» »

Nevihte

Nevihte

«
1
2 3
...
5

Marc` ::

Zanima me, kaj za vraga se dogaja z vremenom? Vem, da so poletne nevihte običajne ampak to je že preveč. Včeraj, danes, napovedano za jutri, pojutrišnjem, že cel teden hudo deževje (sicer bolj popoldan), grmenje, bliskanje...skratka malo čudno. Je to naključje, da so tako pogoste zadnje časa ali lahko pričakujemo vedno več takšnih neviht? Je zelo nadležno, ker ne moreš ven in tudi počutje je vsaj pri meni malo slabše, čeprav je vsaj zrak malo bolj svež.

Kaj menite? Vreme v sliki

jype ::

Halo?

Ne vem, a res večini tako slabo funkcionira spomin, ampak taka, _enaka_ obdobja neviht smo imeli že 20 let nazaj, edina razlika je bila, da se takrat ni nihče sekiral zaradi drugega kot malin, ki jih je stolkla toča (zaradi stoenke se ni nihče sekiral).

BTW, tule se lepše vidi:
http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%20in%20podatki/radar_animacija.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tr0n ::

Global warning, amirite? :)

opeter ::

zaradi stoenke se ni nihče sekiral


Hahaha, ta je dobra! Se strinjam jype! Mediji so malo prenapihnili vse skupaj. :)
Takrat bo hudo, ko bodo ves čas (beri: več dni, konstantno, brez pavze) strele udarjale v zgradbe, ulice itn... pa ko bo recimo kak tsunami odnesel Nizozemsko, New York ipd. mesta ob obali...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

nurmaln ::

to je use zarad co2:D

opeter ::

To je vse zarad SOVE. Bog kaznuje Slovence, ker so brez srca... vedno iščejo neko napako, pa so jo našli. Pri SOVI, ker da so oni (na skrivaj seveda) plačali zdravljenje/pregled JD-ja. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Marc` ::

Pardon Jype, takrat se nisem obstajal. :)

Spc ::

Evo naše online postaje imaš na Map View 2.0.

Z E V S

Moja Vremenska Postaja, Maribor Tabor

Map View 2.0

Tukaj lahko spremljaš vreme 24/7 kaj se dogaja tako, da boš vedel.

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BigWhale ::

Konc sveta bo... Po mojem. Najboljs da Markovo barko nardis... Da se ne bodo vse zivali utopile. Sam, ce se bos tko kot Noe vzel s sabo samo se svojo zeno, potem bosta morala nekaj generacij incest furat, dokler se gene pool ne razsiri. ;>

Opkow ::

Pa komarjem prepovej dostop na ladjo, da nas ne bodo pol veselo pikali, ko se zadeva umiri.

kixs ::

V LJ prav veselo seka 0:)

sverde21 ::

Najboljs da Markovo barko nardis...
Am pomoje je blo temu ime Noe, vsaj kolikor jst vem :P
<?php echo `w`; ?>

hamax ::

Am si prebral cel post?

pa kako naj marko naredi noetovo barko?
verjetno se bo imenovala markova ne noetova...

sverde21 ::

Ja sam vseen bo Noetova, ker bo njegova sam kopija ;) . Sicr pa res nism najbol prebral zgleda :8)
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Gr0unD Zer0 ::

danes mi je na firmi stroje s*ukala ta nevihta...;( ;(

majo neko zaščito proti strelam, pa mi je sredi rezanja navojev crkneta oba stroja... ker se je pač bliskalo...

in so šli novi svedri v smeti:D

sicer pa so nevihte kul... fino ohladijo ozračje

dzinks63 ::

A ste imeli danes zvečer kaj neurja? V okolici Celja je pihalo kot za stavo, sicer ne dolgo, ampak res zelo močno.

kixs ::

LJ je precej preluftalo. Se peljem malo pred deveto v LJ iz dolenjske in samo blescanje od strel nad LJ. Veter je bil tudi na AC precej hud. Je avte kar malo premikalo levo-desno. Scalo pa full. Se dobro, da ni bilo toce.

Potem v LJ pa samo slalom med odlomljenimi vejami. Pridem v center pa slovenska zaprta in kar nekaj policije in gasilcev. Potem sem izvedel, da se je zrusil gradbeni oder.

V glavnem - not very nice.

lp

PaX_MaN ::

Whoa! Sever LJ, pod kucljem, je orenk prepihalo in spotoma še malo poscalo ter na strune pobrenkalo, drugače pa ni bilo na srečo nič hujšega. Sem pa slišal, da so morali v Tolminu zaradi dežja prekiniti nastop. (><)

Volta ::

Doma - na Štajerskem, v okolici Mb-ja, sem mel prejle odprto okno na strežaj in v nekaj minutah je prišel tako močan veter ter naliv, da mi je kljub temu, da imam sobo pod balkonom (ponavadi odnese večino padavin), zmočilo postlo, zavese, še računalnik je lepo porcijo fasal, medtem, ko je bil prižgan, pa je cca 3 metre od okna. In ponavljam, v morda 2 minutah mi je to nardilo, nakar sem slišal kaj se dogaja in zaprl okno dol. Skratka veter je moral bil zelo močan, da je skoraj vodoravno zmočil vse to.

krucymucy ::

Upam da naso tamalo fino zmoci na tistem metal kampu :D

Brane2 ::

LJ Sostro.

Med dežjem je nekaj bliskalo in pokalo pa sem odklopil mrežo in računalnike prestavil na aukumulatorsko napajanje par ur nazaj.

