» »

Opera 9.20 in SpeedDial

Opera 9.20 in SpeedDial

Ars Technica - Eden od popularnejših alternativnih brskalnikov, Opera, je ugledal novo različico, tokratna številka je 9.20. Ker ne gre za večji preskok, so revolucionarne novosti izostale, torej gre za manjše popravke in izboljšave, kljub vsemu pa je ena funkcija vredna omembe.

Govorim o SpeedDial-u, precej zanimivi iznajdbi, ki uporabniku vsakič, ko odpre nov zavihek, ponudi devet polj (3x3), vsako od katerih vodi na določeno spletno stran. Tako si lahko uporabnik, podobno kot na mobilnem telefonu pomembne številke, označi priljubljene strani in se po želji zelo hitro dokoplje do njih (hitreje, kot če bi se prebijal skozi kup zaznamkov). Malce več o novosti v izvorni novici, brezplačen prenos Opere na uradni strani.

38 komentarjev

rdecaluc ::

Super stvar!
Est modus in rebus. ,typos

mrezna ::

Mogoče za vse razvijalce web aplikacij... poglejte si dev console, ki je kot nekakšen klon FireBug-a za FireFox, čeprov je po mojem mnenju vse skupaj veliko slabše, ampak na zadevo naj bi gledal kot alpha verzijo:P, no boljše je kot nič.

mchaber ::

Firefox, start your photocopiers.;)
.

Tr0n ::

Ko smo ze pri Operi - Wii je danes dobil finalno verzijo Opera browserja, ki prinasa precej cool novosti in pohitritev. Ce mate Wii, si jo downlodajte preko Wii shop kanala. Zadeva bo zastonj do konca junija.

Sba ::

Hvala za novico. SpeedDial je že naštiman.
Sem pa moral sam dat "Check for updates", me zanima kdaj bi mi sama javla novo verzijo.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

darkolord ::

sverde21 ::

No ja to si lahk vsak naredi, pač si zmečeš eno HTML stran skup z screenshoti in linki pa daš pod domačo stran :P
<?php echo `w`; ?>

M.B. ::

Za razvijalce web aplikacij je dobra stvar tudi Selenium, ki teče v različnih brskalnikih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

PARTyZAN ::

Bookmarks toolbar folder anyone? :P

bf4ed ::

Zna kdo kak naštimam da mi Opera NE bo odpirala torrentov?

Iskal sem v nastavitvah pa ne najdem nič.:\

cojss ::

Greš pod " Tools > Preferences > Advanced > Downloads " in odkljukaš "Hide file types opened with Opera". Sedaj imaš na seznamu poleg vseh ostalih vrst datotek na voljo tudi .torrent. Ga izbereš, klikneš "Edit" in nastaviš poljuben odziv ob zagonu torrenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

b0r1s ::

super stvar tole ja...ze uporabljam nekaj casa - prirocna zadeva!

@bf4ed
napisi v naslovno vrstico about:config pa imas potem drugo stvar bittorrent, pa tam odkljukaj enable
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

kanzyani ::

zakon!

Nerdor ::

Ali sem jest edini, ki mu Opera "nagaja" pri logiranju v Gmail !? Probal s 9.0, 9.1, 9.2, vedno me pri logiranju zabriše vn. Ali ima kdo podobne probleme s logiranjem v Operi na Gmail strani!? To je kr pereč problem, ki ga ne znam rešiti.
... for lifetime!

sidd ::

Uh, po tem update-u pa opera kr leti. Kr tako dalje ;)
no idea for signature
signed
I

hamax ::

skoda k ma v linuxu opera tok tezav. ko sm biu se na win sem jo veselo uporabljal.

kriko1 ::

O katerih težavah (v linuxu) pa govoriš? Je ista.

madmitch ::

No ja to si lahk vsak naredi, pač si zmečeš eno HTML stran skup z screenshoti in linki pa daš pod domačo stran


Odlična rešitev za, recimo, mojo mamo. Ji bom predlagal, naj namesto update raje skupaj zmeče eno HTML kodo. To je tako, kot bi predlagal programerju za glavobol, naj si raje en "kombiniran prašek" zmeša namesto Aspirina.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

apachee ::

Mah tale opera je z vsako verzijo man delujoče oz slabša.

Meni strani ne odpira pravilno, recimo f1magazin.com, slo-tech.com. siol.net, 24ur.com, z vsemi temi ima težave pri odpiranju.

Any1 ve zakaj, ali je problem pri meni? Ker IE7 in Firefox nimata teh problemov.
You can't win without The Finn!

kriko1 ::

@apachee: vse te strani se izrišejo pravilno pri meni - neki si narobe skonfiguriral (User / custom CSS si verjetno vklopu)

Liker ::

V linuxu dela skoraj vse :)
Meni se se vedno redno sesuva s flash 9 pluginom (kar je zelo HUDO, ker majo ze cist vse srani ene bedne swf reklamne pasice ;(( ;(( )
Tako da se vedno zivim s flash 7, ker drugace pac vse zmrzne na vsakih 15/20 klikov.

