» »

kako se znebiti boot.ini

kako se znebiti boot.ini

morazem ::

Na računalnik sem si naložil program bootedito to je program za spreminjanje prikaza na ekranu, ko se nalagajo Windowsi xp. Problem pa je sledeč: v programu sem kliknil neko funkcijo, ki mi je ustvarila v zagonu windowsov izbiro še enega zagona:

[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP" /fastdetect /KERNEL=NewBoot.exe

timeout je bil na 30s spremenil sem ga na 0 zato da me ob zagonu ne sprašuje kaj naj zažene. Zanima me kako lahko odstranin tisti drugi zagon, ki ni original windows.

Hvala
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

DarwiN ::

zbriši naslednjo vrstico :

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP" /fastdetect /KERNEL=NewBoot.exe
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

morazem ::

Ja to že deluje, sam jst bi rad izbrisal datoteko boot.ini, ki se je ustvarila na C:boot.ini. Če jo pač enostavno zbrišem mi pred zagonom windowsov javi: Invalid boot.ini file.
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

DarwiN ::

Če pa Xpji potrebujejo boot.ini datoteko in brez nje ne delujejo.Ta datoteka je vedno bila in je ni program ustvaril,program jo je le nadgradil !.
Če ti pa res gre na živce pa jo skrij, tako kot si jo pred tem imel,a nisi vedel :
Windows Explorer - Tools - Folder Options - View - Hide protected operating system files (recomended)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

morazem ::

No tud s tem odgovorom sem zadovoljen potem je štos samo v tem, da je program skrito datoteko prikazal kot neskrito in jo nadgradil. Skril pa sem jo že prej zato ker mi je šla datoteka na ku***.

Hvala za pojasnilo
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

m.i.h.a. ::

To že četrtič pišem, ampak vseeno.
Naredi:
Start > Run > msconfig > boot.ini > Check all boot paths

in ti bo pobrisalo nepravo vrstico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262054 (1408) ta_ki_tke
»

Laptopt in Xp instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
61151 (1080) StratOS
»

win XP startup

Oddelek: Operacijski sistemi
61482 (1384) ToniT
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132047 (1882) ToniT
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91217 (1109) Ikarus

Več podobnih tem