» »

Problem z inštalacijo monitorja

Problem z inštalacijo monitorja

DMX ::

Po namestitvi driverjev za grafiko sem hotel še namestit driverje za monitor, saj mi po default piše default monitor. Seveda sem to že delal neštetokrat, ampak sedaj po ponovni inštalaciji windowsov pa ko hočem dat update driver za monitor napiše "The wizard could not find a better match for your hardware than the software you currently installed"...postopek inštalacije monitorja pa je sledeč...

1. vstavim CD katerega sem dobil zraven monitorja
2. grem na control panel/display, kjer mi piše default monitor on GF7600GT
3. kliknem advanced in grem pod monitor
4. potem kliknem na properties/driver/update driver, ter označim, da bom sam poiskal driver in kot lokacijo dam CD-ROM...potem začne iskat za driverjem, katerega pa ne najde in napiše zgoraj omenjeni tekst...

seveda sem probal z najnovejšimi nvidia driverja in driverji kateri so prišli zraven grafike, pa je zadeva ista...a se komu sanja, kako bi lahko namestil driverje za monitor?(tudi z neta sem jih že posnel, pokazal destinacijo kje imam shranjene, pa je isto kot z original CDjem)...

thnx

Stratus ::

UHM, Kaj te pa moti pri trenutni resitvi (default monitor) ????
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

DMX ::

nič...moti me samo to, zakaj ne morem poinštalirat monitorja, tako kot sem to lahko storil vedno do sedaj...

in ne vem v čem bi bla finta, da mi sedaj ne gre poinštalirat monitorja...

Stratus ::

No finta je verjetno v tem da si z updati dobil tudi ta monitor v bazo podprtih monitorjev. drugače pa driverja za ekran ne potrebuješ razen v nekaj redkih primerih, pa še ti so striktno vezani na določen software kjer pač potrebuješ barvno kalibracijo ekrana (za kar potrebuješ posebno napravo ki ni ravno poceni). Če pa misliš da nujno potrebuješ opis monitorja v nastavitvah ga pač ročno poinštaliraj in windows prisili da uporablja inf ki mu ga nudiš. Poudariti moram da to NI driver in tudi nikoli ni bil. driverji od grafične pa namreč prepoznajo sposobnosti ekrana in se temu prilagodijo brez tega "driverja".
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

bluefish ::

ali se ti CD z gonilniki za monitor ne zažene samodejno? Za monitor katere znamke se gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

DMX ::

se zažene, samo ni nič kaj pametnega noter :)...manual je noter, pa še neki NV driver install če se ne motim (nisem doma)...ma finta je v tem, da sem do zdaj vedno inštaliral monitor po zgoraj omenjenem postopku, pa je šlo, zdaj pa kr na 1x več ne gre...to z updajti pa ne bo držalo, ker sem naložil sistem čisto na novo, poinštaliral samo driverje za grafiko pa je stvar ista - še vedno napiše, da ne grejo naložit driverji, ker so kao že novejši na sistemu (PC po ponovni namestitvi WIN še nisem priklopil na net)...


monitor pa je Philips 190S5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDA Audio bus driver not found

Oddelek: Strojna oprema
247740 (3029) rtmktl
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318750 (12266) Ursus
»

Magictune 3.6 zablokira računalnik

Oddelek: Programska oprema
151480 (1278) e-marko
»

Prenosnik - meglena slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
81013 (905) schurda
»

Novi driverji za Voodoo3

Oddelek: Pomoč in nasveti
121640 (1446) Simko

Več podobnih tem