» »

popravilo USB ključka

popravilo USB ključka

skamen ::

Živjo!
Prosila bi za nasvet, kam lahko nesem svoj USB ključek (ne vem katera firma) v popravilo, saj mi ga noben računalnik ne zazna. Na njem imam ful pomembne podatke iz odprave, smo pa tam imele težave s tamkajšnjim laptopom in virusi (kljucke smo dajale tudi v različne računalnike), saj nam tudi MP3-ji in kartici iz fotoaparata ne delajo...

hvala za pomoč,
jasna

gokky ::

Poskusi s Kotar, Ziherlova, Ljubljana. Za diske vem, da rešujejo, za ključke sem pa samo slišal, da naj bi tudi.

Pyr0Beast ::

Hja kaksna elektrostatika kaj kriva ali pa visoka vlaznost ?

To da kljucka ne zazna pomeni samo, da ne vidis particije (pogona) ali celo sam OS ne zazna da je bilo nekaj priklopljeno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sbandur84 ::

lahko da ima autorun viruse gor na ključkih in karticah

Pyr0Beast ::

Tudi res, v takem primeru res ne mores odpreti kljucka, podatki pa so se vedno gor :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Han ::

Autorun lahko preskočiš z nekaj sekundnim držanjem dvigalke (Shift)...

sbandur84 ::

skamen

Lahko pa poizkusiš odpret ključek ali kartico tako, da z desnim klikom klikneš na njo in izbereš odpri

Zgodovina sprememb…

shark_nm ::

Kaj pa v primeru, ko komp ključek zazna... kot particije pa ga ne pokaže?

Pyr0Beast ::

Resit particijo se prej pa podatke dol pobrat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sbandur84 ::

Kaj pa v primeru, ko komp ključek zazna... kot particije pa ga ne pokaže?

GetDataBack NTFS/FAT (nisem prepričan da deluje z USB pomnilnikom)

Zgodovina sprememb…

skamen ::

Hvala vsem za pomoč, zadeva se je iztekla tako, da sem nesla zadevo potem h kotarju. Se da rešit podatke, ampak me zadeva stane 250-300 e, uf.

Pyr0Beast ::

Ceneje kupiti nov ključek potem ter pomnilnik 'presaditi'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Ceneje kupiti nov ključek potem ter pomnilnik 'presaditi'.
Zanimiva ideja! Ali pa kar direktno prebereš vsebino pomnilnika s kakšnim programatorjem in uporabiš program za reševanje podatkov, ki zna delati z slikami diskov. Vprašanje je samo, kako so podatki zapisani na pomnilniku (FAT tabela in podobno).

Bellzmet ::

Pizd* jim matrna, 300 EUR, da prekopirajo USB ključ, nategovalci prekleti Kotarjevi.

Pyr0Beast ::

Še posebno je zanimivo, če ključek podpira 'dual-channel' in imaš tako podatke razmetane malo tu malo tam. ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gokky ::

@Belzmet: Če mi ti narediš (ampak NAREDIŠ, ne samo poskusiš) ceneje, bom z veseljem nosil k tebi. Tudi sam sem se loteval vijačenja elektronike diskov, pa USB ključkov, pa ... na koncu sem ugotovil, da moje delo ne more biti tako kvalitetno in zanesljivo, kot je delo nekoga, ki to počne vsak dan in ima primerno opremo.

Ko so pod vprašajem podatki (še posebej poslovni), se jaz ne morem igrati na račun svojih strank.

