» »

Priklop LED diod na napetost 13-16V

Priklop LED diod na napetost 13-16V

fr!Xy ::

Lp!
Na rotax motorju je napetost od 13-16V. Moje želje so da bi to napetost nekako zgladil tako da bi nanj lahko priklopil okoli 3m led traku. Ko bom rešil ta problem pa bi rad vezal nek mikročip ali kar koli drugega ki mi bo omogočal, da bom z nekim stikalom uklopil utripanje ledic tako kot vidimo pri letalih. Sedaj je moj največji problem kako zgladiti napetost na 3V ki so potrebni za napajanje ledic.
  • spremenil: fr!Xy ()

UNIVERZUM ::

4. člen
Naslovi tem v forumu morajo odsevati njihovo vsebino. Naslovi podobni "na pomoč", "ne dela" so prepovedani.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jest10 ::

A niso LED trakovi ponavadi na 12 ali 24V? Torej rabiš samo en 12V stabilizator napetosti.

BladE_ ::

Tudi meni se zdi tole malo čudno, 3V? Povej več, kakšne LEDice imaš?
Akcija - Reakcija

fr!Xy ::

Se opravičujem mislil sem 12V, tisti trije volti so mi bili napoti ker sem zraven mislim priklučit kakega a-tinya da bi ledice utripale. Imam še sam problem kako najceneje pripravit ledice da utripajo?

BladE_ ::

Za 12V lahko narediš navaden stabilizator napetosti, košta cca 5€ ampak bo verjetno treba pritrdit košček aluminija gor.

 Uporabiš LM7812....

Uporabiš LM7812....



Za utripanje lahko malce pobrskaš na googlu za LM555, mogoče bi lahko s tem naredil, da LEDice utripajo.
Akcija - Reakcija

fr!Xy ::

Aha. Torej za 12V uporabim LM7812, to poznam neki malega iz srednje šole. Am recimo da pa imam zeljo priklopit kak mikročip lahko pa pol enostavno uporabim kak upor, da dosežem tiste napajalne 3V? Se motim?

jest10 ::

Bo veliko boljša izbira kar en 3V stabilizator. Upor je primeren samo, če imaš konstantno enak odjem toka.

fr!Xy ::

Doma sem našel stabilizator LM317T. Mi lahko mogoče ta pomaga stabilizirati napetost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

maxipin ::

Preveri datasheet ;)

Drugače pa je tole regulator iz 1,2V na 37V in ti nič ne pomaga.
Attiny-ji in avr-i laufajo na 5V tako da lahko uporabiš 7805 ;)

Highlag ::

Eh ne kvasi neumnosti. LM317 je nastavljivi regulator. En upor in en trimer upor pa lahko napetos nastaviš na poljubno vrednost (V dovoljenih mejah regulatorja) v okviru vhodne napetosti. Sploh pa se diode krmili s tokom in ne napetostjo. Če hočeš da utripajo boš pa za krmiljenje rabil kakšen kos elektrionike. (mikrokontroler z ustreznim programom ali pa neko vezje, ki povzroča utripanje če ti je to dovolj.)

Točen odgovor na karkoli je težko dat, ker je podatkov premalo. Vedeti je treba točno kakšne diode imaš to, ter kako podobno morajo diode res utripati kot na avijonu.
Never trust a computer you can't throw out a window

BladE_ ::

Vzami tole za 18€+ tole za 9€, 2M LED traku in sam priklopiš pa dela ko urca(mam doma, sveti full)...
Akcija - Reakcija

fr!Xy ::

Sej ni panike glede tega LM317. Sem ga pač našel doma pa sem mislil, da bi ga uporabil. Bom naredil vezavo z 7812. In to je moj prvi projekt, da zvežem lučke katere bodo delale, ko bo to delalo se bom pa lotil še utipanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

maxipin ::

Highlag, se opravičujem nekaj sem zbluzil...
fr!Xy, če želiš uporabit LM317, si poglej tole sliko: http://imageshack.us/photo/my-images/15...

fr!Xy ::

ziga555 hvala! ga bom uporabo za 5V!

maxipin ::

Za 5V je še bolj preprosto če uporabiš 7805 ;)

fr!Xy ::

Neki me zanima! Ker je učeri pač motor na katerega mislim priklopit LED-ice neki začel zajebavati. Me zanima samo če lahko poskusno na LM7812 Priklopim na 24V od PSU-ja samo toliko da vidim če dela? Priklopil bi samo toliko da vidim, ker vem da se bo stvarca precej grela!

janco ::

vse ti piše tukaj: datasheet LM7812

s stališča napetosti ne bo problema (do 35 V na vhodu za izhode do 18V), za kratkočasno testiranje tudi ne bi smelo biti nekega blaznega problema s temperaturo.

fr!Xy ::

LP!
Am na polnilec za baterije, ki ima Output 15V sem prklopil tega LM7812. Ko sem izmeril napetost na izhodu LM je bila ta slabih 10V.... Mogoče kdo ve kako je lahko prišlo do tega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED lučke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620501 (3172) bsslo
»

12V stabilizator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82178 (1990) d4vid
»

Kako DIY Napajalnik 3,6V za LED diode ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162632 (2488) Brane2
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311900 (1489) Racko
»

potenciometer ?

Oddelek: Strojna oprema
141997 (1764) Alec999

Več podobnih tem