» »

Via izdala najmanjšo matično ploščo x86

Via izdala najmanjšo matično ploščo x86

Gizmodo - Via je včeraj nadaljevala tradicijo svojih miniaturnih izdelkov. Pred petimi leti izdana Mini-ITX plošča, ki je bila merila 17 krat 17 centimetrov, je že pred časom dobila 50% manjšo naslednico (Nano-ITX, 12 x 12 cm), sedaj pa so izdali posodobljen model, ki je ponovno 50% manjši. Njihova nova osnovna plošča v formatu Pico-ITX namreč meri 10 centimetrov v dolžino in 7,2 centimetra v širino, kljub miniaturizaciji pa še vedno podpira standardne procesorje iz Vie (C7, Eden, ...). Izvorna novica in izjava za javnost.

34 komentarjev

Ethical ::

Zanimivo. To je idealno za na teren.
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

iskra ::

Še bolj zanimivo je, da še vedno uporabljajo star priključek za monitorje, namesto DVI-ja.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

;-) ::

Lepa...sam okleščeno.

r5r ::

Tole in eno CF vgraditi v ekran ali namestiti za ekran in smo že zmagali. :)
And it makes me wonder.

Liker ::

@iskra:
Tole je po mojem namenjeno predvsem za kaksne CAR-PC zadeve, in ker se zadnji mesec ukvarjam z izdelavo domacega CAR-PC, sem kar veliko preiskal po trgovinah, pa LCD-ja za v avto ki bi imel DVI se nisem zapazil (lahko pa iscem napacne stvari, ne upam nic 100% trdit).
Pravzaprav ima vecina display-ev za v avto samo composite chinch inpute in sploh nima VGA-ja >:D

kekz ::

Če bi bil še kakšen PCI slot zraven...
Rabim nekaj takega, pa da bi v PCI vtaknil 4 portno grafiko... :|

Filo ::

tale via mi je cist huda s temi forami...čudno da je teh verzij bolj malo.

PrimozR ::

Rabim nekaj takega, pa da bi v PCI vtaknil 4 portno grafiko... :|


Mislim da je sam PCI slot večji od tele platke :)

ql000 ::

Linux gor, pa delaš s to plato kar hočeš. Roboti, home automation, ma ni da ni! Samo ne sme se pa primerjat normalne ali pa vsaj Itx plate z tole zadevščino. Ta ni namenjen home PC rešitvam.

Mitch ::

OK, večina priključkov je na t.i. "panelih" ampak kje je slot za RAM?

LP, Mitch

shadow7 ::

A je že kdo ugotovil, kateri RAM gre gor in kam ga vtakneš? Mogoče kakšen slot na spodnji strani?

mare_ ::

WamPIRe- ::

kot nalašč za v CAR-PC kot je Liker reku..
Liker: ko boš končal čakamo na članek :)

TESKAn ::

Takih malih PC boardov je malo morje, samo so zadeve zanimivejše za proizvajalce in tako potrošniki redkokdaj izvemo kaj o njih...drugače pa obstajajo tudi take male platke, ki imajo gor C2D procesorje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kekz ::

Mislim da je sam PCI slot večji od tele platke :)


V bistvu ni. Zdaj veliko uporabljam tele zadeve:

ki imajo PCI ob strani. Nimajo pa nobene osnovne grafike že na plošči, pa precej švoh so.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

r5r ::

Platka je še vedno prevelika (predolga), da bi šla sem gor. Šteti moramo še ustrezno ohišje. ;)

And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

aco111 ::

Mene samo zanima, kolikšna je cena tele plate, drugače pa če bi mel za prenos podatkov, ter za P2P DL bi šlo?