Stvari so se nehale mogoče uro nazaj. Dober čas za preklop nazaj na štrom ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

gzibret ::

Prihaja nov val. Čez slabo uro bo v Lj, čez 2 uri v CE in čez cca 3 ure v MB.
Vse je za neki dobr!

Brane2 ::

Aha, O.K. Pustim čez noč an akujih pol...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PaX_MaN ::

Oh damn!

Tole kliče na "povleci in spusti" akcijo. Kablovje, pa to. :)

w00tnes ::

Hum v mariboru je pred kratim nehalo bliskat in grmet :)
Je pa fajn vsake toliko casa da malo zagrmi in nalije dezja...se potem shladi okolica in je lazje zivet :P

Zheegec ::

Jaz pa že 2uri čakam na elektriko :(
najbrž ne bo nič danes...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hamax ::

Ce prau vidm, potem ALADIN pravi, da bo sla tale nevihtica mimo Ljubljane :D

Amare ::

Pestra noč bo še. Sicer pa bo jutri zelo pestro, sproducira se lahko tudi kakšna supercelica z vsem pripadajočim (orkanskim vetrom, točo...itd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amare ()

BigWhale ::

Vsega kar mi je bilo skoda, je bilo to, da sem vceraj proti veceru zalival travo zadaj za bajto. ;> V Slovenski Bistrici je malo pihalo in usulo se je precej dezja, v dveh valovih. Okrog enajste in okrog ene ure zjutraj. Veter pa ni bil nic kaj posebnega. Je bil ze mocnejsi... :)

Doman ::

So nevihte včeraj naredile kar nekaj škode. Že sam pogled na zemljevid spina nam pove, da nekaj ni ok z vremenom...


p.s
Rumeni krogci so intervencije zaradi neurja...

subby ::

Tu v okolici novega mesta imamo že skoraj vsak dan tako vreme... zadnjič je blo še sončno, pa je grmelo v polno.

BigWhale ::

Z vremenom ni nic narobe, nehajte si delati utvare.

VSAKO (ali pa vsako drugo) leto so nevihte, kot jih ne pomnijo niti najstarejsi prebivalci. Problem je v tem, da imajo najstarejsi prebivalci slab spomin.

joze28 ::

Natančnejši podatki o intervencijah:
http://spin.sos112.si/Pregled/GraficniP...

globoko grlo ::

zanimiv, da je ALIEn3000 2h čakal na štrom, net in comp pa vseen delata

urban99 ::

že kdaj slišal za laptop in ups?

imagodei ::

GSM morda?
- Hoc est qui sumus -

Zheegec ::

Elektrike danes zjutraj ni bilo, net in komp nista delala... Dela pa telefonček in umts...

drugače pa menda še vedno ni elektrike, torej nekje 16h smo že brez.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LeXani ::

Keri konc slovenije to ??
Čas prve prijave 04.11.2005

kixs ::

Evo spet v LJ. Slabo kaze - radarska slika padavin

Zimavc ::

Zjutraj tudi pri nam ni bilo elektrike, samo so štromarji zajebal situaciju. Zdaj je pa bilo dve uri grmenja, sodre, toče, vetra.

Steinkauz ::

Evo tlele mi je ravno resetiral router po 2eh mescih :D
Pa še ne pada zdejle, se pa približuje :|

zee ::

Podgrad (okolica Ilirske Bistrice).

Okrog 7h zvecer, nevihta z vso pripadajoco "opremo", tudi toco (cca 10 minut) velikost od drobno mlete (par mm) do "kingsize" (velikost oreha).

Potem pa sonce naprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

C_maniak ::

dans sm se prvič ustrašu nevihte, ker si pa res z vseh strani vidu strele (za pogledat sicer lepo), ampak se je po kratkem nalivu umirilo...

R33D3M33R ::

Mah, te nevihte, ki so zdaj so prav pussijevske. Malo pogrmi, se malo ulije in to je to. Včasih (pred par leti) je pa tak treskalo, da se je hiša tresla. Je pa res, da so bili mogoče blažji nalivi. Nič posebnega torej.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

A.J. ::

No ja, ne bi rekel da je bil danes blažji naliv, pri nas je danes podrlo 4 drevesa, včeraj pa dve.

krneki0001 ::

Mal si avstrijo poglejte - nad 1000m je zapadel sneg, pa ne malo, ampak kr pol metra ga imajo po cestah. Še pri nas je jezersko prevozno samo z zimsko opremo(je tudi obvezna). V nižinah avstrije pa rekordna bera padavin - 121,6 litra na kvadratni meter v zadnjih 24 urah.

PJani ::

Pi**** mene je toča avto stovkla...vreme smotano

Pa lih včeraj sm ga glancal da se je svetu.
C/C++

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PJani ()

jrtjtejtt ::

Black...to je jeba. Jst še sreča nimam svojga avta, ampak moja starca pa (če le nista v službi) ob vsaki potemnitvi neba dežurata ob oknu in po potrebi zapeljeta avto na varno.

Zimavc ::

Mal offtopica:

@zee: A s Podgrada si. Hmm? Poznam vašega bivšega župnika Elkota in še eno familijo.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Droni za zaščito proti toči

Oddelek: Problemi človeštva
335858 (4606) Utk
»

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

Oddelek: Na cesti
3325859 (22351) menjalnik
»

Toča: 08.08.08 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717791 (5278) JanK
»

Toča 2008 ?

Oddelek: Loža
272934 (1964) PaX_MaN

Toča na štajerskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
775901 (4395) STASI

Več podobnih tem