» »

Katero vodno za E4400?

Katero vodno za E4400?

t909 ::

E4400 bo nenavit (2000MHz), sicer pa v dokaj tesnem ohišju na majhnem prostoru (omari). Grafične kartice ni - to delo opravlja chipset na MB. Je potrebno hladiti tudi chipset?

Kaj vse potrebujem za hlajenje?
Je zbiralnik vode obvezen?
So še aktualne NewJet pumpice - bo dovolj NJ 800?

Hvala za odgovore.

tilinho20 ::

Saj ne potrebuješ vodnega hlajenja za tak sistem.

bluefish ::

res je. Poleg tega bi verjetno vodno hlajenje v opisani situaciji še slabše opravljalo svoje delo kot pa zračno. Moraš namreč vedeti, da tovrstno hlajenje s cevkami, posodico, hladilnikom, črpalko,... zasede kar nekaj prostora. Vse te stvari pa dodatno zasičijo ohišje in poslabšajo pretok zraka. Morda bi res dobro ohladil procesor, ostalo pa bi se grelo veliko bolj.

t909 ::

Sem probal zračno pa se preveč greje. Pumpo, zbiralnik? in hladilnik bi bili pod omaro kjer je hladno ne v ohišju ali omari.

Še 1x:
zbiralnik vode: da/ne
pumpica: katera? NJ 800 dovolj?
North/South bridge hlajenje: da/ne?
mogoče kakšen kit komplet?

tilinho20 ::

Joj. A veš kdo ima vodno hlajenje? Overclockarji ki znajo res vse izstisnit iz računalnika. Pa bi ti sploh znal to izkoristit?
Še enkrat. Tebi bo zračno čisto dovolj.

EvilDare ::

tilinho20: To ni res. Moja 8800GTX se je idle grela na 65 stopinj, load je pa tudi do 85 prišlo(kakšen Crysis). Quad pa tudi ni bil kaj preveč zadovoljen pri navijanju z visoko temperaturo. Pri trenutnem navitju je cpu idle okoli 40, load pa čisto odvisno od igre oz aplikacije. Prime bi sigurno prišel do 60-65. V igrah je pa ponavai okoli 50-55. Grafična kartica je pa idle 40, load se pa komaj da premakne nad 45 oz je povprečno okoli 45 stopinj.

t909: Res pa je, da je dobro vodno hlajenje kar velik strošek. Mene je vodno prišlo okoli 280€. Tako da dobro razmisli, če se ti res splača.
P.S. drugače pa vsekakor vodno hlajenje od EKWaterBlocks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

tilinho20 ::

In kakšno si imel hlajenje. Stock? Če daš Mugna na na E4400 bo čist zadost. Joj eni kr takoj vodno kupit. Seveda je super, jaz se ga nebi branil. Jaz sem ga imel tudi kupit pa še brez davka. Pa zakaj nisem. Ker sem spoznal, da po vsej verjetnosti ne bom izkoristil.
Jaz bi na njegovem nekaj kupil eno kvalitentno zračno hlajenje.

t909 ::

Hvala za odgovore, vendar si z njimi ne znam pomagati. Zračno hlajenje sem že sprobal v omari a kot rečeno omara je majhna in posledično je prišlo do kroženja toplega zraka. Prosim če mi lahko v prihodnje odgovorite na relevantna vprašanja oziroma kako drugače svetujete glede vodnega hlajenja.

bluefish ::

glede vodnega hlajena tudi ne pričakuj čudežev. Voda se mora nekje tudi ohladiti. Če boš imel hladilnik + ventilator zaprta v omari, tudi ne bo efekta. Posledično se voda lahko kar zelo segreje.

PaX_MaN ::

Če je tako tesno v omari, bo z vodnim hlajenjem še bolj. Vodno hlajenje tudi potrebuje en ventilator na hladilniku in če ga ne boš imel speljanega ven iz omare, ti ne bo to prav nič pomagalo.

Matko ::

Vodno ti ne bo pomagalo, če ne misliš speljat cevk iz omare.

Pusti obstoječe, samo v zadnjo stranico izvrtaj luknje, zgoraj in spodaj. ;)

m_a_t ::

"in hladilnik bi bili pod omaro kjer je hladno ne v ohišju ali omari."
vsaj prebrali bi lahko.
Drugace ti pa ne znam pomagat.

t909 ::

Vodno bo kakopak izven omare.

charlotte ::

Kaj pa reserator od Zalmana?

bluefish ::

(p)reserator

charlotte ::

:D Ja no če že rabi vodno za njegov sistem, je že tko kar koli (p)reserator.

tilinho20 ::

Lej mi mu svetujemo drugo opcijo (cenejšo), ampak ne. On mora imeti vodno hlajenje, mora. V glavnem nared tko k ti visi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti big-ass satje za vodno hlajenje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566980 (6083) gorjanc
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271561 (1180) Glodko
»

Vodno hlajenje!!!

Oddelek: Kaj kupiti
171269 (1000) BladE_
»

Računalnik z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
131825 (1640) MeGreat
»

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
493161 (1510) Good Guy

Več podobnih tem