» »

Optimus končno uradno najavljen

Optimus končno uradno najavljen

The inquirer - Eden od bolj popularnih kosov hardvera na internetu, z OLED zaslončki v tipkah opremljena tipkovnica Optimus, se je poslovila od Duke Nukema, zapustila megleno sobo izven časovnih dimenzij ter se materializirala. Čez par dni bo namreč možno prednaročiti omenjeno tipkovnico, prvič napovedano pred dvema letoma, v roke pa jo boste dobili najkasneje do jeseni. Glavni problem pri celi zadevi je trenutno predvsem cena, saj znaša neverjetnih 1564 ameriških dolarjev. Izvorna novica.

70 komentarjev

«
1
2

GaS ::

Brezveze, nad to tipkovnico se ne mores izživljati..

Tody ::

Huh :) pol se moreš pa še navadit na vso to zadevo :) Ampak kaj se zgodi ko prideš na kako tipkonico ki to ni ? :D

SkyNet ::

Verjamem da kupcev ne bo ravno manjkalo.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Bethrezen ::

o ja? poglej ceno. jst bom manku:( :D :D :D

Filo ::

ne no ffs ... to tipkovnico bi takoj imel ... tole bi se dal tako opedenat s kakimi hudimi animacijami..pa čist sprogramerat nek slidšov effektov za vsak prtisk na gumb..in pol je 1500$ gg

matjash ::

v redu tipkovnica ampak ORENK precenjena, ko so jo najavili kakšno leto nazaj sem pričakoval ceno okrog 100€.
... bolje pozno kot nikoli.

Mavrik ::

Hah... 100€ je bilo optimistično kakorkoli gledaš. Še posebej če upoštevaš, da že konkretne gejming tipkovnice stanejo kakih 70€.
The truth is rarely pure and never simple.

JutriPS3 ::

ko so jo najavili kakšno leto nazaj sem pričakoval ceno okrog 100€.

lol 11
človek to vključuje več ko 100 teh zaslončkov in ti bi imel komplet za 100eur.:\ Za ceno kake miši od Logitecha
Nekateri me res nasmejejo.

Jaka83 ::

Sam mal ... za tak denar si že kupiš komplet računalnik s kvalitetnim LCDjem. :| Kaj jim ni jasn s to ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

[D]emon ::

Naj samo omenim da je Lebedev Studio že večkrat napovedal da bodo zbirali prednaročila, vendar do tega do sedaj še ni prišlo.

Kot se reče .. živi bili pa videli.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

JutriPS3 ::

Jaka: to so prestižne stvari bi se reklo. In prestiž stane. Kako si razlagaš da se kljub vsemu proda na tisoče Poršejev vsako leto, pa čeprav za ta denar lahko dobiš komplet vozni park za vso družino.
To je namenjeno tistim ki zmorejo

d0rK ::

Usak OLED zasloncek stane 10$ in vi bi dal za celo stvar 100€? Lepo vs prosm.

link_up ::

svasta ... stirijedrnik bo 266 dolarjev, ta tipkovnica pa 1500. a lahko potem vsaj dam navadne crke na te zasloncke?? Zakaj pa rabim pokemona namest escape?? :D :D

hehe...super stvar vendar precenjena
In and Out

Odyn ::

Heh... vsaj tavelik Enter bi lahko uporabili...

jeanmike ::

Pri Legit Reviews so povedali:
Right now the keyboard is still technically a prototype and the cost is hovering around US $200 to produce this keyboard.

Good Guy ::

za tak dnar si rajš kupim x6800 ko pa tale drek
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

BigWhale ::

'tavelik enter' je odvisen od razporeda tipkovnice in ali je tipkovnica s 101 oziroma 102 tipkami po novem 104/105.

Spc ::

Cena: 1564 ameriških dolarjev.

To je brezveze če mene vprašate.
Predrago vseskupaj.
8-O
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Mercier ::

Namenskim računalnikom bodo verjetno še vedno dodajali pofarbane tipkovnice. Tole je predrago. Škoda, tole bi morala biti prihodnost. Presečna množica bogatašev, računalniških navdušencev in ljubiteljev kiča mi niti ni videt velik trg.

keber ::

A ne bi bilo bolje in predvsem mnogo ceneje narediti kak robusten LCD touchpad, ki zgleda kot tipkovnica? Pa še s tipkami nisi omejen.

