» »

ABIT BE6 II - problemi

ABIT BE6 II - problemi

Za|Bon ::

Kupil sem delujoco plato ABit BE6 II . Nanjo sem instaliral Western Digital 20GB(33 ,2x128(133) , C2 700 mhz , SB live, REaltek 8019(10Mbit), Geforce 256 DDR 32.

Problem:
KO hocem racunalnik prizgati , pritisnem tipko za zagon. Racunalnik se sicer prizge , zacne mleti , vendar NE POSLJE SIGNALA MONITORJU . Se pravi monitor je kar v pripravljenosti. Po nekaj poskusih priziganja in ugasanja , skoraj vedno uspe , da se racunalnik prizge in normalno deluje - tudi zazna vse. Ravno ta teden je bil kakih 12h skupaj prizgan na LANU. Kaj bi lahko bil vzrok za ta problem , predlagate sericer sem sam montiral ze mnogo racunal , vendar takega problema še ne , razen z plosco Abit K7a , ko mora imeti CPU fan na 1.Pa še to je potem vse normalno delovalo.

Problem 2: Na tej plati je sensor od CPUja in sicer ta senzor kaze , da ima moj CPU temperaturo od 70C - 90 C. Je to sploh prakticno ali teoreticno mogoce , da racunalnik potem deluje po 12h ? Sam menim , da je sensor zjeban ? - izklopil sem tudi opozarjanje plate.

Vsi nasveti , ugibanja, ki bi lahko bila kaj povezana s temi problemi na MOJ MAIL
Ali pa lar sem v forum.
Lp, Za|Bon

KuhaR ::

Glede na to, da računalnik ne prižge takoj monitorja in je temperatura na proc tako visoka vse kaže da je napaka v njemu. Če je procesor fuč se vse lepo prižge razen monitorja. Poskusi reinstalirat procesor še enkrat.

hatch ::

Jaz sem imel zelo podoben problem (temparatura je bila normalna sicer) samo matral sem se prizgat racunalnik tudi po 15min.. (ista plata)
Problem je bil v prebitih elektrolitih na plati (3-je zeleni kondenzatorji zraven procesorja so bili napihnjeni)... sem jih potem zamenjal z novimi malo mocnejsimi (prej so bili 9.3V se mi zdi.. dal sem not 16V komade) in odtakrat dalje dela brez problemov... (kako leto nazaj se temu rece)
Takrat sem tudi poslal email abitu vendar nism dobil nic konkretnega.. sicer sem imel moznost poslati plosco abitu in da to porihtajo.. sam bi trajalo predolgo (medtem bi bil pa brez racunalnika)
torej poglej tiste kondenzatorje.. in na vrhu ko je narejen X ce je napihnjeno.. pomeni da je elektrolit slab oz. zanic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317289 (13412) G_mAn
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513393 (2819) DT232
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608427 (7086) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem