» »

Bitna slika v vektorsko sliko (iz linij v kocke?)

Bitna slika v vektorsko sliko (iz linij v kocke?)

cortez ::

zanima me, kako, s katerim programom, bi se dalo spravit jpeg oz. psd datoteko v corelDraw-jevo vektorsko datoteko ali v datoteko *.ai.

v photoshopu sem probu nrdit *.ai file v exportu; naredilo file vlki 500 bytov.
ponovno odpru file (ta 500 bitni file), mi je pokazal sam okvir , nobene slike notr ???

kaj narediti?

hvala za odg-e


lp

cortez
8-O 8-O :\ :\ 8-O 8-O

nojus ::

xsara, adobe streamline, corel trace
sovražim Gargamela.

Highlag ::

Pozabu si povedat:
Pa še velik ročnega dela :D

(Če misliš kakovosten izdelek naredit)
Never trust a computer you can't throw out a window

cortez ::

nojus in Highlag !!!
Hvala za ogovore.


Sm probu to pretvorbo naredit s Trace-om od Corela 7.

Na začetku mi je pršlo full slabo, tekst se sploh ni videl, ker sem mel malo resolucijo.


potem sem spremenu pic na 200 x 200 mm. več cajta rabl, vendar boljša kakovost.

potem sem shranu v *.ai file in *.cmx (pršli vekiki fajli)

Fora vsega tega je, ker mi je tiskar reku, da mu morem prinest v ai formau ali pa v corelu,drgač mi bo 5 čukov kasiru za delo (baje mu to potroši 3 ure).

No zdej sem odpru v Coreldraw-u, ma je slika mal drugačna, neki oddtenki so se še zraven pokazal. Kej to popravim in naštimam kr velikost ?

Ker ta slika (logo) bi moglo priti na dres, vlko pa bi moglo bit 160 mm X 160mm.


hvala za odg,


lp

cortez
:\ :\ 8-O :\ [:\/]

bili_39 ::

Saj ti ne rabbiš vektorizirat slike...

Samo v Corelu odpri nov dokument in uvozi tvojo bitno sliko (dela tudi drag 'n drop...
Nato jo oblikuj na velikost, ki jo rabiš in shrani v Corelovem formatu..

Isto lahko narediš v photoshopu

Zakaj ti je za to hotel tiskar računati - ugani sam.

Popravek, razen, če je tvoj originalni logo zelo male resolucije (oz. dimenzij) - povej malo več.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bili_39 ()

cortez ::

???

prvo smo dali tiskarju v formatih *.psd in *.jpeg

Je reku "No can do!"

Da bi moralo biti v ai ali corelu. Vprašam ma verkorsko ? Odg. : ja !

tko da sem zdej s trancom vse vektoriziru in shranu v oba formata.

pred tem sem še poveču format na 200mm x 200mm, da so se po vektorizaciji videle črke.

lp

Highlag ::

Če mene vprašaš ste mu potem dali premajhne slike. Če bi dali sliko iste velikosti, kot ste hoteli na dresu v resoluciji kakšnih 300Dpi nebi smeli imeti problemov.

Vektorski format on lahko poveča in sprinta pri kakršnikoli velikosti pa bo dovolj kakovosten. Bitno sliko, ki je premajhna pa en, ker kmalu pride do kockanja - piksli postanejo preveliki torej vidni..
Never trust a computer you can't throw out a window

ali3n ::

če "slika" ni prezahtevna se jo splača "prerisat" - importaš ta malo v corel in prerišeš - dobesedno...
teli trajsi delajo tko-tko; ponavad je res velik dela z njimi (včasih res več, kot če bi šel delat na novo - kaki logotipi itd...)

---edit
glede na to,da očitno tiskate na drese(?) je 80 LPI dovolj (tok znajo stiskat samo ta boljši tiskarji), verjetno že 50-60 LPI zadostuje; če delaš preslikače je pa druga pesem :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Matev ::

huh

citat:glede na to,da očitno tiskate na drese(?) je 80 LPI dovolj (tok znajo stiskat samo ta boljši tiskarji), verjetno že 50-60 LPI zadostuje; če delaš preslikače je pa druga pesem


hej..... to je tko kot da bi reku: pospešek 100km v 8sek.... to znajo samo tabolš vozniki....

lamerjem ki ne vejo daj je to bitna in kaj to vektorska slika (ter prinesejo sliko v velikosti ikone ter hočjo iz tega kvaliteten jumbo plakat z vsemi detajli) bi mogl fizično preprečit vstop v kakršnokoli tiskarno

ali3n ::

>:D agree; enga lačnega dobermana pred vrata...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153857 (3558) lonz
»

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

Oddelek: Kaj kupiti
132082 (1712) opeter
»

Kje bi dobu sliko sveta, da bi jo sprintal na 6 listov a4 format?

Oddelek: Loža
283266 (2524) trek@s
»

Photoshop -> Corel?

Oddelek: Programska oprema
182324 (2094) ali3n
»

HTML v vektorsko obliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61236 (1102) Sergio

Več podobnih tem