» »

Orenk tezava

Orenk tezava

hanuman ::

Abit BH6/novi Bios
P3 750/840 112fsb
512 ram/133
gforce 2/mx / 23.11
sblive value
2x disk IBM 10 & 20gb


tezava je naslednja. Vse se je zacelo ko mi je racunalnik zmrzoval kot zmesan in sem po neupelih poskusih "popravljanja - raznega upgradeanja driverjev in podobnega ugotovil da je en ram modul 256 zanic nakar sem sel v stacuno ker je bil se v garanciji in dobil novega. Vtaknem novega noter in je blo vse ok ene dva tri tedne. Sedaj pa se mi dogaja da recimo igram Serious sam ali pa Q3 in mi po ene dvajsetih minutah disk?? nekaj zaruzi krhgkrgh in (power management mam vse na never) vse skupaj zmrzne tako da moram narest hard reset ko pa se zadeva ponovno dviguje pa mi norton prijavi da je nasel tiste slabe file nevem vec kako se rece. tiste no ko ti potem naredi na disk File0000._dd. ne bad sektor ampak tist tadrug pa se zdej nemorem spomt kaj ze prijavi. Tko k windows naredi chk ta pa .dd file. No vglavnem tako mi skoz dela in to je zacaran krog. Po drugi strani pa ce grem v Nortona chekirat ram ki jih imam 128, 128, 256 mi javi kao neki error in test ne pride do konca. Ce jih pa vn populim in dam vsakega posebej je pa kao vse v najlepsem redu. Zdej pa ne vem kje je problem; disk, rami al majcin board, mi pa ze vse skupi orenk najeda se tisto malo zivcev ki mi je ostalo. ;((
Quake or be Quaked

Bajo1 ::

Jst bi vse skupaj odvil karkoli mas navitga, dal fsb na 100, probal z vsakim ramom posebej, disk udma on/off, mal premenjal rame na druge slote, formatiral in winse na novo... Če še pol ne dela nes rame/disk h kakmu kolegu in tam sprobaj...probi se kake settinge za rame u biosu like cas latency na 3 ipd. ceprav dvomim da bo kej boljs
Probaj en disk odklopit pa laufi sam s tistim kjer mas os. Mogoc jebe sam en od diskov al pa mas quake al kje ti ze zmrzne kako cudno verzijo al pa kej corruptano instalacijo pa zato jebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bajo1 ()

AngelOfDeath ::

Če ti je že večkrat najdu de zgubljene delce pol boš verjetno moral kar formatirat pa ponovn install. Kar se zmrzovanja tiče lahk se ti kaj pregreva lahk pa da plošča ne podpira rama. Poglej navodila, lahko pa je seveda tud bios narobe nastavljen.

Tiger ::

Nastavitve za power management so tudi v BIOS-u, preveri malo tam.

bobby ::

kero bh6 maš? 1.0 al 1.1??? če se ne motim 1.0 podpira max 384Mb rama. za 1.1 pa ne vem. samo predlog.

SLO-Security ::

Norton 2000/2001 ima hrošča, zato se nanj ne ozirat!
Sam sem testiral sledeče: imel 2x256 rama. Ko sem šel vsakega posebej ni javu ničesar, le če sta bil skupaj. Vsak ram sem testiral na vsaki banki: 3xenga, 3xdrugega . Menjal sem celo ploščice rama [šel na servis, kjer so mi na reverz posodil 5 ramov]. Rezultati vedno isti.

Hočem ti povedat, da izberi kater koli drug program za testiranje :D .
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

Ales ::

Si že obvestil Symantec, da ima Norton hrošča? Drugača je pa čisto možno, da imaš tudi plato fuč... :)

Drugače bi se pa kar strinjal s taprvim Bajotom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 64bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
322699 (1931) Duhec
»

Novi računalnik z i5

Oddelek: Kaj kupiti
342890 (1876) g. Oden
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214170 (3590) M@73Y
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171297 (1083) boha
»

Plošča QDI KinetiZ-da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
81500 (1364) Jux

Več podobnih tem