» »

En dober nasvet za čiščenje zunanjih komponent računalnika

En dober nasvet za čiščenje zunanjih komponent računalnika

jurcy ::

Odrkril sem eno res dobro stvar za čistit tipkovnico, monitor, zvočnike in sicer:

Fellowes anti static screen & surface cleaning kit(veliko posebnih palčk za med tipke na tipkovnici, anti-statične krpice, sprejček za surface-tipkovnico, zvočnike,... In še en sprejček za monitor)-komplet

3790sit

Zadevo sem kupil v bigbangu in se da zelo lepo čistiti z njo, pa še krpice in palčke lahko večrat uporabiš!


Res priporočam;)


Lp:d

Mitler ::

:D Jaz sem isto to kupu pa moram reci da je res vredu stvarca:D

neki123 ::

Nova tipkovnca je cenejša. Se pravi: ko se umaže vržeš v smeti in kupiš novo.

neki123 ::

Nerodn je edin to, ker je treba vmes ugasnt komp

upirna ::

tvoja tikovnica, mogoče. :\

Microsoft ::

neki123, nekater imajo (imamo) mal bolšo tipkovnco...8-)

Jst mam Logitech Internet Navigator SE, ki stane en mečken več, ko pa 3790sit...;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DuLE_ ::

neki123, opazam da vsak tvoj komentar sloni na provokaciji, ce je to edini nacin, s katerim si zmozen komunicirati, bi te prosil, da ne pises vec postov, ker samo otezuje branje in prebiranje skozi tvoje "smeti" in iskanje uporabnih informacij.

To zdaj ni bil poziv za prepiranje, tako da na tvoje nadaljne komentarje, ne mislim odgovarjat.

Da bi zavrgel svojo tipkovnico v koš? Mi niti najman ne pride na misel, saj ti bo vsak racunalnicar - vsak ki ze dolgo
tipka na svojo tipkovnico, znal povedati, da najlazje tipkas na tipkovnico katero dolgo uporabljas, in si najbolj navajen na njo ( trdost tipk, velikost, naklon itd.. ).

LP. Dule

boštjan ::

be cool boys:D

BoLhCa ::

be cool boys


bomo, bomo,...

da bi jo vrgel stran...
Microsoft Natural Keyboard Pro... ...dal sm tocno 19.100 sit za njo...
...pred kaksnim letom in pol=))
in ti bi jo vrgel stran?

Da bi zavrgel svojo tipkovnico v koš? Mi niti najman ne pride na misel, saj ti bo vsak racunalnicar - vsak ki ze dolgo
tipka na svojo tipkovnico, znal povedati, da najlazje tipkas na tipkovnico katero dolgo uporabljas, in si najbolj navajen na njo ( trdost tipk, velikost, naklon itd.. ).


ql izjava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

kihc ::

Se popolnoma strinjam, sam imam že od 1. razreda, sedaj sem v 2. letniku eno staro tipkovnico, ki rabi nek adapter da sploh gre na ps2. (dobu sem jo zravn 486-ke) :D

Zamenjal je nisem ne zato ker ne bi imel 5ih jurjev za novo, ampak zato ker sem res navajen nanjo, zelo me moti tudi recimo v šoli, kjer skoraj ne znam tipkat na slepo, nekako se ti tipke usedejo v prste. :D

Ko bom pa kupil tipkovnico pa bom eno tako ki je mal več uredna kot pa sam 3,5 jurja.

Vikking ::

majko mila kok komplicirate za eno kurčevo tipkovnico, če maš tipkovnico za jurja, se bolj splača zamenjat kt pa pucat, če maš pa dražjo jo pač spučeš, sicer je pa tko na vsaki 2 leti treba menjat tipkovnico, če delaš velik z njo,,, ker na šihtu cele dneve drkam tipkovnico lahka povem, da je razlika že med tipkovnicama k je razlika v ceni sam 5 čuku, pa gre una za jurja kuj se pokvari pa začne štekat, recimo ena pocen cherry tipkovnica za 5 čuku pa dela nenormalno lepo, če pa se rad važiš s tipkovnico tko kot nprimer jimibtn, seveda je po nesreči pozabu omenit da je črna, da se lahka še bolj pohvali, pa je pol čist slinast, ko omen da ma tipkovnico za 20čuku, uporablja joi pa glih tulk da jo sploh rabi

jurcy ::

Vikking:majko mila kok komplicirate za eno kurčevo tipkovnico, če maš tipkovnico za jurja, se bolj splača zamenjat kt pa pucat, če maš pa dražjo jo pač spučeš, sicer je pa tko na vsaki 2 leti treba menjat tipkovnico, če delaš velik z njo,,, ker na šihtu cele dneve drkam tipkovnico lahka povem, da je razlika že med tipkovnicama k je razlika v ceni sam 5 čuku, pa gre una za jurja kuj se pokvari pa začne štekat, recimo ena pocen cherry tipkovnica za 5 čuku pa dela nenormalno lepo, če pa se rad važiš s tipkovnico tko kot nprimer jimibtn, seveda je po nesreči pozabu omenit da je črna, da se lahka še bolj pohvali, pa je pol čist slinast, ko omen da ma tipkovnico za 20čuku, uporablja joi pa glih tulk da jo sploh rabi



hmmm raj dam za tipkovnco okol 20ksit pa da je masivna kot pa da dam za tipkovnico 1ksit(mamo jih v šoli) pa ti jo meče v zrak ko tipkaš pa še takoj se zjebe...:D pa tud če morm logija mojga pucat 5x na dan(sam ga pucam 1x na tedn)>:D


tako da logitech je zame zakon pri tipkovnicah:D

Azrael ::

Ja, ko se enkrat navadiš neke tipkovnice, potem so vse druge vsaj čudne. Sam imam Cherry G80 že od prvega 286 dalje (1989), računalniki so se menjali, tipkovnica pa je ostala ista(sedaj ima PS2 to Din vmesnik, samo ni blema).

Da ne bo tole čisto off-topic.

Jaz za čiščenje takih stvari uporabljam čistilo Meglio in bombažne cunjice.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

frenk ::

jest mam tipkovnico cherry G83, pa dela že kar nekaj časa, pa tud navajen sem nanjo:)...očistil sem jo pa samo enkrat in je ne bom nikoli več:D...čistil sem jo tako, da sem jo čisto razstavil in plastične dela opral v varikini in dobro zdrgnil:D

kihc ::

Jaz mam cherry G47 :D

ganzi ::

Js sm tut svojo že parkrat razstavu na najmanjše možne delčke in vse kar je takšno kar se lahk pere je šlo kr v en lavor z vodo..
Pol pa posušiš pa sestaviš nazaj.. tipkovnica je lepša kokr k si jo kupu:D
Seveda se nekih dragih tipkovnic ne splača razstavljat..če slučajno pol kej zajebeš..

Drgač sm pa lih dans novo kupu k mi stara več ni bla ušeč.. prej mel eno btc8190 zdj nabavu genius kb-21e in je za 4k odlična.. če bi mel pa več keša bi pa razmišlju tut o kšni logitech..al pa microsoft>:D
Drgač se pa splača kupt kšno boljšo tipkovnico.. je razlika in to očitna med uno za jurja pa uno za 20 jurjev..

madmitch ::

In s čim vi čistite te neprecenljive tipkovnice? A ni tema o čiščenju tipkovnic in ostale periferije? Meni se namreč zelo potijo roke in imam s čiščenjem tipkovnice in miša veliko dela pa sem mislil, da mi bo kdo svetoval kakšno novo idejo. Od 15 prispevkov sta bila na temo samo dva.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Vikking ::

madmitch: razderi tipkovnico poberi tipke ven, vrži v posodo z vodo, vsako mokro tipko obriši z suho coto (vsa umazanija gre dol sploh ne rabiš čistila), nazaj sestaviš, pa je!!! to je vse

frenk ::

vikking: moje tipke so bolj trdovratne...nujno more bit arf, vsako tipko podrgnt, pol pa še varikina:D

boych ::

no če dost pišeš je vredu meti dobro tipkovnico, če pa natepavaš špile pa slejkoprej mal preveč pritisneš, pa gre vse v ku***, pa pač vzameš iz predala drugo nza jurja pa se ne sekiraš!

sicer pa glede čiščenja; sem probal že neke pene in podoben crap, pa je vse skup eno veliko sranje.
kot pravi Vikking, razdereš pa spucaš!!!!!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

asskicker ::

Že 6 let mam Cherry G80, vsaka tipka enota za sebe, kakovostna vzmet (Hook seka), pozlačeni kontakti. Je ne zamenjam. Tisti, ki jo ima, ve o čem govorim. Generalno sem jo pa spucal pol leta nazaj. Razdrl, vso plastiko dobro opral z vodo in cetom, dodobra posušil in sestavil. Pa sem na koncu mislil, da imam novo tipkovnico! Mislim, da me bo spremljala še dolga leta. Pozdrav!
Heaven is on the next door!

Keyser Soze ::

Najboljši je sesalec. Vsakič ko posesate po sobi(enkrat tedensko) greste s ščetkastim nastavkom še čez tipkovnico in kompjuter pa je čist.

Švic, pa z eno krpo ter kakšnim čistilom za okna ipd. obrišeš površino, ko je računalo ugasnjeno.

Če imate Brezžično je še toliko lažje. Ni treba ugašat računala.

Kar se tiče pa metanja stran tipkovnic...

Imam Logitech Comfort Cordless, pa lahko rečem, da mi ni žal tistih par več tisočakov. Comfort do konca.

Pa še fency zgleda:P
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
877294 (5946) specterss
»

Dobra tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
363014 (2484) kuglvinkl
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
121302 (1117) glinik
»

Tiha, zelo tiha tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
222615 (2149) CirCA|PhP
»

katero tipkovnico ?

Oddelek: Kaj kupiti
311475 (1156) levvvis

Več podobnih tem