Sem pa zato, da se naredi seznam podjetij v Sloveniji, ki rešujejo podatke. Vedno pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

Pyr0Beast ::

@skamen
Lahko napišeš malo več, za kakšen model ter velikost ključka gre ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bellzmet ::

Ja samo oni ne vedo, kaj je s ključkom narobe. Lahko da je kakšna čisto banalna stvar in bodo v 5 minutah zadevo presneli in kasirali 300 EUR. Pa tudi, če se nekdo ukvarja dva dni s tem, je 300 EUR absolutno preveč in oderuško.

lp

para! ::

Sej je vseeno kaj je narobe s ključkom in koliko je dela z restavriranjem, če gre za pomembne podatke bo stranka že plačala :)

lp
Death before dishonor!

misek ::

Podjetje se prav tako ne more obnašati kot en posameznik, ki lahko reče "Morda mi uspe, morda ne". Ampak v primeru da mu ne uspe, je velika verjetnost, da bo zadevo čisto pokvaril in podatkov ne bo rešilo več niti podjetje. Po mojem se podjetje vseeno bolj profesionalno loti reševanja in je verjetnost uspeha precej višja. Zato pa tudi cena. Ampak 300 € pa tudi ni tako pretirano za neke podatke, ki jih sicer morda lahko dobiš nazaj na kakšen drug način (pretipkovanje nekaj 1000 strani papirja? :))

Opkow ::

Oprema, znanje, zanesljivost, stroski,... je pa zastonj ne?

Z veseljem bodo stranke sle k cenejsemu. Povej katerega...

Pyr0Beast ::

Veliko lahko narediš kar sam v svojem domačem laboratoriju. Res pa je da oprema stane ogromno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jini ::

enkrat sem dobil ključek s povsem enakim problemom v popravilo, pa je bilo treba samo kristal zamenjat, ker se je prejšnji odlomil, tako da ni vedno treba mislit na ne vem kakšno znanost pri popravilu.

Pyr0Beast ::

Podobno tukaj, le da je bilo potrebno zadevo spucat ter odpraviti vse hladne lote. Šlo se je pa za 64M ključ katerega je model dobil zraven računalnika (le zakaj). No, vzel sem si par minut časa ter ključ popravil.

Dokler gre samo za elektronske zadeve je vzrok okvare v 99% primerov hladen lot ali pa slabo napajanje (napihnjeni kondiji). Mehanske zadeve (diski) so bolj zahrbtne .. pa tudi tam se da kaj narediti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

adrijano09 ::

Zdravo!
Mene zanima kako bi lahko popravil svoj usb.Namreč imam pomembne podatke na ključu.Zanima me če obstaja kaka firma v bližini sem namreč iz Postojne.

korenje3 ::

skamen je izjavil:

Živjo!
Prosila bi za nasvet, kam lahko nesem svoj USB ključek (ne vem katera firma) v popravilo, saj mi ga noben računalnik ne zazna. Na njem imam ful pomembne podatke iz odprave, smo pa tam imele težave s tamkajšnjim laptopom in virusi (kljucke smo dajale tudi v različne računalnike), saj nam tudi MP3-ji in kartici iz fotoaparata ne delajo...

hvala za pomoč,
jasna


če je fizična okvara, ti ga ne bo noben rešil, namreč usb ključ je ponavadi samo 2 čipa. Če se pojavi kakšno oknce v windowsih ko vstaviš ključ, ti usb ključ zazna, vendar rabiš še potrebne gonilnike. Če ti ga ne zazna so vsi podatki 80% izgubljeni...

Bellzmet je izjavil:

Pizd* jim matrna, 300 EUR, da prekopirajo USB ključ, nategovalci prekleti Kotarjevi.


neznanje se drago plača.

aja fak komentiram staro temo :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

adrijano09 ::

Ja meni je mikro chip izpadel se da to popravit?

darkolord ::

Se da, ja

adrijano09 ::

Kako pa?Kakšna trgovina za popravilo?

JanezC ::

Imel sem pred časom problem, ko mi PC hotel
zaznati USB ključa. Problem je bil v oksidaciji
kontaktov na ključu. Namreč, ključ ni dobil
napajanja iz USB porta in jasno, da ni delal,
očistil in sedaj dela brez težav.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414454 (3487) DeeCoy
»

podatki iz diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
312874 (2188) Invictus
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215466 (14805) s6c-gEL
»

Reševanje USB flash-a

Oddelek: Strojna oprema
10765 (688) lithium
»

MP3 player + ključ

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81255 (1122) Pyr0Beast

Več podobnih tem