» »

Compaq Armada E500 upgrade

Compaq Armada E500 upgrade

nephilim1 ::

zivijo, mam zgoraj omenjeni laptop, in sicer je.....CPU intel P3 1GHz, 512Mb rama(100MHz), 60G diska, pa integrirana graficna(8Mb Ati nekaj..)!

Zdaj me pa zanima katere Cpu-je mislte da bi osnovna plošča podpirala. Gor je 1G intel, o njemu vem da je coppermine, P3 E-model, socket 370.. Ce je tako so pol 1.1 procesorji najhitrejši za to plato?? Aja front side bus na plati je 100Mhz!
Kater je najhitrejši možen procesor za to plato?? A lahko dam gor hitrejši procesor, če je isto socket 370, pa ma 133Mhz vodilo??

Kaj pa grafična, ta je integrirana, sam plata ma tud 1xAGP. A se da lahko gor kako drugo grafično za prenosnike, al pa kaj podobnga?


Aja pa se eno vprasanje cist tko, ce mam comp. prižgan in sem v windowsih xp (service pack 2), ki mi 'žrejo' samo tam okol 130Mb rama, mi zna zmrznt, in to kar pogosto.. Ce sem pa v linux-ih(ubuntu) ga mam pa lahko nažganega cel dan pa čist v redu laufa! In ne vem v cem je problem, je možno da se predpomnilnik zafila, ali zarad česa bi mi lahk zmrznu??

hvala

opeter ::

Ne vem, če se splača ta notesnik še nadgraditi. Enostavno je že tako star (letnik 2001?), da je skoraj nemogoče dobiti zanj komponente. No ja, mogoče kje na eBayu bi se kaj pametnega našlo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ant ::

čao

mislim, da se procesor pri e500 ne da menjavat, saj je privarjen na ploščo.

grafične se ne da upgradat.

največji učinek boš dosegel, če povečaš ram na npr. 512mb.

glede zmrzovanja: morda se preveč grejejo rami.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211787 (1574) Air_Borne
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251502 (1281) dvokolaš
»

Stara plata + nov procesor = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111297 (1127) suse80
»

AMD ali INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545558 (4442) Brane2
»

Katera plata podpira 2 celerona?

Oddelek: Strojna oprema
171170 (995) burekar

Več podobnih tem