Mercier ::

Ali pa namontiraš čez tipke. Si za posel?

bluefish ::

sicer zanimiva stvar, vendar kot že povedano za ponujeno predraga. Poleg tega pa se mi zdi, da ni ravno ergonomska (pri tem ne mislim na tisto zavito obliko MS tipkovnic izpred let), saj je le malo nagnjena in nima naslona za zapestja. Sploh pa, tistih ekrančkov bi se naveličal po nekaj dneh in jih ne bi več porajtal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Jaka83 ::

JutriPS3 je napisal:
Jaka: to so prestižne stvari bi se reklo. In prestiž stane. Kako si razlagaš da se kljub vsemu proda na tisoče Poršejev vsako leto, pa čeprav za ta denar lahko dobiš komplet vozni park za vso družino.
To je namenjeno tistim ki zmorejo


Tukaj si izpustil pomembno dejstvo. Vprašati se moraš o ceni razvoja in proizvodnje, pa boš dobil odgovor, zakaj sem se začudil nad tako visoko ceno te tipkovnice. Za porša je cena nekako upravičljiva, za tole plastiko pač ne.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

Jux ::

@jaka83:
niti ne, ker dobiš avto podobnih zmogljivosti za veliko manj denarja.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jaka83 ::

Kot naprimer?

Jux ::

@BW:
težavo z 102 tipkama lahko rešiš tudi drugače, ta rešitev z predrugačenim entrom je obupna - veliko boljša je z zmanjšanim levim shiftom. Mene te majhni entri tako motijo da take tipkovnice (če sem pozoren pred nakupom) nikoli ne kupim.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

@jaka83:
mi moraš povedat katerega poršeja imaš v mislih.

(PS: pa porše še ni tako eksotičen... kaj pa bently? ali pa zonde? ali pa ostali superšportniki? - njihova cena je predimenzionirano velika glede na to kaj ponujajo.... ampak si ga kupiš zato ker je statusni simbol, ker zgleda dobro, ker ima boljše preformanse in zato ker te ne moti da daš za avto tudi do 100x kot povprečen državljan)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

keber ::

Šumnike podpira?:\

Jaka83 ::

Jux: S katerim avtom za 100× nižjo ceno se pa lahko pelješ 300 na uro (že 200 je recimo problem, za avto s 100× nižjo ceno) in kater avto za 100× nižjo ceno izgleda tako dobro (dokaj subjektivno, ampak šteje) in kater avto za 100× nižjo ceno ima keramične zavore, dovolj robustno sklopko za tak navor itd.

Tukaj je brezpredmetno primerjat avtomobile in to tipkovnico, ker je kot bi primerjal jabuka in hruške.

V mislih sem imel klasično 911-ko, ki niti ni tako draga. Seveda pa takega avtomobila spet ne moreš primerjat z klaso "limuzina", ker to pač ni - je športni avto v katerem se da tudi udobno peljat. (povdarek na tudi)

jype ::

Jaka83> S katerim avtom za 100× nižjo ceno se pa lahko pelješ 300 na uro (že 200 je recimo problem, za avto s 100× nižjo ceno) in kater avto za 100× nižjo ceno izgleda tako dobro (dokaj subjektivno, ampak šteje) in kater avto za 100× nižjo ceno ima keramične zavore, dovolj robustno sklopko za tak navor itd.

Apple Car.

edge540 ::

911 Turbo je čudo tehnologije na štririh kolesih in je vreden vsakega evra. Ferrariji in lamboti s podobnimi zmogljivostmi stanejo po 2-3x več.

Kar se tipkovnice tiče.. za 300 € bi jo kupo, to pa je malo preveč.

JurijTurnsek ::

torej če si HC in tipkaš desetportno je ta tikovnica toliko uporabna kot kaka neonka pod njo...

preveliki stroški, naj folk raje vlaga v affordable touchshcreene...
http://www.slatnaskejta.com

Keyser Soze ::

Preveč denarja za premalo ponudbe. Niti prestiža ni tule toliko, da bi upravičila tole ceno. Nekako hočejo sforsirat prestiž z visoko ceno. Ampak dvomim, da bo šlo tole za dalj časa.

Kot so že rekli... Touchscreen dimenzij običajne tipkovnice. Layout se spreminja glede na potrebe oz. program/igro, ki je trenutno uporabljen, glede na tvojo orientacijo (levičar/desničar), tvoje pomankljivosti/hibe, plus hinti oz. kombinacije tipk se lahko prikazujejo kar na tipkovnici namesto na zaslonu.

