» »

Monitor

Monitor

wind ::

Imam 15" monitor Nokia 449Xaplus.
Plus pomeni da ima vgraje zvocnike.
Zadnje case me ko gledam nekaj casa v monitor pecejo oci. V cem je problem?
Contrast in Brightness imam na 70%.

Ali lahko z tem ko imas mobitel blizu monitorja pokvaris monitor?

Monitor zmore 1024x768@85Hz. V menuju mi "skace" frkvenca osvezevanja iz 84Hz -> 85Hz. Zakaj?

Kaiser ::

Z mobitelom tezko unicis monitor, ce pa kaj vpliva na sliko ga pa lahko razmagnetis. Ti pa povem svojo izkusnjo. Z magnetom iz nekega zvocnika sem se igral na monitorju in ga priblizal cisto na zaslon. Ob tem sem toliko zje*al monitor, da je na sliki na mestu, kjer sem priblizal magnet se vedno viden "flek". Ne pomaga nobeno razagnetenje al kaj podobnega:(

msmiha ::

S tvojimi okami je nekaj narobe. Brightness daj na 50 kontrast pa na 90 pa bo po mojem bolši
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MadMax ::

wind: -zvocnike pomeni "a" v oznaki
-poslus msmiho al pa probej kako drugo nastavitev
-z mobitelom ne mors pokvart monitorja
-monitor meri frekvenco; ce je f grafikulje na 84.5, pac malo skace (nic narobe)

Kaiser: a si si pr kakem RTV mehaniku sposodu tuljavo za razmagnetenje?:\

Skankulja ::

Če ti ti nasveti enostavno ne pomagajo, kje je najbližja lekarna? Kupi Visine, seveda rešitev ni dolgotrajna a če ti drugega ne preostane... :))
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

miranpozar ::

Skankulja, za kaj pa ti rabiš Visine? ;)

Glede monitorja: poleg ostalih nasvetov probaj zmanjšat resolucijo! 1024x768 je mogoče preveč za 15" monitor, oziroma če gledamo iz stališča zdravja, so mogoče zate črke na ekranu zaradi tega premajhne in se ti oči utrudijo.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

ABX ::

Resolucijo dej na 800x600 ker je edina pametna za 15" Monitor ter refresh rate nabi na MAX. Po moje bi moral tvoj monitor podpirat vsaj 100Hz osvežitev na 800x600.



Brightness in Contrast uplivata bore malo v primerjavi z res. in refresh.

Je pa tudi full odvisno od posameznika, jaz lahko bulim v monitor cel dan, koga drugega pa začnejo pečt oči že čez 5 minut.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

1024x768 je prevec za 15".
Drugace pa tudi pri 800x600 ni pametno prevec navijat frekvenco. 85 Hz je za taksno locljivost vec kot zadost... Pri visjih frekvencah je slika lahko celo malo slabsa zaradi slabse elektronike...

miranpozar ::

Zlata pravila za nastavljanje frekvence osveževanja:

  • Najnižja frekvenca naj bo vsaj 75 Hz. Manj kot to povzroči utripanje slike in bolečine glave.

  • Z višanjem frekvence postaja slika zmeraj bolj neostra in meglena, zato je treba najti kompromis med tema dvema faktorjema. To je ponavadi med 75 Hz in 100 Hz.

  • Gre za vaše zdravje! Za isti denar kupite raje manjši in boljši monitor, kot večjega in s tem slabšega.


  • Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

    Ribicija ::

    Samo delno bi se s tem strinjal. Frekvenca na kateri se da kolikor toliko normalno delati je vsaj 85 Hz. Kar je manj bo prevec treslo sliko in posldično povzročalo bolečine v glavi in skelenje v očeh.
    Vsekakor pa je zmeraj boljše dati več denarja za monitor kot pa kupiti ful dober računalnik in slab monitor.
    lp

    andrej ::

    prava frekvenca je odvisna od locljivosti zaslona. To lahko proba vsak - nastavi 800x600 in 60 Hz. Slika nic ne bo utripala. Potem pa daj na 1024x768 in 60Hz. Slika utripa...
    Pred casom bi naj blo 75 MHz ravno prav, zdaj pa se vse bolj nagibajo na 85 Hz.

    wind ::

    V imenu se nisem zmotil monitor je Nokia 449XaPlus.
    Vedno sem imel resolucjo 1024x768@85Hz, pa je bilo vse ok. Oci me niso pekle tudi ce sem bil cel dan pri PC-ju. Potem sem kupil mobitel pa ga imel kar precej casa zraven monitora, potem se mi je to pojavilo.

    A mi lahko en pove zakaj mi frekfenca osvezevanja v menuju "skace" npr. pri resolucji 1024x768 iz 85 na 84 Hz?

    MadMax ::

    Nihce ni rekel, da si se zmotil.
    Preberi vse skup se enkrat!
    Kaj pa, ce mobitel vpliva na tvoje zdravje in ni z monitorjem nic narobe?


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Samsung 757NF (strani: 1 2 )

    Oddelek: Kaj kupiti
    634520 (3535) Marjan
    »

    frekvenca osvezevanja

    Oddelek: Zvok in slika
    171585 (1374) miranpozar
    »

    Resolucija

    Oddelek: Omrežja in internet
    221377 (1162) Mr.Joker
    »

    Je moj novi računalnik dobro optimiziran?

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    171462 (1122) Dzos2
    »

    Kero resolucijo monitorja uporabljate

    Oddelek: Omrežja in internet
    302127 (1910) JeDo

    Več podobnih tem