» »

A ICS (int. conn. sharing) programi omogocajo routing?

A ICS (int. conn. sharing) programi omogocajo routing?

dreja ::

Zanima me, ce internet connection sharing programi (npr. microsoftov ICS, pa proxy+, wingate,...) omogocajo routing?

Imam namrec zeljo, da bi od zunaj (npr. iz sluzbe) dostopal do malega (embedded) web serverja na domacem omrezju. Ce se da, ne bi kupoval rutterja, ampak bi uporabil kar pc connectan na adsl z 2 mreznimi ter na njem connection sharing program... Probal sem ze s freesco, vendar rabim zanj dodaten pc, cemur bi se tudi rad izognil...

TNX & LP

Microsoft ::

Dvomim. Sicer je pa nekaj napisanega tukajle.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Počak malo. Ti rabiš samo forvardirat določen port na določen IP. Se pravi, ICS + win firewall in ima, da špila. Sej ICS res ni namenjen za nevem kako zahtevna okolja, samo to ne bi smelo biti problem... Še vedno pa lahko uporabiš kak port mapper, pa je....
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dreja ::

TNX obema :)

Zadevo sem si zamislil takole:

PC ima ip npr. 192.168.0.1, ima pa 2 mrezni kartici. Iz njega gre en mrezni kabel gre v rutter (calisto), en mrezni kabel pa v
embedded server (njegov ip 192.168.0.2).

Jaz bi rabil forwardat port ( npr.123) staticnega ali dimamicnega ip-ja ( npr. 100.100.100.100:123 ) na 192.168.0.2.

LP

Daedalus ::

To itak da se da tud z ICS. Pač port forwarding z MS firewallom. Itak ne moreš met računalnika 24/7 na netu brez firewalla. Kako se to naredi, pa si najdi na googlu.

Za forwarding IP (zunanji) nima veze. Ti v firewall nastavitvah določiš, da port 80 (standardni web port) sprejema povezave iz Interneta in jih preusmeri na določen IP. Sej windows firewall je zelo enostaven za konfiguracijo - za port 80 (HTTP) maš že vse pripravljeno, samo IP, na katerega češ meti preusmerjen promet, vpišeš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dreja ::

TNX za pomoc, bom probal :)

LP Andrej

dreja ::

Zadevo sem na dial up liniji uredil tako, da sem uporabil programcek tcptunnel.

Upam, da bo tudi na adsl delovalo...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311327 (6997) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333336 (2612) MrStein
»

nujno-internet sharing v linux mandrake 10.0

Oddelek: Operacijski sistemi
191274 (1139) moj_nick
»

tezave z mrezo

Oddelek: Pomoč in nasveti
51727 (1550) StratOS
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503446 (3177) andrej

Več podobnih tem