» »

NORE CENE NA BIRGU!

NORE CENE NA BIRGU!

tedybear ::

DISK SEAGATE BARACUDA IV 80GB 200€ Z DAVKOM!
TO JE 45,000 SIT
PRI NAS NAJMANJ 60,000....

VPRAŠANJE: SO NAŠI PRODAJALCI RES TOLIKO NEUMNI?

AngelOfDeath ::

Poceni res ampak mi niso všeč garancijski pogoji.

bostjan1s ::

kaj kdo rabi grem mal pogledat :)

mikkaa ::

Res poceni. Ampak pri essedi shopEssedi shop dobis maxtor 80 gb pri normalni ceni. Sicer pa sem tudi jas kupil vse komponente za PC v BIRGu in sem porabil 180000 sit. Pri nas bi vse to dobil za 250000. Nasi prodajalci naj si njihove marze nekam vtaknejo in se naj sami spilajo po njihovih dragih racunalnikih.

Chessman ::

Kot slovenski prodajalec moram še nekaj dodat !


Za cene v sloveniji ravno niso krivi prodajalci in uvozniki.
Marže so minimalne. Bolj kot vse ostalo je kriv majhen slovenski trg, in s tem zelo visoke cene dobaviteljev.
Da pa ne boste rekli da spet mlatim prazno slamo, še dokaz :
Trde diske SEAGATE kupujem direktno pri uvozniku v slovenijo, za razliko od nekaterih manjših prodajalcev v SLO imam za večje količine pri nakupu še dodatni popust. Tako znaša moja nabavna cena z vštetim DDV za omenjeni trdi disk47000,00 sit. Torej prodajna cena z DDV znaša 58500 sit. V primeru nakupa z gotovino dobiš na to ceno še 5% popust torej cena 55500 sit. Če je trdi disk sestavni del računalnika imaš znaša cena disk 54000 sit. V primeru nakupa trdega diska v ON-line trgovini znaša cena tega disk 52500 sit. Torej povprečni zaslužek od 5000 do 7000 sit. Od tega si vzame stran še cca 1000 sit država. Toliko o zaslužku.

Podobno je v primeru nakupa celotnega računalnika !
Prodajan cena recimo 200000 sit, za gotovinsko plačilo v maloprodaji 185000 sit. Nabavna cena z DDV za materijal znaša 160000 sit. Torej zasluek 25000 sit od česa si država vzame stran še 4200 sit. Zaslužek pri prodaji kompletnega računalnika torej 21000 sit. Odšteti je potrebno še cca 1500 sit poštnih stroškov katere imam da mi uvoznik pošlje komponente k meni v Maribor.
(ostalih stroškov sploh ne bom našteval). Torej ne mi govorit o visokih maržah ker so te na minimumu.
Imam kolega ki dela v računalniški trgovini v Avstriji, nobenega artikla ne prodajo za manj kot 40% maržo, ta je pri meni 20% - vsi popusti . Tako da si lahko zračunate kakšna je potem njegova nabavna cena.

Sicer nimam točnega podatka kakšne marže imajo uvozniki posameznih komponent v SLO, vendar za veleprodajo je ta približno 10%.

Podobno primerjavo lahko naredim še za računalniško opremo HP za katere smo tudi pooblaščen uvoznik.
Slovenija je pri HP v isti skupini kot so Albanija, Bolgarija in podobne države. Recimo ZRJ je vsaj dve skupini višje.
Torej moja nabavna cena za tiskalnik HP DJ je vsaj za 10% višja kot je prodajna cena v Avstriji za končnega kupca. Torej se bi mi bolj splačalo kupiti tiskalnik v Avstriji in ga potem uvoziti v slovenijo kot da ga kupim direktno pri HP Europe. Problem pri tem je pa tole da ga v Avstriji ne smem kupit ker HP Europ to ne dovoli.

Podoben primer je tudi nakup M$ programske opreme.
Polni paket Win XP Pro stane v ameriki cca 75000 sit, isti paket stane v nemčiji 87000 sit, v sloveniji pa je moja nabavna cena z DDV 97000 sit. Prodajna cena določena z strani M$ SLO znaša 112000 sit. Torej moj zaslužek 15000 sit od česa moraš spet odšteti davek in ostale stroške.

TOLIKO O TEM KAKO V SLOVENIJI TRGOVCI RAČUNALNIŠKE ROBE LUPIMO NAŠE STRANKE: ZA TAKO NISKE MARŽE KOT DELAMO RAČUNALNIČARJI NE DELA V SLOVENIJI NOBEDEN.


ps: se opravičujem za drenje v zadnjem odstavku !

OrlyTM ::

Hough Chessman ... Hough ... res je zalostno tole v SLOVENIJI!

Zej si pa fantini se predstavljajte, da mors ob vsakem prodanem racunalniku nuditi tudi ugoden support kupcu, garancijske pogoje in se marsikaj. Da ne govorimo o tem, da marsikako komponento, ki odpove poslusnost, kratkomalo lahko obesis na steno, ker ti dobavitelj ne prizna garancije, ipd, ipd...

Zna celo pridet do rezultata, da ce sestejes porabljene ure za prodajo in support ene masine in zasluzek, dobis izgubo!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PhotoBlaz ::

ok,....kar sem prebral, me je ze kar prepricalo,...samo mene pa zanima kako da so vse te racunalniske firme tko fancy, pa po ene 3 audiji uzun parkerani,...(ce gledamo tavelike firme, ne tistih malih).
v nemciji pa npr. se nisem zasledil kaksne trgovine, k bi mela tako velike prostore kot te nase firme,...
tam majo velikokrat samo po par m2 velko stacunco, kjer notr dobis velikovec kot v nasih svetlecih, stekleno-kovinskih stavbah,....

ne stekam glih najbl,...a mogoce slovenci dajemo vec na izgled kot na dobicek?

cau

seawolf ::

U Essedi Shopu se ne splaca kupavt! Imm iskušnje!

Binji ::

seawolf: npr? Jst sm tam vse kupu pa dela bp.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Lime ::

Naj k tej debati o Sloveniji dodam še to, da Slovenija spada v drugi razdred držav v Evropi.
Torej, če Avstrijec naroči enako blago in enako ali tudi manjšo količino, bo dobil boljšo nabavno ceno, kot Slovenec. Pri istem distributerju seveda.
Upajmo, da se bo z vstopom v EU to spremenilo.
Marže pri računalnikoh pa so res le okoli 20% pri firmah, ki je sama uvoznik in 15%, pri firmah, ki kupujejo pri uvoznikih.
Uvozniki zaslužijo tudi le po 5%. Nekateri pa tudi več seveda.

tedybear ::

Lime: ti veš,kajne? :P

Lime ::

Bolj kot ti Mečka. 8-)

tedybear ::

HEHE....Se strinnjam a cen mi nisi poslal!
Glej da mi jutri en od vaju pošlje!!!!!!
:O

Lime ::

Pojdi raje spat. Cene si dobil po mailu. Nabavne pa so skrivnost.

tedybear ::

Kaj mi srčka pošiljaš? Hehe.....I want nabavne :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deregulacija cen 95-okt. in dizla... na AC

Oddelek: Na cesti
295545 (3873) Heavy
»

EU preiskuje kartel proizvajalcev elektronike

Oddelek: Novice / Tožbe
4112453 (9796) k4vz0024
»

Slovenski trgovci ter tujina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19540687 (37011) s51as
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314925 (12562) BigWhale
»

Le še malo časa za nakupe trdih diskov, DVD-jev, USB ključkov, CF kartic, tiskalnikov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
25930296 (15826) bluefish

Več podobnih tem