» »

Eden od procesorjev ne dela!

Eden od procesorjev ne dela!

chivisun ::

Pri updatanju driverjev na lokaciji: Control Panel-System-Device manager-Computer sem izmed dveh možnosti izbral Advanced acpi. Po updatanju se je računalnik resetiral in po ponovni vključitvi je deloval le eden od procesorjev. Ko sem pogledal vse skupaj še enkrat po isti poti sem ugotovil,da možnosti x 86 acpi ni več! Uporabljam Visto Home Premium računalnik pa je Packard Bell Easy Note mx 67(Intel Core 2 Duo). Prosil bi za pomoč, ker sem še nov v tem in mi eden od procesorjev dela skozi z polno močjo!


LP,

Chivisun

nonenone ::

a imaš dva procesorja, ali enega z dvemi jedri? , lp

Šimpanz ::

Poglej da se ti ni drugi procesor iztaknil >:D

chivisun ::

imam laptop ,vrjetno se ni iztaknil.imam dvojedrni procesor intel core2duo1.83Ghz:O T5600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chivisun ()

zee ::

oba procesorja delata. so pa Windowsi tako šlampasto narejeni, da ti včasih ne pokaže obeh.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

chivisun ::

Folk prosim pomagajte,ker procesor ki dela dela 100%,da ne bo prej mrknu!

chivisun ::

Bojim se, da ni tako, ker sem to takoj opazil, ko sem updjetat driver in za tem ne dela in tudi tiste druge možnosti ni več na seznamu, ki je prej bila-X86 acpi, ostala je samo možnost-Advanced Configuration and power Interface (ACPI) pc. Nimam pojma zakaj se je to naredil, jst sem hotu samo updajtat. Hvala

wooted ::

format

Ch4N93 ::

system restore je pametnejša ideja ;)
Ni nam lahko...

chivisun ::

Bi se probal izogniti formatiranja,ker drugih težav nimam,če se le da?

chivisun ::

system restor sem že dal skoz pa nč

noraguta ::

poglej kaj pravi pacard bell , acpi implementacije znajo variirat od proizvajalca do proizvajalca. preveri tudi nastavitve biosa.
edit.
moral bi pa imeti sth like "ACPI Multiprocessor PC" za podporo obema jedroma. (nism zihr za visto )
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

wooted ::

sej pr hp maš backup že avtomatsko...zapeč si ga, pa format

roli ::

On ima Packard Bell in ne HP.
http://www.r00li.com

chivisun ::

Pb, ja ta je moj, pa ma tut back up že! Bom se še en mau poigrau! Bom vsaj vedel za kaj se gre! Ideje in predlogi dobrodošle8-Oaja, en procesor in dva jedra! Mislim da zajec tiči v neaktivnih gonilnikih. Porka flik in taki šlampasti winsi:\

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()

zee ::

ja, porka flik, sformatiraj pa bo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Odpri Task Managerja in pod performance poglej pod "CPU usage history", koliko grafov imaš v prvi vrsti, enega ali dva.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

wooted ::

ta backup je fino ker maš gor winse od dneva, ki so jih naložil...tko da bo lepo frišna in licenčna kopija

chivisun ::

Imam samo en graf!

chivisun ::

zdravo!

se vedno nic novega, problem ze prav najeda!
a je problem v hardwaru ali v softwaru, ker nikakor ne uspem ozivit drugega jedra. Probaval sem tud restore pa ne gre.
Pri formatiranju mi pa ni kj prevec jasno, namrec pri nakupu nisem dobil nobenega namestitvenega(obnovitvenega) cdja ali dvdja, da bi vsaj probal popravit, kaksno napako.
Lp!

Icematxyz ::

Obstaja možnost da je v Visti to drugače jaz sem opisal postopek za XP!!!

Start->settings->control pannel->System->Device manager->View->Devices by connecions

Če najvišja postavka ni "ACPI Multiprocessor PC"? potem nimaš pravilno nastavljenega računalnika in moraš zgnati inštalacijo windowsev s tem da daš REPAIR instalation. XP to znajo Vista pa nevem ker še je nisem uporabljal.

V biosu še pred tem preveri če imaš kakšno postavko "APIC ..." APIC in ne ACPI.

APIC mora biti na enabled če ne nebodo delali večjedrniki! Spreminjanje APIC nastavitev bo pa tudi zahtevalo najvrjetneje repair install.


Če pa imaš v device managerju "ACPI Multiprocesor PC" potem bi pa moral imeti pod temu nameščena oba procesorja (klikni na križec zraven ACPI Multiprocesor PC in navedena morata biti oba procesorja - jedri)

Če sta tam potem bi naj vse bilo vredu In v Task managerju pod performance bi moral imeti toliko grafov koliko imaš jeder.

Zgodovina sprememb…

wooted ::

lahko da imaš particijo na disku z backupom...to zapečeš, kar naj bi ponudil z čarovnikom za backub

chivisun ::

Mi lahko gdo napiše cel postopek, da mi bo jasen ker sem res frišen pri tem in se hitro izgubim,bi bil zlo zahvalen! :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chivisun ()

Icematxyz ::

Dobro si preberi, kaj sem napisal potem pa sledi besedo za besedo?

Še sliko sem ti naredil da vidiš, kaj moraš preveriti: Klik...

Zgodovina sprememb…

chivisun ::

Icematxyz, pri meni je Advanceed configuration and power interface (ACPI) PC in oba jedra sta navedena ,vedar mi gadet na desktopu kaže samo eno in ta dela na vso moč 100% , v biosu pa nikjer ne najdem apic ali kej podobnega ti je kej jasno???

totek24 ::

@chivisun kaj v device managerju imas 2 procesorja v listi ali samo enega? Ce sta v device managerju 2 in v gadgetu samo 1, potem odstrani kur**v gadget in raje poglej task manager kaj se dogaja.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

chivisun ::

Težave so povzročali nepotrebni gonilniki,hvala vsem za vaš trud!!!:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amd x1 na x2 format?

Oddelek: Strojna oprema
5788 (788) ender
»

Opteron 170 neaktivno jedro

Oddelek: Strojna oprema
101228 (864) chucki
»

zamenjava AMD Athlon 64 za x2, ali bo delalo

Oddelek: Kaj kupiti
151710 (1043) ender
»

IRQ v Windows XP - problemi

Oddelek: Strojna oprema
61084 (1017) OwcA
»

nForce (slabe) izkusnje

Oddelek: Strojna oprema
61391 (1133) Windyy

Več podobnih tem