@kriko: Ali tebi dela normalno flash 9, in ce ti, ali si kaj spreminjal? (v Fx-u mi F9 dela lepo)

@apachee: kaj tocno mislis s tem "ne odpira pravilno", mogoce kak screenshot ne bi skodil.

kriko1 ::

@Liker: Ja, v 9.2 stable sedaj dela s flash 9, vklopljenega pa ga imam samo na določenih straneh (edit site preferences), ker mi gre na jetra ko prideš na spletno stran pa začne vse neki mijavkat ter mukat in jokat (reklama za neke smeškote)... tako da imam večinoma izklopljene plugine.

GizmoX ::

Pri meni je Opera včeraj sama od sebe ponudila nadgradnjo. Potem pa gledam, kaj je to za en hudič8-O No, 2x kliknem, malo preberem, rečem "super", pa si nastavim 9 mojih najbolj uporabljenih stvari>:D (6 je bilo lahko, ampak sem hotel izkoristiti potencial:8)) Zadeva mi je všeč8-)

Sicer pa mi Opera na WinXp deluje čisto pravilno0:) Ko sem prvič poskusil Opero (okoli verzije 7) mi je bila že všeč, vendar je za moje pojme preveč strani narobe prikazovala in se prevečkrat sesuvala:\ Ne zanikam pa, da je za sesuvanje verjetno delno kriv tudi moj zmahani XP>:D

Edina stvari, ki me moti glede Opere, je ta: Flash se ne namesti pravilno sam od sebe:\ Je potrebno zdownloadati namestitev, jo odpakirati, potem pa en dll prekopirati v plugin mapco opere.:\ To sedaj vem in mi ne predstavlja več velikega problema. Ampak marsikomu pa ga;((
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Liker ::

Hvala :) , ocitno je sedaj cas za upgrade. Sem se vedno na 9.02, ker sem ugotovljal da ima 9.1 posem iste probleme :D

R33D3M33R ::

Meni Opera na Linuxu čisto OK dela, problem je le v flash playerju. Flash Player 9 beta se namreč pogosto ne naloži do konca, včasih vidim namesto vsebine le siv kvadratek. Precej tečna napaka, še posebej če uporabljaš Google Analytics oz. obiskuješ katero izmed video spletnih strani. Mislim pa da je krivda v Flash Playerju in ne brskalniku.
Škoda je edino, da Opera nima Flashblocka kot je to na voljo za Firefox.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

@R33D3M33R: lahko, desni klik na spletno stran->block content (potem klikneš na flash objekt).

Banananjam ::

Da se tud flash blokirat. Recimo na Jokerjevi strani, ko se je pripeljala reklama, samo desni klik in Block content in reklama je že čakala da se je znebim >:D.

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Opera je zakon! Dela mi perfect tako na Linux kot na Win mašini.

R33D3M33R ::

kriko1: ja, to poznam, vendar je precej boljše narejeno v Flashblocku. Prikažejo se ikonice, ki jih klikneš, če hočeš videti animacijo. To omogoča skoraj nemoteno brskanje, medtem ko je tisto v Operi kar zamudno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

5er--> ::

V OperaUSB imam gumb "flash blocker".

strictom ::

Opera v vsako vas!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

GizmoX ::

Še ena uporabna stvar glede SpedDial: za vsako okence posebej se lahko nastavi reload interval. Če tega ne bi bilo možno storiti, bi res bilo podobno, kot če bi nekdo svoje priljubljene strani slikal, jih dal v html, pa nastavil html kot začetno stran. Tako pa so prikazane strani vedno sveže8-)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

neres ::

In "Ctrl + 1-9" deluje tudi ko ni odprta prazna stran - Speed Dial.

ufek ::

a se komu sanja kako v operi nardit da se ti autocomplete izpisuje za podatke ki si jih že prej vpisoval? pa ne mislim wand-a, ampak recimo ko iščeš v google v IE pol pa se ti če stisneš tipko dol pokaže menu zgodovine vnosov.

kriko1 ::

Tic ::

Kjut dodatek tale speed dial...
persona civitas ;>

Jst ::

Meni je tudi Opera super. BUT, trenutno imajo strani, ki uporabljajo flash, probleme. Ne vse, nekaj pa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

R33D3M33R ::

Nadgradil in težave s flash predvajalnikom so izginile. Priporočam nadgradnjo :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ranljivost v Operi

Oddelek: Novice / Varnost
246928 (5647) Jst
»

Opera 10 z 10 milijoni prenosov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
638061 (5587) JoskoMacher
»

Opera 9.5 Alpha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12313460 (9357) kriko1
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621452 (13200) R33D3M33R
»

Opera 9.20 in SpeedDial

Oddelek: Novice / Brskalniki
384537 (2875) R33D3M33R

Več podobnih tem