» »

Kje bi dobu sliko sveta, da bi jo sprintal na 6 listov a4 format?

Kje bi dobu sliko sveta, da bi jo sprintal na 6 listov a4 format?

mrTwelveTrees ::

Rad bi mel na steni sliko sveta...
Najmanj 2 x 3 liste = 6 listov a4 formata...

Morajo biti napisane imena držav in vsaj glavna mesta...

Mal sem že iskal na googlu pa je vse majhno... Nepopolno...
  • spremenil: Tomi ()

pingo76 ::

Vzemi tisto "majhno" sliko iz goggle-a in jo uvozi v program adobe streamline (lahko tudi corel trace) ter jo nato izvozi jot vektorsko sliko8-), Nato jo v kakem urejevalniku vektorjev (freehand, coreldraw ipd.) prilagodi tvojim potrebam.
Sprinataj JUMBO format.:D

mrTwelveTrees ::

uff.... tole je pa too much...
nimam corel draw in ga tudi ne rabim, ... samo zaradi tega ga ne bom nalagal na računalnik...

pivmik ::

ma kaj rabiš sliko(fotografijo) ali preprost zemljevid?

Če rabiš slednje sledi priporočilom pingo76 in pretvori zemljevid v vektorsko sliko. Pa izogibaj se Corelovih programov(uporabi streamline).
Lahko tudi skeniraš iz kake knjige ali atlasa pa pretvoriš v vektorje. Samo potem je obvezno da to tudi objaviš na internetu.

Če nočeš inštalirat dodatnih programov pol pa si ne tako rad želiš imeti te slike :)
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Evo ti sliko. Mega velika velikost :)
Države pa si sam napiši :D
Po moje bo kar lepa kvaliteta na šestih listih.
Če jo pretvoriš v vektorje pa bo kvaliteta perfektna!
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Tukaj imaš celo bazo zemljevidov, tudi v PDF formatu za printanje:
http://www.lib.utexas.edu/maps/world.html
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

mrTwelveTrees ::

ok odloču sem ze za
http://www.lib.utexas.edu/maps/world_ma...

kako zdej to sliko dobit iz pdfja -
kako potem razrezat na 6 listov A4 ?

Business ::

Mislim da boš potreboval adobe acrobat vendar ne reader, da boš sliko lahko kopiral ven. Potem jo spremeni v vektorsko. RAztegneš jo lahko tudi psp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

roscha ::

Sploh mi ni jasno zakaj se matrat z lepljenjem 6 papirjev skupaj.
Odcokljaj do prve malo bolj spodobne kopirnice, pa naj ti zadevščino
sprintajo na A2 ali A1 format...


by!

mrTwelveTrees ::

roscha; ja ok, če ti plačaš ?

ja ne vem, zakaj sem pa kupu printer ?

Matek ::

mrTwelveTrees, ne misli da bo lepo izgledalo tako zlepljeno, ker boš moral tudi natančno porezati vse robove.

Sicer pa če maš čas in se ti ne da ubadat s pretvorbami in dodatnimi programi ofnaj ta pdf v acrobat readerju in s print screen parkrat poslikaj pa sestavi v slikarju.

Ideja s tiskarnos e meni zdi ok, sigurno ne bo stalo več kot par sto tolarjev.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

roscha ::

FOTOKOPIRNICA! V tiskarni se ti bodo smejali...


Če pa nne premoreš tistih 1000 SIT pa verjetno da bo še manj, pa zemlejvid kar sam nariši na šeleshamer>:D



by!

