» »

Kako pripraviti utripajoči LED da stalno sveti ?

Kako pripraviti utripajoči LED da stalno sveti ?

TRIROG ::

Sem amater kar se tice elektrotehnike ... imam x vezje, na katerem ob prisotnosti GSM signala začle utripati LED...to utripanje bi rad nekako odpravil, da bi ledica stalno svetila, če dam na kontakte te ledice 3v zadeva normalno sveti brez utripanja ... kaj mi je storiti?

zcetrt ::

Kolikor sem videl tovrstna vezja, so zelo majhna (v mislih imam tista, ki se prilepijo na ohišje telefona). Če imaš kaj večjega, pa priloži vsaj sliko, če že sheme nimaš.
4.

TESKAn ::

Glede na to, da ta zadeva črpa energijo iz E polja, ki ti ga ustvarja antena in da je to polje pač VF in izmenično, dvomim, da ti bo kar tako uspelo. Kolikor sem gledal te zadeve, imajo anteno in eno diodo, da ti usmerja i en kondenzatorček. Zdej MOGOČE bi delovalo, če bi samo ta kondenzatorček dal malo večji.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zcetrt ::

Videl sem tovrste izdelke z baterijo. Gsm ima previsoko frekvenco, da bi videl utripanje... Da bi bili pa tak[ni delilniki frekvence, pa dvomim. Resno dvomim. Energija magnetnega polja ga le sproži, po mojem.
4.

;-) ::

zcetrt obstajajo brez baterij...ravno imam pri rokah en obesek od ene punce...sam vezje je, neka fedrca not...pa diodica.Vse skupaj pa v "igrački".

TRIROG ::


Zadeva ima 3v napajanje, slika je iz mobitela in je porazna ...

+ je povezan direktno na LED, - pa je povezan preko nekega prelitega čipa ...

jst morm samo pogruntat kako to prižiganje in ugašanje spremeniti samo v gorenje ... zadeva pač priklapla in odklapla minus ko zazna signal i guess

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

zcetrt ::

EWEER, si prepričan? Ker ko sem prvič videl to napravico, sem bil enakega mnenja in bil zato rahlo razočaran, ko sem našel mini, ampak res mini baterijo. Lahko pa, da so kitajčki napredovali...

Ali zadeva sveti ob wifiju?
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Azrael ::

Mogoče brca v temo, ampak bi bilo za preveriti.

Je leddika slučajno taka, ki ima svoj oscilator in utripa sama od sebe, brez dodane elektronike enako, kot tiste na elektronskih nagrobnih svečah?

V tem primeru samo zamenjaj lediko za navadno. Vzemi pa v obzir , da bo baterija šla bistveno hitreje, kot pri utripajoči lediki.
Nekoč je bil Slo-tech.

zcetrt ::

Razdrl neko nagrobno svečo in je notri navadna ledica, napajana preko vezja z zalitim integriranim vezjem. Lahko pa, da obstajajo tudi drugačne.
4.

TRIROG ::

@Azrael ... sem pomislil na to, in dal 3v direktno na + in - od ledice, vendar je stalno svetila ... očitno je zalito neko vezje ki prekinja -

TESKAn ::

Tale zadeva ima antenco, usmerniško diodo in kondenzator. Nobene baterije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TRIROG ::

Hmmm ...zadeva DEFINITIVNO dela na baterijo, 3v ...

TESKAn ::

Aha, se opravičujem...tisti, s katerimi sem jaz prišel v stik, nimajo baterije.

Drugače - lahko daš kako boljšo sliko vezja, kaj od bliže? Pa obe strani, da se vidi, kako je povezano in elemente.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TRIROG ::

trenutno nimam niti enega fotoaparata pri roki ... razen telefona ... na drugi strani ni ničesar ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED lučke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620583 (3254) bsslo
»

optocoupler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383338 (2880) korenje3
»

Priklop LED diod na napetost 13-16V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182634 (2203) fr!Xy
»

1.5 V LED flashers...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
241264 (1009) T0RN4D0
»

LED verižica :)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352516 (1935) OwcA

Več podobnih tem