Edini problem, ki ga vidim pri tej zadevi je beden taktilni odziv tipkovnice. Ga sploh ni. =/Razen če prisilimo uporabnika k nošenju magnetov na prstnih konicah (lahko tudi implanti).:D

P.S.: Velik CRTL + ALT + DEL čez celo tipkovnico.:D
OM, F, G!

jype ::

Touch screeni majo tudi ta problem, da pritiski hkrati na več mestih niso vgrajeni v dizajn.

Keyser Soze ::

Hvala bogu se tehnologija spreminja. Bo pač treba pogruntat multilayer touchscreen ali kaj podobnega.

Sej nobenga ne silmo, da ga kupi. Vam lahko celo leseno tipkovnico izrezljamo.:P
OM, F, G!

Mercier ::

Še tačskrin ni treba da je, le da prikazuje, pa tipke čez. Take z lečami. :)

Vrvy ::

torej bo treba v trgovino in prodajalcu razložit, da rabiš grafično kartico za svojo tipkovnico.
*** time is the fire in which we burn ***

CoolBits ::

Še bolje in verjetno ceneje kot tipke z lcd zaslončki, bi bil kar touchscreen tipkovnica v celem...
al pa kar multitouch (al kako je že tisto pri iPhone?)
Res pa da potem nebi imel občutka da si kaj pritisnil :) bi blo pa še lepše za videt in bolj prilagodljivo...

BluPhenix ::

Sami razvojni inženirji tukaj.

Lepo bi bilo, da se že enkrat naučite razliko med besedama drago in predrago. Draga je vsekakor, predraga pa dvomim.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

CoolBits ::

Draga je in zame predraga ;)

BluPhenix ::

No ta besedna zveza gre tudi lahko skupaj. Predraga glede na to kako je narejena pa vsekakor ne.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Ja no ampak po mojem stroški izdelave niso višji od 200-300$ tko da za 1500$ je predraga kakor pogledaš :)

Za kogar pa ni predrago si jo bo pa nabavil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

3p ::

Raptor: "911 Turbo je čudo tehnologije na štririh kolesih in je vreden vsakega evra."
Ravno toliko je vreden, kot recimo DX10 grafične. Je čudo tehnologije, samo da ga v praksi ne moreš uporabljati... ker na nobeni cesti ne moreš (ok, eni morejo, ampak bi bilo boljše za vse skupaj če ne bi) peljati 300... Torej lahko poganjaš "demo" na kaki dirkaški stezi, v službi si pa z njim isto hitro kot z, recimo, Cliotom. 8-)

Tody ::

proizvodnja mogoče res kaj pa razvoj ? Ljudje so mogl tud razvijat in zabit čas z tem da so jo naredili tako kot je, pa testiral... A te so pa delal zastojn :D

Video produkcije bodo z veseljem pograbili tole...

Keyser Soze ::

Ah, pa ja de. Zakaj bi jo že razgrabili.

Kot so povedali. Materialni stroški naj bi bili nekje 200$, kar je pomoje ocena v plus. Razvoj ni nek blazen strošek v tem primeru. Gre se za tipkovnico. Khm... Ne procesor ali kaj podobnega.

Je pa možno, da so ocenili precej slabo prodajo te zadeve. In zato nabili tako velike stroške razvoja na eno enoto. Bull... Pač se skušajo šlepat na Lebedev. Samo vprašanje če jim bo uspelo. POmoje bo to spet en butični izdelek, ki je prinesel samo zgubo.
OM, F, G!

profii ::

k glih primerjate prošeje pa tipkovnce. na poršeja se bo kakšna z dobrim stasom nalimala, na tole tipkovnco bi te pa sam u zeleni hotel lahko poslal.

EDIT: mali enter me zelo moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

jype ::

Če dovolj hitro voziš, se nalimajo tudi na fičkota.

Mimogrede, tako kot obstajajo pleh-vagine obstajajo tut silicij-vagine :)

desperados ::

ja za kako industrisko uporabo za kako krmiljenje strojev bo tole ql morda niti prikazovalnika nebi potreboval

cena je obupna!!!

čudno na cebitu so rekli da pred novembrom ne bo na voljo za prodajo

profii ::

OFFTOPIC:
pleh-vagin je kr velik odstotek. tako da s poršem imaš kar lepo izbiro in jo iz bereš kera najbl notr paše. silicij-vagin pa ne poznam ravno veliko, tiste ki pa jih pa niso najlepša paša za oči.:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925153 (1357) boolsheat
»

Osvetljena tipkovnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619758 (1080) bajsibajsi
»

SLO znaki na tipkovnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112338 (10976) rokp
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272866 (2156) dba
»

En dober nasvet za čiščenje zunanjih komponent računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211657 (1020) Keyser Soze

Več podobnih tem