Aja, še to, kje pa najdem napajalnik za tale stvarco?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aco111 ()

mare_ ::

No, če maš že pico-itx ploščo, vzameš še picopsu:D

PrimozR ::

Ne bo šlo- Tale platka ma 12 pinsko napajanje. Je pa PicoPSU uproaben za Epia plate :)

slovencl ::

Huda zadeva tole. A linux in freebsd podpirata take zadeve?

hamax ::

ce kej podpira take zadeve sta to prav linux in *bsd

Spock83 ::

A kdo ve, kje se to da pri nas kupit?

shadow7 ::

Pri nas? Izguba časa. Uvoznik je Avtera. Ko sem nazadnje spraševal za EN12000EG sem samo dobil spisek plošč, ki jih imajo na ceniku.

tiborrr ::

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

desperados ::

v sloveniji so še mini-itx plate težko dobavljive, nanoitx še nobene nisem nikjer pri nas videl, tako da čez nekaj let morda celo kako pico najdem, niti na cebitu je nisem našel(možno da sem premalo iskal).

škoda ker ni na platici dveh mrežnih kartic.
Podpirajo; linux, vsi bsdji torej najbrž tut vsi unixi mislim da bi mogla tut vista gor delat čeprav ne vem kdo bi jo šel gor nalagat.

Na žalost via zelo slabo poskrbi za drajverje v linuxu, sicer dela vse samo kake grafične preformance pa ni za pričakovat

TESKAn ::

Če hočete videt majhne in močne x86 embedded matične, si pejte pogledat kaj naslednje leto electronico v Minhen. Maš C2D na enakem formatu, kot te VIAe:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Spock83 ::

Pa C2D pokuri manj štroma od teh C7 ali Eden procesorjev? Zmogljivostno vem da je C2D precej boljši...

Matek ::

Ah, kje pa. Te Via zadeve so misljene za minimalne sisteme, recimo kake cisto majhne HTPCje za v dnevno sobo, C2D ti tam nic ne pomaga (pac rabis dovolj cpu powerja, da lahko dekodiras divxe, mp3je in podobne zadeve, vse kar je vec, je overkil), kvecjemu greje se precej bolj in vec porabi, tako da si omejen z dimenzijami zaradi hlajenja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Spock83 ::

No jaz bi nekaj podobnega za v avto. Da zmore dvix,mp3 in GPS :)

zlobcek ::

A ni tako, da ze za hdtv 720p potrebujes en spodoben procesor, 1080 je pa itak nadpovprecno pozresen po moci.

Kdo kej ve o tem? Oz. če so te plate dejasnko dovolj močne za (verjetno ne tako daljno) prihodnost ali recimo tudi sedanjost - hdtv 720p filmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Spock83 ::

Če grafične strojno pospešujejo, potem ni problem. Kakor vem te plate imajo on-board grafiko, ki strojno pospešujejo mpeg-2. Če sem prav opazil, tudi HDMI podpira. Nekje sem bil našel tech. manual, pa se trenutno ne spomnim kje.

Jst ::

Tole je idealno za izdelavo nekaj podobnega kot The Janus Project.

Pa za home-made router/firewall + nekaj servisov.

Ter, kot že omenjeno, za v dnevno sobo.

---

Super zadevca, VIA C7 porabi manj kot najmanjša varčna žarnica - enkratno za hlajenje. Če bi bilo tole v Sloveniji na dosegu roke (dobavljivo), bi se takoj lotil izdelave nekaj od omenjenih projektov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

shadow7 ::

@Dejan83: Viini chipseti pospešujejo (ampak samo pospešujejo)dekodiranje mpeg2&4.

Tomaz ::

Inetel je na VIA plosce odgovoril z svojo D201GLY. Www.intel.com bi naj bila skoraj za polovico cenejsa od primerljivih Vijinih. Vec info na silica.slovenia@avnet.com.

LP Tomaz

edit - uredil post, ki je delal štalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Little Valley (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8311533 (5393) Pyr0Beast
»

Via izdala najmanjšo matično ploščo x86

Oddelek: Novice / Matične plošče
344835 (2983) Tomaz
»

Majhen PC?

Oddelek: Strojna oprema
61425 (1196) il
»

Via C3 1 Giga Pro

Oddelek: Strojna oprema
181547 (1323) kuglvinkl
»

mini plate

Oddelek: Strojna oprema
161945 (1716) moj_nick

Več podobnih tem