» »

Racunalnik se ugasne po 10s

Racunalnik se ugasne po 10s

dedi542 ::

Sestavil sem en racunalnik. Athlon XP 1600+, Gigabyte plata, 9000pro, x-fi platinum, 2x512 DDR,80gb baracuda ultra ATA. Ko ga prizgem, se use zalaufa potem pa po 10s kar ugasne. zapiska nic. Je mozno da je baterija pokvarjena?

Pa prosm cim prej z odgovori ce kdo kej ve, ker morm kmalu na turnejo pa bi ga rad s seboj uzel. lp

dedi542 ::

Proc sem dau ven, pa laufa lepo. Kaj bi pa lahko blo z procem narobe?

333333 ::

Si dal termicno pasto na procesor?
Spiritual

Mavrik ::

Prej je problem z napajanjem. Kaj maš za napajalnika?
The truth is rarely pure and never simple.

dedi542 ::

LC 400W. Pa tud ce cist se izklucm razn cpu notr pustim je isto. =(

dedi542 ::

Zanima me samo, ce je mozno da je plata zanic?? Ce dam proc ven, lepo laufa oz. se przge in laufa. Ce dam proc notr se uzge in ugasne po nekaj sekundah.Enkrat laufa mal dle, enkrat pa malo manj. Al je res mozno da je 400W napajalnik premalo?

primzx ::

400W je vredu. Če si dal na proc teramlno pasto, potem je tud vredu. Pejt v BIOS pa daj stvari na "default". Še nekaj, ali si prilkopil ATX napajanje?Napajanje CPU ventilatorja?.

lp

R33D3M33R ::

Ko se ti ugasne potipaj procesor, če se ti mogoče pregreva. Ena izmed možnosti je tudi, da imaš voltažo ali pa frekvenco previsoko nastavljeno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dedi542 ::

Procesor ni vroc, komaj da je topel. V bios sploh nemorem priti, ker se mi ze preden se kaj pokaze, racunalnik ugasne. Zmankal mi je idej kaj bi lahko blo. Probal sem tudi drug napajalnik, drug CPU a se vedno ne dela. Hecno mi pa je, da ko dam proc ven, racunalnik deluje. S tem mislm da je przgan in se ne ugasne. Se kak predlog? al je plata zanic?

primzx ::

hm. Zanimivo:D . Pravis da se brez CPUja lepo pržge?Pejt potem v BIOS. Če še to ne bo delal, vzem CMOS baterijo in stem zresetiraš BIOS. Preden pa to nardiš mi pa povej še nekej. A je katerkol del plate poškodovan(konektorji, elektronka,..)?

xabre ::

Mogoče se ti power knof zatika in se komp takoj nazaj ugasne?

dedi542 ::

Noben del plate ni poskodovan, kondenzatorji niso napihnjeni, gumb ni zastekan, probal se ga vzgati tudi šraufncigrjem. =) dejte prosm se kak odgovor, ker mam samo se nekaj ur na voljo =(

333333 ::

Se en krat! Si dal termicno pasto na procesor? Ti procesorji NE DELUJEJO BREZ TERMIČNE PASTE (katera skrbi za odvod toplote na hladilnik) sistem se ugasne po par sec. ko se CPU pregreje. Če ni to in ni napajalnik je pa plata defekt al pa CPU. Mozno pa je tud ce si delal brez tega da si ze skuro CPU.
Spiritual

dedi542 ::

Dal sem termalno pasto gor ja.

BoBr ::

Procesor fuč?
Also known as "Intel-aš".

primzx ::

pomoje da je CPU šeu nabirat gobe in ga ne bo več nazaj.

dedi542 ::

Zivjo, prisel sem nazaj zaradi nekega problema ki je tam nastal.


No zdej sem en problem resu. Proc sm se en drug notr probu dat in to je Tbird :D zdej dela oz. se prizge in laufa. Prisel je drug problem. Slike ni, pa lucke na tipkovnc tud ne gorijo. Racunalnik pa laufa, samo se slisi isto kot da bi se skoz sam resetiral oz. CD enota spusca tiste zvoke kokr takrat ko racunalnik przges. Probu sm use ven dat, razn grafe pa je isto, grafa na drugmu racunalniku dela, ekran tud. Ve kdo kje je problem?

dedi542 ::

noben ne ve ? :(

dedi542 ::

Bom pa tko uprasu. Je mozno da je za vse zgoraj nastete komponente 400W PSU premalo ?

xabre ::

ram?

dejansan ::

za katero gigabytovo plato gre?
dejansan

dedi542 ::

GA-7VAX rev 1.1, ram ni kriv, sem ga prodbal dati ven in druge sm dal notr pa je isto.

dejansan ::

na plati imaš dva swicha

eden je za fsb, drugi je množilnik, na koliko fsb-ja imaš nastavljeno?
dejansan

dedi542 ::

Ej zdj si me pa dubu... to pa res nevem ..

R33D3M33R ::

Poišči manual za matično in najdi jumperje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dejansan ::

kot ti je že svetoval, poišči manual in naštimaj za 1600+ na 133fsb, pri množilniku pa najbolje kar na auto
dejansan

dedi542 ::

Use nastelu, pa se je na zacetki ekran przgov pol pa spet ugasnu. Pomoje je napajalnik kriv, sam nism 100%.

dejansan ::

resetiraj bios, še prej pa vzemi eno palčko rama ven in samo z eno probaj
dejansan

dedi542 ::

Resetiral sem bios, dal rame ven przge se ekran za 2s pol pa spet ekran crkne pa nek cudn zvok iz spikrja prihaja. Kokr da ne bi mel moci zapiskat orenk. Pa sm ze zamenu spikr.

dejansan ::

poglej, če so vse komponente dobro na svojh mestih, pa če lahko sprobaj še z kakšno drugo palčko rama

drugače pa,...
dejansan

dejansan ::

pa, če nisi porihtal zadeve bi bilo dobro, da ali spremeniš malo oglas na bolhi ali ga pa kar izbrišeš, no v vsakem primeru popravi ceno

Cena:100,00 EUR (23.964 SIT)

Do izteka oglasa je še:7dni 20h 49min 56s

Prodajalec:dedi542

Kraj:Krmelj

Gigabyte GA-7VAX in AMD athlon XP 1600+

Brezhibno delujoce stvari, paseta skupaj!!

Informacije od maticne plosce: http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...

Res brezhibno!!

tale res brezhibno na koncu je prav super >:D
dejansan

TOP ::

Daj probaj z drugim napajalnikom,ker če se ugasne kar tako je možno prav to.

dedi542 ::

Ja dejansan znajdt se je treba :) =) drugace sem pa kupil nov 550W napajalnik in je isto. Deluje brezhibno (not)

dedi542 ::

dejansan.. tko cist mim grede.. se prodajas ono osnovno plosco na socket a ? =)

>>><<< ::

Rame še kupuješ?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

dejansan ::

znajti se je treba ja

plate ni več
dejansan

strictom ::

Tim dal znajti se je treba. Če bi kupil to od tebe in nebi delalo, potem pa še to temo videl. Na dom bi ti prišel in te zbutal ko majmuna.

Sicer pa probi z drugo grafično potem se pa parkrat smekni okrog ušet.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dedi542 ::

Probal z drugo grafo. drugac si pa mocan a ? =)

xabre ::

Ti si pa prevarant.

amigo_no1 ::

Če nimaš rezervnih komponent raje odnesi kišto na kvaliteten servis.Bo ceneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113998 (12560) Berni_01
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318390 (6293) kupim9
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398586 (8033) Pšenični
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211924 (1442) kn3z007

Več podobnih tem