» »

Prenosnik me zapušča?

Prenosnik me zapušča?

Karaya 52 ::

Katastrofa. Sredi dela mi ugasne zaslon. Toshibo resetiram, pridem do wellcome screena... zaslon spet ugasne. Ponovno resetiram, zaslona sploh ne vžge. Je crknil disk?

P.S.: za toshibo je samo iena? Sem na tesnem z € in sredi projekta na faksu.

Hvala.

ModriN96 ::

da je lcd crknu dvomm... prej je šla grafa oz plata kot pa sam lcd.

možn je tut da se ti pregreva in s zato tolkrat resetira.

če sam ne znaš razderat laptope, ga nes enmu magar poznanmu da ti za čim manši dnar pregleda zadevo pa poprav.

če pa ne poznaš nobenga, se morš pa zavedat da boš mogu več plačat.

Karaya 52 ::

Lapotop sem razstavil, žal ni na vezju nič neobičajnega. Moram biti na kaj posebno pozoren, ker drugače je vse skupaj le ugibanje? Poskusil sem tudi z zunanjim monitorjem, slike ni. Kako naj prenesem podatke z diska (predvidevam da ta še dela)?

KoMar- ::

Na slepo boš moral... tečna reč... lahko pa disk ven vzameš?

cyber_killer ::

Ja ce ti dela ekran, ko si v BIOS-u potem LCD zihr ni. Probaj z diagnostičnimi programi ugotovit kje je napaka. Npr. Hiren cd uporabiš.

Karaya 52 ::

Disk je že zunaj, ne vem pa kaj z njim. Obstaja kabel, da bi ga povezal kot navaden zunanji disk?

Ekran se sploh ne vžge več, tako da niti do BIOSa ne pridem. Gorijo vse lučke na tipkovnici to pa je tudi vse.

cyber_killer ::

Kaj pa kabel potegnit na zunanji monitor, pa probat?

Karaya 52 ::

Sem že probal, ne dela.

tony1 ::

Najprej potegni ven baterijo in laptop priklopi direktno na 220V.

Če še ne bo bolje je ponavadi fuč dioda ali MOSFET tik ob konektorju, kamor vštekaš dapter v laptop, kar se poceni popravi, če je samo to.

Glede diska: če je IDE konektor za laptope (je manjši), rabiš pretvornik.

Če je SATA disk, ga včasih lahko priklopiš direkt na namizno kišto, in dela. Baje pa je standard za laptope malo drugačen, in če je v konektorju en optional pin, lahko skuriš disk. Ne vem, če je to res ali ne.

zee ::

Standard SATA (tako za podatke kot za napajanje) za laptope in namizne diske je isti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Karaya 52 ::

Tudi brez kabla sem že večkrat probal, samo črn ekran, zvoki pa takšni kot pri običajnem zagonu - upam da je grafična odpovedala. Morda kdo ve, kje bi lahko dobil testno? Drugače je disk SATA, se pravi da ga lahko priključim na namiznega brez problemov?

BaRtMaN ::

Moj prejšnji laptop je imel serijsko napako, da se je zaradi pregrevanja grafe ukrivil konektor za zaslon. Po možnosti po izteku tri-letne garancije. ;)

Poglej, če imajo žičke dober stik!

Okapi ::

Drugače je disk SATA, se pravi da ga lahko priključim na namiznega brez problemov?

Da.
Vstavljanje hard diska (v laptop) za pridobitev podatkov

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tony1 ::

Zanimivo, fajn! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

Oddelek: Pomoč in nasveti
202804 (1911) nurmaln
»

Menjava RAM-ov v prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
161888 (1759) zero_max
»

Problem z prenosnikom ACER Aspire 7520

Oddelek: Pomoč in nasveti
16908 (788) jezo18
»

Laptop se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
292433 (2251) Janac
»

Prenosni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101449 (1257) SONiK

Več podobnih tem