojo dobil nasledn tedn v mlacomu, morda pa tudi v techtradu v roku 14 dni. Na bolhi se ga tut ne dobi, na salomoncu tut ne, skratka težko ga bo dobiti, zato sem razmišljal o alternativi. Bom pogledal še v comtron, hvala.

LP Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mithril ::

am, mene pa zanima kaksen konverter bi rabo da bi mi delal P3 800 (133FSB) na plati Abit BE6 (sedaj imam slot 1 procesor)... in ce ga kdo prodaja se mi lahko kar oglasi na mail... :)
tnx
.

perci ::

mithril: mislim da rabiš isti konverter kot jaz

angel smrti: v comtronu teh konverterjev ziher nimajo in tut nimajo naročenih

LP

mithril ::

Hm... torej ugotovil sem da rabim fc-pga to slot 1 converter. :)
Perci a bi ti bil za to, da bi midva nekje narocila to stvar (v kaki internetni trgovini), ker je pri nas ocitno ni za dobit... ce bi skupaj narocila bi bila vsaj postnina manjsa... ?
.

perci ::

mithril: jah, veš kako je, načeloma sem za, sam koker sem gledov nism nikjer najdu po več kot en primerek, na ebayu imajo enga, sam raj ne pomislm kolk je poštnina, če loh zrihtaš pocen online trgovino, kjer bodo mel dva in da bo zmerna poštnina pol sm seveda za, samo malo dvomim v to. Drugač se pa še vedno loh lotiš modifikacije pga slocketa in procesorja iz že prej omenjenega članka, če imaš zelo mirno roko in en orenk precizen ledkolm.
Z online trgovino je pa tko: če bi bli stroški preveliki, pol bom rajš plato prodal in kupil eno na fc-pga, pa bo.
Jst bom še mal počakal in kdo ve, morda se mi nasmehne sreča :)

Lep pozdrav
Peter

perci ::

Ales: sicer je longshot, ampak bom vseeno raje vprašal
Našel sem nekoga, ki ima slot1 adapter, na katerem pa je imel pentium 3 600 (133 FSB), vsaj on tako pravi, problem pa je v tem, da on ne ve ce je fc-pga, ko pa sem ga vprašal kaj piše na podnožju, mi je povedal, da pga 370, to pa je isto kar piše tudi na mojmu, tko da to verjetno ni pravi?

LP Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron II (FC-PGA ?) 633 na SLOT1 adapterju za Celerone 1 (400Mhz) kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61087 (1051) Lith
»

i440BX z PIII@800eb

Oddelek: Strojna oprema
151034 (867) tomi_m
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251436 (1215) dvokolaš
»

Slot 1

Oddelek: Strojna oprema
151295 (1066) SkIDiver
»

P-III 800; 100 MHZ FSB

Oddelek: Navijanje
151143 (980) VASkO

Več podobnih tem