» »

win XP startup

win XP startup

SpaWn ::

Pred kratkim so se mi zaradi izpad aelektrike poškodovale nekatere sistemske datoteke in XPji so ob zagonu javli napako. Zadevo sem popravu tako da sam priključu še en star disk in nanj naložu XPje in iz leteh pognal scan disk, ki je zadevo rešu.
Moj problem je sladeč: Po tem ko sem instaliru še ene windowse, se mi je ob zagonu računalnika pojvla možnost izbire med obema OSja čeprav sem star disk že odklopu. Zadevo sm hotel uštimat itako da sm zbrisu eno vrstico v moot.ini datoteki a žal sm zbrisu napačno in ob ponovnem zagonu so se zagnali XPji iz starega diska (skratka nč ni delovalo). Tud to sm uštimu z pomočjo XP cdja in funkcije repair. Tako, da je trenutno stanje sledeče: ko zaženem računalnik se mi pojavi izbira med dvemi OS windows XP porfesional (ta prava verzija) in windows default (tista iz starega diska).
Torej kako naredim da bi mi ne bilo več treba ob zagonu izbirat med dvema OSja?
V control panel\sistem\startup and recovery nimam na izbiro dveh OSje vampak samo enga in tudi v boot.ini je samo edn.

Cokolesnik ::

Jaz mam takole in mam naložen samo WinXP pro verzijo na računalniku.

Vir: boot.ini
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Sims ::

control panel\sistem\startup and recovery -> vzemi kljukico iz Time to display list of oprating System. Si to že probal?

SpaWn ::

Moj boot.ini:
[boot loader]
timeout=60
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /KERNEL=ds_boot_.exe

Problem je tudi v tem da je kazalec ob zagonu postavljen na windows default (tist aiz starega diska) in ne morem izključit časa z aprikaz.

ToniT ::

Moj boot.ini:
[boot loader]
timeout=60
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /KERNEL=ds_boot_.exe


V Notepadu daj pri timeout 0
in zbriši v zadnji vrstici /KERNEL=ds_boot_.exe

SpaWn ::

Kot sm že napisu to ne deluje, zazženejo se mi windowsi ki jih dejansko ini vrže error.

ToniT ::

Se opravičujem. Nisem dobro pogledal.
V vrstici:
timeout=60
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
zamenjaj rdisk(1) v rdisk(0) .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP USB install, error loading system

Oddelek: Pomoč in nasveti
15687 (620) flbroker
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262018 (1372) ta_ki_tke
»

en problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61054 (971) Good Guy
»

win xp boot norost! Preberte tole in ideje please! Dual boot???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101596 (1438) mAsA
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131975 (1810) ToniT

Več podobnih tem