» »

Popolnoma neaktiven trdi disk

Popolnoma neaktiven trdi disk

Bernie ::

Čau
Mašina je delovala brezhibno. Po transportu 3 km z avtom se disk niti ne zažene. Če ga priklopom na napajanje se sploh ne odzove :'( , kot da ni elektrike. Prosim za pomoč

LP, B.

wooted ::

crkno...

Bernie ::

Dala sem ga tudi v skrinjo za 15 min, pa še zmer nobenga efekta:(

Pyr0Beast ::

Glava zablokirala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

Dej mu malo G pospeška >:D No men se je neki podobnega zgodilo ne dolgo nazaj... disk se zažene, deluje cca. 30min pol pa PC zmrzne :\

Pyr0Beast ::

Če se ti gre za podatke, pa nimaš veliko $$$ lahko disk odpreš, vzameš nekaj mašinskaga olja (ki je tako kot voda, kot fotr pravi xD ) in ga nekaj kapneš na ležaj glave in os motorčka. Kapljico, nič več. Nato ga lahko probaš zavrteti, če se noče, z roko (da ne boš po ploščah šel). Včasih dela.

Kot prvo pa lahko pogledaš, v kakšnem stanju so kontakti iz platke na motorček.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bernie ::

Problem je tudi v tem, ker ga bios ne zazna.

Zanima me, če je tukaj kdo, ki se profesionalno ali pol profesionalno ukvarja s tem.

bluefish ::

obstajajo podjetja, vendar pa zaračunajo veliko veliko denarja za tovrstna popravila. Če se ti močno gre za podatke se takšno popravilo splača, v nasprotnem primeru pa enostavno kupi novega.

Bernie ::

Koliko € pa računajo taka podjetja za popravilo diska?

MEDENA ::

10x več kolikor je nov.

Butters ::

Sam imam podoben problem. Najprej so se mi sesuli windowsi (nekaj sistemskih datotek se je zbrisalo). Vse je bilo treba na novo inštalirat, vendar da lahko na novo inštaliraš windowse je seveda treba disk v celoti formatirat. Beda, vsi podatki bi šli h vragu, zato kupim nov disk namestim windows, priklopim ta star disk in mi ga BIOS ne zazna. Menjam jumperje, menjam priključke, preklapljam na vse možne načine, ga ne zazna več. Probal sem tudi na prijateljevem računalniku in ga tudi ni zaznalo.

obstajajo podjetja, vendar pa zaračunajo veliko veliko denarja za tovrstna popravila. Če se ti močno gre za podatke se takšno popravilo splača, v nasprotnem primeru pa enostavno kupi novega.


- lahko navede kdo par teh podjetij, ker se mi gre za podatke. Disk ima 60 gb, koliko približno bi stalo, da mi skopirajo podatke iz njega oz. popravijo disk?

dzinks63 ::

bluefish ::

pri teh podjetjih je nekako tako, da jim prineseš ali pa pošlješ poškodovani disk. V kratkem času pa ti pošljejo neke vrste predračun, kjer je navedeno koliko bo popravilo stalo. Če se strinjaš, ti ga popravijo. Če se ne motim, moraš ob disku podati tudi čimbolj natančne informacije o modelu diska, velikosti, količini podatkov,...

Butters ::

OK. prvo kot prvo svetujem ostalim če jim noče zagnat diska naj preverijo konektorje za napajanje. Nekateri diski so tako "strokovno proizvedeni" da konektorjev sploh ne zacinijo, ampak jih samo zataknejo za žičke. Kar pomeni, da če boste parkrat iztaknili napajalni kabel, se bodo konektorji sneli iz teh žičk in napajanje bo prekinjeno.

Drugo me zanima, ali je možno kake programe kje dobit, ki ti podatke na disku preberejo? Namreč usposobil sem disk da ga je zagnalo, noče pa mi ga prebrati na kompu oz. ko kliknem na disk se pojavi opozorilo, "this disk has not been formated, do you want to formated now". In ko pogledam pod disk properties mi pokaže, kot da je disk prazen...

Pyr0Beast ::

GetDataBack je enden boljših in obnovi ti tudi celotno strukturo, če imaš srečo.
Za več info kljikot PM
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122953 (9053) darkolord
»

Pokvarjena elektronika diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131053 (708) SplitCookie
»

popravilo USB ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
297013 (4846) JanezC
»

Prenosnik me zapušča?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131223 (920) tony1
»

ponovni zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232317 (1981) solatko

Več podobnih tem