» »

Socialni partnerji uskladili novelo zakona o delovnih razmerjih

Socialni partnerji uskladili novelo zakona o delovnih razmerjih

Konlov ::

Super so se borili za delavce: Iz zdajšnjih 180 nadur letno so se "uskladili" pri 230 nadurah letno.

Konlov ::

Hmm,a nihče ni "prisiljen" delati nadur, da se ga tole nič ne tiče???

Sorči moderator (al gdo si)

mchaber ::

Kako si lahko prisiljen delati nadure?
.

Konlov ::

Ja tako, da ti sicer grozijo z knjižico.

Ziga Dolhar ::

Predlagam menjavo službe ali selitev v Francijo.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Mimogrede, ti nadure odrejajo pisno in plačujejo? Upoštevajo ostale omejitve glede delovnega časa?
https://dolhar.si/

Konlov ::

V Franciji mi ni ušeč, ker so za nič zajtrki.
Pa ti veš, kaj pomeni 230 nadur letno???

TESKAn ::

230 nadur letno, 45 tednov, recimo da jih gre 5 za dopuste, 40 tednov, 230 ur, 5,75 ure/teden oz. ura na dan.

Če vam služba ni všeč, si dobite tako, ki vam bo. Če nimate izobrazbe, se pejte učit. Če se vam ne da, bodte pa tiho pa delajte, če sami niste pripravljeni naredit nič za to.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

Še vedno bi rad odgovor na moje vprašanje.

Vam nadure odrejajo v skladu z zakonom, in ne kršijo pravil o delovnem času?
https://dolhar.si/

hamax ::

hja, kokr gledas.
moji mami plačujejo dežurstva, ker ne morš met več kot 20 nadur na mesec.
ne pravm, da je to prov, sam če je delo je delo.

Pšenični ::

230 nadur je lepo preveč in pika.Še posebej ,ko kaže na to da bo lih zdej treba za penzijon delat lih do smrti, če bi blo možmo pa še čez.Heh,heh
POsledica te novele se bodo kazale tudi v povečani bolniški odsotnosti, povečani obolevnosti delavcev ,ki bodo delali,delali,delali..........To z nadurami , je predvsem za delovno intenzivne panoge po mojem mnenju prava katastrofa.Dejstvo je da vsi ne moremo imeti 6., 7., stopnjo izobrazbe.Spoštovati je potrebno tudi druge delavce, ki imajo praviloma težje delovne pogoje.Mislim da si nekateri tukaj težko predstavljajo delavca zaposlenega v npr. usnjarski industriji , ki komaj čaka na prosto soboto, da pri plači 470 evrov malo fuša in se preživi.Za takega, ki za delovno soboto v tovarni dobi 10x manj ,kot če fuša , to pomeni dobesedno finančni zlom.

MadMicka ::

230 nadur za mladega, zdravega človeka naj ne bi bil problem. Razen če ne gre za kako izjemno težaško delo. Za starejše, manj zdrave, pa dostikrat že polni delovni čas predstavlja problem.

Nadalje marsikje nadur ne plačujejo, temveč jih beležijo kot redno delo v neenakomerno razporejenem delovnem času. In potem ta višek ur prenašajo iz meseca v mesec, celo iz leta v leto.

Še najbolj problematično pri predlogu sprememb pa se mi zdi naslednje: delodajalec ni dolžan izplačati odpravnine delavcu, kateremu zagotovi delo pri drugem delodajalcu. Namreč delodajalec z lahkoto zagotovi delo v drugem podjetju, ki je brez premoženja in ki bo šlo čez leto ali dve v stečaj. To so v 90 letih tudi na veliko počeli. In tako šparali na odpravninah.

kopernik ::

Hmm,a nihče ni "prisiljen" delati nadur, da se ga tole nič ne tiče???


Prisiljen ? Fora je ta, da mora biti delo do določenega datuma opravljeno in če to pomeni 10-12 ur na dan, potem je potrebno toliko delati. Seveda se to mora nekje poznati (nagrade, plačane nadure, etc.), sicer si pač najdeš drugega delodajalca. Če je to prisila, potem ja, mnogi moramo delati več od tistih 8ur/dan. Mislim pa, da je na meni (in ne na državi), da si izboljšam delovne pogoje - tudi delodajalci so podvrženi trgu in slabi delodajalci bodo imeli slabe delavce.

MEDENA ::

realno vsak dan 1 uro več......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478371 (5337) solatko
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
356947 (5452) deltacqb
»

LinkedIn zaradi neizplačevanja nadur z milijonsko poravnavo

Oddelek: Novice / Ostale najave
2910533 (8083) Blinder
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126645 (22731) Invictus
»

Podrobnosti zakona o delovnih razmerjih

Oddelek: Loža
112963 (2706) Invictus

Več podobnih tem