» »

Zalman Reserator ZM-WB2 vs ZM-WB3

Zalman Reserator ZM-WB2 vs ZM-WB3

Ales.Doler ::

Kupil sem Reserator 1 in Reserator 1+. En bo za server, ki ne bo nikoli navit, drugi pa za za Desktopa(Opteron+X1800XL), ki bi ga rad navil kolikor se le da s tem neslišnim sistemom. Kateri CPU vodni blok naj torej uporabim za desktopa. Novejši, a občutno lažji ZM-WB3 ali pa starejši in dosti teži ZM-WB2. ALi obstaja kakršnikoli teorija torej, da bi znal novejši boljše hladit?

PrimozR ::

Sori, sam (p)reserator hladi slabše kot dobro zračno hlajenje.

zbogi ::

za pasivno haljenje je zelo dobra rešitev, nobeden passivni hladilnik ga ne prekaša.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

zbogi ::

nekak oba bloka nista slaba, jst bi ti priporočal novejšega, ker imata podobno zasnovo, teža ponavad nima nekega pravega vpliva. MA pa wb2 eno slabo lasnost, večina blokov ima namreč zvito dno, oz stično površino, sredina je višja, tak da ne dobiš povsem dobrega stika.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

AndrewSmith ::

Lahko bi si kak blok od Eddi-ja pogledal... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Ales.Doler ::

Jaz sem že nabavil oba kompleta. In sicer dosti verjamem v zanesljivost Zalmana. Čeprav bi v neke domače proizvode lahko dosegel dosti boljše rezulate, pa je voda le velik rizik za računalnilk.

Ali čeprav ima WB3 manšo težo oz. manj bakra, lahko potem boljše odvaja toploto?

PrimozR ::

Teža ni pogoj. pogoj je zasnova reber v bloku ter debelina dna. In voda ni takšen riziko, le malo mroraš paziti pri nabavi, da nabaviš ustrezne dele.

antonija ::

A nima ta stvar pumpe noter? kako je lahko pasivna ce rabi strom da sploh dela?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

fras ::

Seveda ima pumpo samo je neslišna, ker je dobro izolirana in ima dokaj mali pretok 400l/h

tiborrr ::

Stvar ni pasivna, le radiator je pasivno hlajen. Zalmanu kapo dol, majstri brez primere. V naslednji reviziji naj dodajo le high-flow (recimo whitewater) vodni blok in pumpo s pretokom okoli 800L/h, pa so zmagali! 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

fras ::

hja, samo pri 2x večjem pretoku pa najbrž ne bo več neslišna :) in bi tako ali tako raje vzel navaden radiator z ventilatorji

Ales.Doler ::

Zadeva je res res draga, vendar pa tudi neslišna + zanesljiva + če menjaš računalnik, ne vržeš ravno keša stran za novo hlajenje.
Zaenkrat me zanima samo kateri blok bi uporabil za navijanje. Glede pumpe - lahko jo še vedno zamenjam za močnejšo (najraje bi jo dal tudi v radiator not kakor je originalna). Vendar mi je primarna čim tišje delovanje.
Pa še to: Ali lahko dam reseratorja na mizo, pri čemer bi bil moj Big Tower ohišje pod mizo ali je nujno, da sta na isti višini?

Lp

PrimozR ::

ČE boš tja noter spravu kkšno ornk pumpo, ki je namenjena za vodna hlajenja in podobne stvari, svaka ti čast.

Jackal ::

V naslednji reviziji naj dodajo le high-flow (recimo whitewater) vodni blok


tiborrr, s tole izjavo si me pa lepo nasmejal. A veš kaj je high-flow vodni blok? Nekaj, kar WhiteWater sigurno ni.

Drugače pa pri teh Zalmanih je skoraj vseeno kateri vodni blok vzameš - vsi imajo zelo debelo dno, tako da na kakšen "skoraj on-die" efekt hlajenja s tankim dnom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

b0r1s ::

Pa še to: Ali lahko dam reseratorja na mizo, pri čemer bi bil moj Big Tower ohišje pod mizo ali je nujno, da sta na isti višini?


sam imam reseratorja im ga moram tudi pohvalit..vendar kolikor sem jaz to bral, je najboljse, ce so zadeve vi isti visini... nekje max 0.5m visinske razlike je lahko. Sicer sam tega se nisem sprobaval, ker imam oboje na isti visini na mizi, vendar tudi po moje pumpa ne bi zmogla kaj vec kot tisti pol metr visinske razlike.

Sem pa tudi gledal teste, ko so menjali pumpo za mocnejso (1200l/h), pa je bla razlika 1-2 stopinji, pa se tisti flow-indicator al ka je ze, so odstranili za bolji pretok, pa se ni nic poznal :)
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0r1s ()

zbogi ::

ubistvu tle pretok in blok nimata tok velikega vpliva, ker je voda ponavadi bolj topla kot pri sistemih z aktivnim hlajenjem radiatorja. Reserator je še boljš če je višje od kompa, ker se pumpa manj matra. Reserator kot pasivni sistem hlajenja je že ql, revolucije glih ni za pričakovat, recimo, če bi naredil ene 2x večjega, bi pa lahko komot postal dober sistem hlajenja, za zelo tih sodoben računalnik, komplet.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Ales.Doler ::

No, tole sem hotel slišat. Ker se po moji logiki tudi nekako boljše hladi če je Reserator postavljen višje od ohišja, kot pa če bi bila na isti višini.

Če bi hotel nekako boljše hlajenje bi dal en ventič, ki bi direktno pihal nanj. Lahko magari kakšnega samostoječega malo predelaš, ki te poleti hladi. Ali pa še boljše, da bi dal reserator v hladilnik ali pa sedaj k je bolj mrzlo vzunaj zunaj hiše. To je bolj kot ne šala, vendar bo mogoče nekaj takega v Zalman Reserator 2 :D

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231566 (1039) Čmrlj
»

Rabim vodno hlajenje za CPU, NB & GPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151690 (1402) Eddy
»

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
493145 (1494) Good Guy
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835281 (4193) mimax
»

Pomoč glede gradnje sistema pasivnega vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162657 (2395) Saladin

Več podobnih tem