B_Marley ::

Ja mores tako najt ko bo mela barvno fotokopiranje...mislim, sej to zeli, al ne? Glede tistega zemljevida ki ga je najprej pokazal PicNik...sej vse lepo in prav...ampak na sliki je se vedno Jugoslavija :D :D :D
She is electric. Can i be electric too?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_Marley ()

mrTwelveTrees ::

ok ok

ZDEJ mam sliko zeo zelo veliko... JPG ...

obstajajo programi ki ti sliko razdelijo, tako da lahko spritaš liste A4 in sestaviš sliko nazaj - ma kdo ta program ?

matter ::

Heh če bi mel vezo s kakim ki v večji tiskarni dela, ti lahk tipo nardi na karatu (digitalc). Sam rabš vezo.
Navadn tiskar se bo pa smeju da :)) zelo

pivmik ::

mrTwelveTrees poznimaj se kje imajo ploterje (tiskalniki ki tiskajo na A1 format, imajo role papirja manesto listov) in če lahko greš tam sporintat.
Kakšna gradbena ali strojniška šola/firma bi mogla to imet.
LP, Gregor GRE^

Tomi ::

Če se ne motim, lahko v Corelu delaš poljubno veliko plakate. Vsaj v Drawu je tako, za Photopaint pa ne vem.
metrodusa.blogspot.com

mrTwelveTrees ::

dejte že nehat z temi težit... vse drugo poveste, kar me ne zanima... 0:)
jaz mam svoj printer in VEM da se da narest to tako, da veliko sliko sprintam na več A4 listov... pač bom mal strigel liste pa z prozorno folijo šel čez ! in BO lepo !

samo povejte mi, kateri program razdeli sliko - za printanje - samo corel draw odpade !

Tomi ::

Igraj sem malo z nastavitvami tiskanja. Gotovo lahko nastaviš, da ti tiska na več listov. Sedaj pa se poglobi v navodila in daj pet minut mira.
metrodusa.blogspot.com

bradek ::

Ce imas photoshop razrezi ta tvoj JPEG na 6 A4 format polij in sprintaj.
Ce imas corel draw razrezi ta tvoj JPEG na 6 A4 format polij in sprintaj.
Ce imas "kerkoli program za obdelavo bitnih slik" razrezi ta tvoj JPEG na 6 A4 polij in sprintaj.

Ne bodi len, ce ne znas pa preberi help, z vsemi temi programi se da enostavno, hitro in natancno.

Tomi ::

V Corelu lahko daš Print Preview, potem pa odkleneš velikost in potegneš na poljubno velikost. Preverjeno.
metrodusa.blogspot.com

Zoidberg ::

grdo bo zgledalo na vsak način tole s 6 listi. Mam jaz doma probleme z A3 ko moram risbe za šolo printat: Ampak da se pa samo jaz potem ko vse zlepimi nesem v fotokopirnico in skopiram in lepo pride na A3 pa brez limanja:D .
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

mrTwelveTrees ::

tukaj imate sliko:


zelo veliko:

jaz sem jo sprintal na 3 x 4 liste (12listov A4) res lepo

SLIKA (~4 MB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

pivmik ::

A lahko še z digiaparatom poslikaš sprintan zemljevid, ki je prilepljen?
Me prav zanima kako je videt.
LP, Gregor GRE^

BaRtMaN ::

Se gre v knjigarno in se kupi zemljevid sveta za par jurjev (?) in maš profesionalno natiskano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Avenger ::

Jaz bi printal v QuarkXpressu, s tem da bi nastavil križce za razrez (malo pred robom slike) in bi nato slika zlepljena z večimi listi bila čisto brez belih robov, prekinitev ali deformacij...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mrTwelveTrees ::

uporabil sem program Poster-Printery 4.1 zelo enostaven, sliko raztegujes in ti vse pokaze na kok listov hočeš... naredi ti vse kar hočeš. robove zalimat skupaj, robove... vse

zelo dober programček !

Menjat ::

Sam kje dobit ta programčpek zastonj ? hehe je sam demo tam pa ne moreš dat tvojih slik not ;((
obstaja še kak podoben program
Ali pa vsaj trial,...pole bom že nekako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Menjat ()

trek@s ::

Evo, takole ma moj printer:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eno sliko sprintat na vec delov,na vec a4 listov?

Oddelek: Programska oprema
111326 (1074) Racunalnik
»

Printanje slike [plakata] velikosti 175x60 cm

Oddelek: Pomoč in nasveti
52183 (2130) Gwanaroth
»

HTML v vektorsko obliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61236 (1102) Sergio
»

A kdo pozna te fonte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231744 (1418) TheHijacker

Več podobnih tem