» »

windows media player - problem s podanpisi

windows media player - problem s podanpisi

barelyLegal ::

Imam manjši problem z windows media player.
Še do včeraj mi je wmp lepo predvajal video in podnapise, če sem jih imel zraven isto poimenovane ( ime_filma.avi , ime_filma.sub), danes pa ne predvaja več.
Sem googlal in našel ta navodila, a ni nič pomagalo.
Šel sem tudi v Play/Captions subtitles in obklukal "on if available", še vedno nič ne dela. Pa ne samo pri enem filmu, pri vseh. Podnapisi in ime filma imata zagotovo pravo ime, ker kopiram ime filma in samo spremenim končnico + predvaja v BSplayer bp.

Edino kar sem spremenil od včeraj na danes je bilo to, da sem inštaliral Matroska Pack, ko sem potreboval za gledanje .mkv fileov. Kasneje sem ugotovil da tudi VLC player to igra in sem pobrisal Matroska Pack, tako, da ga trenutno nimam gor in še vedno ne predvaja nič.

kakšne ideje, kaj bi lahko bilo? :(
Error

jan01 ::

Windows media player sam ne zna prikazovat podnapisov. Imaš 2 možnosti:
A. predvajaš s kom drugim(odličen media player classic, vlc)
B. če imaš posnet ffdshow pd video nastavitve omogoči podnapise. Druga možnost je, da posnameš/registriraš directsvobsub.

barelyLegal ::

zanimiv odgovor, glede na to da sem 2 leti in še par dni nazaj gledal filme in podobn z windows media player, brez kakšnih pluginov ali programov. Preprosto moraš preimenovati podnapise z istim imenom, kot ga ima video file, pa playa.
Error

#000000 ::

Zgleda imaš neke custom windowse, v katerih je bil dosedaj implementiran nek program kot je recimo vobsub, ki je dp sedaj skrbel za podnapise.

Če si kaj updejtu winse, ali uporabljal obnovitveno točko, bi se komot znal zgodit da program zgine.

jan01 ::

Ja, res najbrž še vedel nisi, da uporabljaš directvobsub(ki pa ne da kvalitetnih(po izgledu) podnapisov). Posnel si ga s kakim codec packom.

All ::

men čist lepo špila tale kombinacija
WMP + fddshow + divxg400

barelyLegal ::

jan, čisto prav si imel. res je bila fora v kodekih, jaz sem vendo inštaliral "all in 1" kodeke, mi ni nič kompliciralo ,vse fino delalo, tudi podnapisi. Potem pa sem s tistim kodekim zgleda prevlekel neke nastavitve... po reinštalaciji kodekov zopet igra podnapise.
Error


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456028 (3201) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116984 (9869) GrimReaper
»

Predvajanje HD filmov z končnico .mkv

Oddelek: Pomoč in nasveti
96736 (5545) HudPes
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412164 (10019) Jst
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293275 (2867) Golden eye

Več podobnih tem