» »

ADSL problem z delitvijo internet povezave

ADSL problem z delitvijo internet povezave

Tito ::

Pozdravljeni!
Imam ADSL in imam dva računala povezana sta v lokalno mrežo, ki deluje!
v bistvu vse deluje vendar ko hočem it na določene strani se mi le te nočejo naložiti, če jih poskusim odpreti na gostitelskem računalu pa delajo!

V monitorju sem prebral da se da to napko popraviti z vnosom vrstice v register vendar nič ne povejo kere in kje se to da dobit!

Mam win xp na katerih mam naštimano SIC,
hočem vstati pri tem tako da močem imeti bednih programov kot so wingate, razne proxy server-je in podobn šid (sam pičasnej se mi nalagajo in powhen nabvlake v taskbaru!!!)

random ::

Men se pa te programi, ki jih mas ti za bedne sploh
ne zdijo tako bedni in jih s pridom uporabljam in
sicer Wingatea.
Tud jst sm najprej hotu met narjen z ICS v
winsih, pa ni delal uredu. Zdaj uporabljam Wingate
in dela bp.

Aja, se nekaj glede bednih programov vs. win ICS.
Dvomim, da ICS v winsih dela tako dobro kot recimo
wingate, saj je le del opreacijskega sistema, in se
z njim programerji ne obremenjujejo prevec, pomembnejsi je sam OS, medtem ko je npr. wingate samostojen program,in ga razivjajo z namenom da omogoca skupno rabo interneta. Toliko v razmislek.

Sicer pa je to le moje skromno mnenje.
0:)

Tito ::

Beden ne beden je popolnoma subjektivno vprašanje, men je bedno to da mam 50 različnih programov nameščenih in mi upočasnuje računalo(program za http strežnik, ftp, mail strežnik...). Seveda obstajajo tudi strežniški kompleti, ki pa so pogosto zapleteni in niso po mojem okusuž!
Wingate sem imel nameščenega pa nisem bil posebaj zadovoljen saj mi nekatere reči niso delovale (recimo FTP) in vem da bi lahko to enostavno popravil (sprva sem tudi poskusil a sem se preveč razjezil in program zbrisal za vedno). Če se men program zdi beden imam za to razlog in to je pač stvar posameznika (vsi drugačni vsi enakopravni). Popolnoma ti vrjamem da ti je ta program α in ω, to pa še ne pomeni da je program všeč vsakemu, mislim da imam popolnoma tehten razlog, da ga ne uporablam. In rabim samo tist registerski popravek in bom vesel. ;)

Chessman ::

Tito :

Zakaj pa sploh uporabljaš program. Za priklop dveh računalnikov na ADSL ga sploh ne potrebuješ. Le na obeh računalnikih naredi Dial.UP connect !

Zadeva deluje 100% OK, brez dodatnega SW.

Tito ::

Lej imam 2 komputerja in 3 mrežne stem sem zadovoljen. kar me moti je to, da nekatere strani nočejo delat in zato, ker vem da se da to popravit želim da bi bil gdo tok prijazen in mi povedal kje se da o tem kaj več prebrati!

dial-up connection ne pride v poštev ker nisem direktno povezan na ADSL modem, lahko uporabem samo interbet connection sharing (ICS).

Huba pa tut nebom nabavlaw!

Luigi ::

Ne vem kako lahko narediš dial-up na dveh različnih računalnikih hkrati.

Lahko pa najdeš kak router software pa bo najblolje. Jest tud s proxiji nisem bil zadovoljen.

Pejt na tucows jih je kar nekaj.

Tito ::

No sej čakam odgovor iz monitorja, sem njih vprašal, mi kr morjo odgovorit saj sem njihov naročnik! :)
Če so v članku napisal da obstaja najberž majo ta popravek!

cekr ::

Kot prvo:
Verjetno ti ne bodo odgovorili, ker mrtvim ne odgovarjajo.

Niso omenitl, toda a imaš previlen kabel med računalnikoma. A imaš crossover cabel ?
Če ga nimaš je jasno, da ti zadeva ne deluje.

Poglej kakšno vezavo kabla imaš. Če imaš klasično, si lahko tako pomagaš, da zamenjaš zeleno z oranžno, oranžno z belo in zeleno z belo pa boš dobil pravi kabel.

Tito ::

1.) mreža mi deluje!
2.) internet mi na obeh deluje!
3.) imam crossover cabel! (če nebi imel crossover cabela mi najbrž sploh nebi delovala mreža!)
5.) RABIM SAMO MAJHNO VRSTICO V REGISTRU!!
6.) če nimate pojma mi ni treba pomagat!!!!
;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Tito ::

Tko sam za informacijo, Matjaž Klančar iz Monitorja mi je že odgovoril, tako da ne odgovarjajo samo visoki žvini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397732 (4463) BlazP
»

A ICS (int. conn. sharing) programi omogocajo routing?

Oddelek: Omrežja in internet
6965 (911) dreja
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201684 (1380) CaqKa
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321729 (1231) Quickbeam
»

mrežna-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
381598 (1326) Jinxy

Več podobnih tem