» »

gamer vS pro

gamer vS pro

mohha53 ::

Mene pa samo na kratko zanima kakšna je razlika v grafičnih karticah gamer in pro; npr med nVidio 8800GTX in QuadroFX 5500, saj prva stane cca 700 EUR, druga pa kar cca 3300 EUR. Po specifikacijah punuja prva celo več, cena pa je skoraj 5 x manjša.

Hvala za odgovor.
"Never touch a running system!"

dolenc ::

Koker sem jst to včasih mal gledu, v sami arhitekturi ni neke razlike, kar je blo meni vidno samo to da ponujajo večjo količino spomina. Največja razlika je v gonilnikih, ki so čist drugi in že v gonilnikih nastaviš za kater program so optimizerani (max, maya...), tako da zadeva vse prilagodi izbranemu programu in tam šopa na polno. So pa zato tolk slabši pri igrah.

Lahko da se motim:\

Smorny ::

Ponavadi so strojne razlike minimalne ali pa jih sploh ni. Različen je bios na grafični in gonilniki. Profesionalne grafične imajo gonilnike optimizirane za OpenGL, medtem, ko imajo igračarske optimizirane za DirectX.
Posebnost: Autodesk je v verzijah 2008 omogočil izbiro med OpenGL in DirectX baje zaradi tega, ker Vista (še) ne podpira OpenGL. V OpenGL načinu je slika še vedno lepša in hitrejša.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve izdal SteamOS in predstavil prototip Steam Machine in Steam Controller

Oddelek: Novice / Konzole
4414861 (9867) Testman42
»

Steam za Linux na voljo vsem

Oddelek: Novice / Igre
4815054 (12093) deadbeef
»

qudro vs geforce

Oddelek: Kaj kupiti
8990 (877) Rippy
»

Profesionalni Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3111275 (10220) Jst
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91500 (1330) ijatebi

Več podobnih tem