» »

V Bolgarijo z osebno?

V Bolgarijo z osebno?

janez77 ::

Letos greva s punco na morje v Bolgarijo, jaz pa nimam potnega lista.

A kdo ve, če grem lahko kar z osebno izkaznico?

Pa če ma kdo še kakšno informacijo iz prve roke o Zlati obali, bi bil tud zelo hvaležen.

gzibret ::

Rabiš potni list. Prehod meje z osebno urejajo bilateralni sporazumi s posameznimi državami. Ne vem, če ima SLO takšen sporazum z Bolgarijo.
Vse je za neki dobr!

madmitch ::

Rabil sem približno 1 minuto, da sem odkril tole stran.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

janez77 ::

Ja hvala za link.

Se pravi, da bom moral kupit potni list.

Še vedno se priporočam za informacije za Zlato obalo.

roscha ::

Stran je zavajajoča. Od 1.1. 2007 sta tudi Bolgarija & Romunija članici EU. Torej zadostuje osebna izkaznica.

Vsaj v teoriji. Glede na to da sta obe državi na Balkanu bi osebno vseeno vzel potni list.


@Janez. In zakaj ne bi naredil potnega lista? Pride pra za Ex-jugo in vse države izven Evrope BTW. :D

aljazh ::

Čudi me, da na tistem seznamu ni Bolgarije. Saj je ta od 1. januarja v EU, med državami članicami EU pa se lahko prehaja mejo z osebno izkaznico. Razen, če je pri Bolgariji bila sprejeta kakšna izjema. Najbolje, da pokličeš na Ministrstvo za zunanje zadeve, imajo tudi držurno službo, ki dela med prazniki.

madmitch ::

Kolikor jaz vem, je stran kar točna, je pa tudi res, da recimo Angleži niso ravno navdušeni, če se pri njih prikažeš samo z osebno, kljub temu, da naj bi bila dovolj za prestop meje. Sem stal na letališču kot bebec, sa so se naduteži spustili z oblakov in mi v vsej svoji vzvišenosti milostno dovoljili vstop na obljubljen otok.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

janez77 ::

No danes sem dobil odgovor iz e-uprave, kjer pravijo, da zadostuje osebna izkaznica.
Odgovor:
Slovenski državljan lahko z veljavno osebno izkaznico vstopi in prebiva (do 90 dni) v vseh državah Evropske unije, in sicer: Avstrijo, Belgijo, Bolgarijo, Ciper, Češko, Dansko, Estonijo, Finsko, Francijo, Grčijo, Irsko, Italijo, Latvijo, Litvo, Luksemburg, Madžarsko, Malto, Nemčijo, Nizozemsko, Poljsko, Portugalsko, Romunijo, Slovaško, Španijo, Švedsko in Veliko Britanijo. Z osebno izkaznico pa lahko državljan Slovenije vstopi še v države članice Evropskega gospodarskega prostora, to so Islandija, Liechtenstein in Norveška; na podlagi bilateralnih sporazumov pa tudi na Hrvaško in v Švico. V času poletne turistične sezone je praviloma možno s slovensko osebno izkaznico potovati tudi v Črno goro.

No pa le ne bom nabavil potnega lista.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114797 (12938) jero_no1
»

Potni list vs. osebna izkaznica?

Oddelek: Loža
267185 (5764) NotSpecial
»

Vozniška, osebni dokument, EU

Oddelek: Pomoč in nasveti
153871 (3360) AndrejO
»

Avstrija začasno spet zahteva potne liste?!

Oddelek: Problemi človeštva
252459 (1682) T-h-o-r
»

Potni list "je cez rok"! Rabim ga cez 5 dni!

Oddelek: Loža
347227 (5651) perci

Več podobnih tem