» »

Nenaden reset

Nenaden reset

bosmla ::

Evo prebral sem kar dosti podobnih tem (nekaj ze tudi spraseval) pa se ne najdem resitve.

Racunalnik se nenadoma sam resetira brez razloga...

Konfiguracija:
A8N32-SLI Deluxe (Bios 1303)
AMD Athlon 64 X2 4400+ (nenavit, hladilnik Zalman CNPS9500)
RAM 2x 512 (Supertalent, nenavit)
HD: Maxtor 300GB - sistem
WD 350GB
Grafika: 2x Club3D GF 7800 GTX
Napajalnik Tagan 550 W
Prepih: 2X 120mm + 2X 80mm vstopni ter 1X 120mm in 1X 90mm izstopni

Temperature in napetost (povprecno v casu reseta)
CPU: 36
MB: 40 (ker je senzor za tep. blizu izpuha pri graficni je vedno malo visja)
Disk: cca 30
+3,3 - 3,33V
+5 - 5,08V
+12 - 11,78V

Preverjeno z MemTestom in podobnimi programi, brez problema prenese stres teste, 3DMark06 lahko laufa do nezavesti - prenese tudi ce se temperature zelo dvignejo... med iganjem recimo FEAR deluje stabilno.

No potem pa se nenadoma resetira recimo (se mi zdi da najveckrat) me igranjem internetnih src ali pa ponoci ko tece le E-oselinkobila. To se dogaja popolnoma nakljucno - lahko deset minut po zagonu OS pa potem spet cez 1 uro ali pa se ne resetira po celem tednu nepretrganega delovanja...
Se ena cudna zadeva: BSOD (sporocilo o napaki) se ne prikaze ampak se zgodi takojsen reset, kot da bi pritisnil na hard reset. Seveda imam automatski reset izklopjen in tudi v Computer Management med dogotki ni zapisana kaksna napaka...

Prosim za kaksne ideje...

L.p.

Silvo ::

Napajalnik?

lp
Silvo

bosmla ::

Leto dni je star in ima konstantno taksno napetost kot sem napisal - ali bi bil mozen taksen reset zaradi nepravilnega dalovanja napajalnika in kako to preveri na samem napajalniku?

Sem pa ze preizkusil (samo na plosco) priklopit LC 500W, ki ima sicer samo 20 pinski ATX prikljucek in je vse delovalo BP seveda do nenadnega reseta:(

Stratus ::

Če se tole res dogaja na take različne časovne razmake. Preveri kaj dogaja z napetostjo na vtičnici 220V (ena možnost nihanje napetosti). Drugič preveri če se slučajno ne sprehajajo kakšne mravljice po tvojem PCju (resno mravljica lahko sproži mali kratek stik ki ti resetira PC, mravljico seveda uspešno egzekutira pri tem >:D )
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Pyr0Beast ::

Ok, mravljica še ni kakšen opilek zaenkrat xD

Malce preveri kontakte zunaj/znotraj kompa. Mogoče boš moral celo ACPI sklopit (don't ask).
Čist možno je, pa da te kakšno stikalo zeza ali kaj podobnega. Imaš kakšno neonko noter .. pa probaj izklopiti vse kable za reset, pw-on etc. Nekatere plate ne marajo sunkov.
Imaš slučajno kakšno halogensko svetilko v bližini?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bosmla ::

220 napetos ni kriva - se je dogajalo na dveh razlicnih lokacijah in tudi z UPS. Mravljisca ni.
Kontakti pregledani n-krat. Ce izklopim ACPI noce nalozit OS (mimogrede uporabljam trenutno le XP, drugace pa je bilo isto tudi pod Linuxom). V ohishu je (skoraj) tema pa tudi ni halogenske svetilke v blizini... Hmm kaj pa dosezem ce odklopim kable za reset in ostalo saj so tako ali tako razklenjeni kontakti -ali pac

Bi mogoce lahko bila zvocna (SB Audigy 4) sem jo ze dal ven vendar punca hoce filme, ker pa se nenadni reseti dogajajo nenadno nisem siguren.. je sploh mogoce da bi zvocna to delala?

brdi ::

Vsaka malenkost je lahko kriva! Pri meni je bil en molex prikluček kriv, ki je bil malenkostno razmajan. Lahko pa je tut kaksna stvar priklopljena na usb ai FW!

Pyr0Beast ::

Maš slučajno disk na S-ata? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bosmla ::

Seveda, oba ki sta v masini sta SATA - kaj pa bi bilo lahko tu narobe?

Pyr0Beast ::

Umm ... slab kontakt pri kablih ...
Se je dogajalo na AsDS, ko je bila mašina popolnoma stabilna. Vzrok je bil zrahljen Sata kabel. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bosmla ::

Nabavil sem nova Sata kabla pa bomo vidli - mogoce kdo se kaj?

bosmla ::

Nak tudi SATA kabli niso moram priznati, da je to malo morece.... :|

bosmla ::

Kaj se res nikomur ne sanja kaj konkretno lahko povzroci taksen reset - pregledal sam ze vse kontakte, prepihal zadevo, preizkusil vse predloge, menjal lokacijo... šit pa se vedno isto. Najbolj me cudi, ker nikoli ne dobim BSOD - iz tega bi kaksen ze moral vedeti kaj lahko povroca reset...

Jernej L ::

Če nočeš da se po BSODu restartira nastavi sistem properties > advanced > pod "startup and recovery" klikni gumb settings, pa tam pod "system failure" odkljukaj "automaticly restart".

S tem bi moral dobiti ime drajverja in več informacij o tem kdo je zakuhal BSOD.

bosmla ::

V opisu na zacetku predzadnja vrstica - na zalost je najbolj cudno ravno to, da BSOD nisem videl ze nekaj let ceprav nimam nikoli vklopljen avtomatski reset!!!

Pyr0Beast ::

Poizkusi posodobiti bios, mogoče pomaga, mogoče ne.

Kaj pa če ven odstaviš vse diske in probaš kakšen live distro?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bosmla ::

Bios je zadnji... Live distribucija ne pomaga ker racunalnik potrebujem tudi za delo- sem pa tudi ze probal drugi disk pa linux gor pa se je tudi sam resetiral....

Pyr0Beast ::

Live distribucijo sem mislil zado, da bi eleminiral težave s diskom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ciper ::

bosmla, jaz sem imel identičen primer! Ne poizkušaj s kakšnimi menjavami napajalnika (jaz sem zamenjal dva - različni znani proizvajalci - nad 100 Eur).Meni se je resetiral, ko sem prenašal večje datoteke (par Gb) s prenosnega trdega diska (USB 2.0) in to vsakič vendar po naključnem času (enkrat takoj, drugič malo kasneje). Trik je v navezi CPU (Dual Core AMD!) - nForce čipovje - USB krmilnik na plošči. Na net-u sem imel en dober link do rešitve tega problema vendar ne deluje več. Bil je kompleten vodič, kako pravilno instalirati vse "driver-je" (za windows XP PRO) in celo katero verzijo le-teh (nForce, CPU, ...). Malo poišči po netu "AMD Dual core system crash" ali kaj podobnega.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flourescenčne svetilke v mrazu in izbira dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245288 (3354) energetik
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593558 (2817) boset
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402413 (1957) amigo_no1
»

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81523 (1364) NupY
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563472 (3089) c3R4R

Več podobnih tem