» »

Vodno hlajenje!!!

Vodno hlajenje!!!

grumar ::

Odločam se za nakup vodnega hlajenja saj se mi zdi da da je zračno mal preglasno in da lahko vodno bolje hladi.Zaenkrat imam v mislih te tri modele :

RESERATOR 1 Plus
RESERATOR 1 V2
RESERATOR 2

,zato me zanima kateri je najbolši in pa tudi če je to sploh dobor vodno hlajenje(za navijanje),sej sem že zaslediu daj je izredno tiho ampak ,da ne hladi dovolj dobo in da se temp. umirijo šele po 2 do 3 urah.

Zato prosim bolj iskušene za pomoč. LP:))

EvilDare ::

Jaz bi ti predlagal da si pogledaš tudi pri Eddyju. Jaz bom tam kupil svoje vodno hlajenje: Klik

grumar ::

Ja sam so mi povedali da pa je reserator že bolši od eddy-a.
Je zelo glasno pa še za navijat ni tulk ,pa če maš malo ohišje kot jst ti full placa zavzeme cena je pa skor ista.

suntrace1 ::

Obrni svoj odgovor za 180 stopinj in boš dobil resnico ;)

Opkow ::

pReserator -> Ni dobil takega vzdeveka za brezveze... ;)

Lahko malo omenis, kdo so ti povedali?

JIM22 ::

Mene tud zanima kdo ti je to rekel da je reserator bolš?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

DominusSLO ::

ne čisto zanemarjat zračnih hladilnikov ;)
Z manj truda in manj denarja lahko dobiš kaj boljšega od kakega slabega vodnega ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

bjelakrez ::

kako se pa borite proti prahu pri zracnem?

kapca81 ::

Protiprašni filtri na ohišju, enkrat na 3-6 mesecev pa še malo vzameš dol vse hladilnike in ventilatorje, ter vse skupaj spihaš s kompresorjem.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

bjelakrez ::

ce so tisti filtri gor nc ne piha not.

ja in naj bi skos gor pa dol stiku vse? ful fajn.

grumar ::

Ja poglej sam logično ti bom povedu od začetka so res bli salbi (verzija 1 in 1plus),sam nato so pa skontal da sam aluminjaste rebra ne hladijo dost pa so še vent dal navrh kar je še vedno bolš od 3 glasnih oz.3 dragih(za isto ceno dobim vodno) a tihih ventov,pa še praši se ful tak da je mogoče (p)reserator res dober v tihem delovanju ne pa tudi na učinkovitosti(še vedno bolši v delovanju od pocen oz.srednje cenovnega zrčnega).

Je pa res da je za kakih 15k predrag. Tako odgovoriu sem vsem in prišeu do zaklučka da ni za mene to vodno hlajenje saj ne bom bogu navijat full.Torej če ve gdo za kako dobro vodno hlajenje naj pove.(zračno je pa res za en kurac razn če je full kvalitetn tak pa pride 100k minimalno pa je en vodn za 80k če vedno bolš).

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grumar ()

mihec87 ::

Grumar ti nimaš pojma sorry.Ne vem od kje vlečes take cene za tako ceno mas nov comp..ne pa sam zračno hlajenje.
Vodno pa mas za nekje 40k sit full dobro..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

EvilDare ::

Jaz bom kupil tole in mislim da je zelo dobro vodno hajenje. Večji radiator sem dal zaradi kasnejšega bloka za grafično kartico:
Laing 12V DDC-1T
EK-Wave LGA775 nickel 10mm
Alpha-cool NexXxoS Xtreme II 10mm
PVC cev 10/13mm 3m
Cape Coolplex 10
10mm smrekica G1 2x
Nexus Real Silent Case Fan, 120mm 2x
Alphacool Power-Fluid UV
Vse skupaj je ~210€ ali ~50k SIT

kapca81 ::

ce so tisti filtri gor nc ne piha not.

ja in naj bi skos gor pa dol stiku vse? ful fajn.


Kvalitetni filtri so narejeni tako, da minimalno zmanjšajo pretok zraka. Kar se tiče pa čiščenja in odstranjevanja hladilnikov pa je itak dobro vsake kvanti na novo naneseš termalno pasto. Če gledaš realno, večina zahtevnejših uporabnikov na 6-12 mesecev tudi menja določene komponente (sploh sedaj pri tem tempu razvoja), odpiranje ohišja, čiščenje, sestavljanje, razstavljanje, modificiranje... je pa za nekatere tudi hobi.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

bjelakrez ::

kje pa dobim take filtre?

ok razumem tist da jih velik menja komponente in to. kaj pa ce bi hotu narest en pc in ko bi ga koncou se ga nebi vec prtaknu (maca tut najbrz ne hods odpirat pa razdirat pa pucat vsake pol leta)? ajd recimo da delas za sestro (ki jasno nebo sla vn vlact vsega...). kako v tem primeru ustimas hlajenje?

pa se tko za zravn: ker procesor porab najmn energije in se najmn greje?

kapca81 ::

Redno sesaj po hiši, pisarni, ... :) Resno, prah ni tak problem, razen če ga ni ogromno. Prah se ti bo nabiral v vsakem ohišju, da bi pa vodno vgrajeval zaradi prahu je pa absurd.Drugače pa je odločitev stvar vsakega posameznika.

Glede filtrov. Hi-end ohišja imajo filtre že serijsko vgrajene, drugače pa malo pobrskaj na Cool Pc.

Glede procesorjev. Core 2 Duo serija se zelo malo greje napram Pentium D ali P4 in tudi porabi manj energije, za AMD pa nebi vedel (predvidevam, da se novi dvojedrniki grejejo manj).
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

bjelakrez ::

hvala za odgovore!

BladE_ ::

Ja s tem prahom je res cela piz***ija.... Tut z vodnim hlajenjem se ga ne bos resu! Jst mam v ohisju samo en ventilator pod diskom pa se ta je cist na minimalnih obratih, use lukne zamasene oziroma sem jih prelimu z prozorno folijo pa se zmeri dobim prah v ohisje. Z vodnim je pa tko... prah se ti bo skos narberu na kilerju in ga bos mogu v usakem primeru pucat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vodno za E4400?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161238 (1054) tilinho20
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231575 (1048) Čmrlj
»

Dualcore mašina z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
122774 (2417) TESKAn
»

Zalman Reserator ZM-WB2 vs ZM-WB3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161603 (1313) Ales.Doler
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax

Več podobnih tem