» »

izbira ponudnika za povezavo 2 - 5 mb/s

izbira ponudnika za povezavo 2 - 5 mb/s

zdobersek ::

planiram prehod na novo, vecjo povezavo (2-5mb/s). izbiram med ponudniki T-2, Amis ter SiOL. kateri od teh je po vasih izkusnjah najboljsi, cenovno in tehnicno (tehnicno kot tezave s povezavo in podobno ...)? trenutno sem na SiOL ADSL, 1 mb/s, in mi je s tehnicnega vidika kar vsec. vendar pa so vecje povezave pri SiOLu tudi drage, medtem ko so pri Amisu dokaj nizke, vendar dvomim v njihovo kvaliteto.

hvala za odgovore.

lp

teeehaaaceee ::

SIOL HI END PODN TEHNOLOGY... mislim da to vse pove katerega ne izbrat!
We live in a moment, a moment in time...

roscha ::

In kaj je na Shitolu tako tehnološko dobrega?

Smrdljivi PPPoE, ki ti vsakih 24 ur prekine povezavo. Weeee! Vrhunec tehnologije, res.
Problemov ima pa Shitol ravno toliko kot T-2. Z ostalimi pač ne morem primerjat, ker jih nikoli nisem uporabljal.

teeehaaaceee ::

LoL :D naj vklopin podnapise. PODN = DNO, nekaj kar je spodaj cist... :) mislim da sn dovolj jasno povedal zdj. Sicer pa ce ti ne paše da ti prekine linijo vsakih 24 ur pa si nabavi staticni ip :) pol ti bo drzala mogoce celo kaki teden ce bo vse po sreci ;)
We live in a moment, a moment in time...

M-XXXX ::

Sam imam siol in mi NIKOLI NE PREKINJA (še nazadnje ko je bil tak sneg je delalo, nazadnje mi je prekinilo prek kašnim letom, ko sem šel na hitrejšo linijo!)

roscha ::

Seveda ti prekinja. Vsake 24 ur. Če imaš nastavljen auto recconect to še vedni ni to.

Zaenkrat vem le za T-2 da ne prekine povezave. (DHCP pač) Tudi IP imam zadnje leto enak (ni statičen), vmes pa sem tudi prešel iz VDSL na optiko. Beat that!

teeehaaaceee ::

Sam imam siol in mi NIKOLI NE PREKINJA (še nazadnje ko je bil tak sneg je delalo, nazadnje mi je prekinilo prek kašnim letom, ko sem šel na hitrejšo linijo!)

Siol nikol ne prekinja. daj no. siol ma max uptime na staticnem ipju 14 dni. Da pa bi mel eno leto uptima na siolu... prava pravljica... :) sicer pa kolk mam jaz izkušnje ima triera dober uptime. online 3 mesece brez prekinitev. ti pa malo poglej log v ruterju (ce ga mas) kdaj ti je siol nazadnje prekino linijo :) Ce pa mas direkt povezano in izklaplas kisto pa... se to ne more stet kot siol nikoli ne prekinja :)
We live in a moment, a moment in time...

M-XXXX ::

Mišljeno je bilo kot prekinjanje- nedelovanje interneta!

sss ::

Velike večine uporabnikov ne moti resetiranje povezave vsakih 24ur. Kar nas moti je, da internet ne deluje poleg tega pa še morebitni zapleti oz nesposobnost tehnične pomoči.

Osebno sem z delovanjem interneta na SiOLu POPOLNOMA zadovoljen. Edino kar me je motilo je bil obvezen nakup ISDNja ter dvoletna vezava. S prihodom konkurence je odpadlo tudi slednje. In zgleda, da bom po zaslugi konkurence (T-2) imel optiko pri TK hitreje kot sem si predstavljal :P

Aja, pa sem omenil, da je še ceneje kot pri T-2? :D


Naj živi konkurenca!

roscha ::

Aja, pa sem omenil, da je še ceneje kot pri T-2?

Zdaj si, samo si se zajebal. NI ceneje. Telekom ima tako podrekane cenike, da izgleda cenej. V resnici pa ni velike razlike, to pa je res. Glej osnovno ceno + doplačila!



Malo offtopic, pa vendar:
Nekateri sami priznavate, da vas je Telekom(+Siol) nategnil za ISDN, pa vam je zaračunaval storitve krepko dražje kot drugi, vam sral z vezavami itd. Ampak ne, še vedno so za vas bog in batina.
Osebno teh pokvarjencev ne maram videt nikol več. So me prevečkrat "na suho". Kvaliteta pa ni nič prida boljša kot drugje btw.
Hja kot kaže je res tisto: osel gre 1x na led, slovencelj pa miljonkrat.

Dami ::

Bil 5let na starih siol (telekomovih) paketih in deval 10k+ za 4mbit (pa še to študentski) zej mam pa 10/786 amis za 6500sit in dela super.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sss ::

Roscha, vidim, da si eden izmed parih ljudi, ki vam je jeza do TK zameglila um al pa delate za konkurenčno podjetje. Glede cenejše ponudbe sem ciljal na paketa 12/12 ter 6/6 na optiki.

Po novem so ceniki celo pregledni klik. Glej ceno z ddvjem.

Primerjava:
Telekom

6/6 - 27€ (6.470 sit) / 1 Mbit te preračunano pride 4.5€
12/12 - 35€ (8.388 sit) / 1 Mbit te preračunano pride 2.91€

T-2

5/5 - 27€ (6.470 sit) / 1 Mbit te preračunano pride 5.4€
10/10 - 31€ (7.429 sit) / 1 Mbit te preračunano pride 3.1 €

NavadniNimda ::

A nisi ti eden tistih, ki je še pred 6 mesecih govoričil o nekem "dumpingu", ki da se ga kao gre T-2? 8-)

snoopy20 ::

Hy!

se podpišem pod Dami-ja!

Prej sem bil na Siolu 2 leti paket 1 Mbit/... in plačeval 27€ (6600 sit) brez ISDN in telefona
Sedaj pri Amisu 10 Mbit/768 plačujem 35,85 € (8.590 SIT) internet+telefon

Moram pa povedat za razliko od ostalih, pri Siolu nikoli nisem imel problemov s povezavo in je vse delovalo OK, prav tako pa sedaj po 4 mesecih pri Amisu ni problemov in vse dela OK!

tsatthoggua ::

Kaksen imate pa kaj ping?? Trenutno sem na Siolu pa se mi zdi da je iz meseca v mesec slabsi ping. Igram namrec samo na nemskih serverjih (CSS) in se mi kar redno dogaja da sem kickan zaradi visokega pinga. Recimo povprecje imam tam okoli 40ms.

Ker bolj kot neki hudi prenosi v gigabitih me zanima nizek ping. In pa seveda cena - ki je pri Siolu posteno previsoka za to kar mi trenutno nudijo.

sss ::

@NN

:D


Sam, da je poskrbljeno za končnega uporabnika, da so cene nizke ter konkurenca zdrava ;)

NavadniNimda ::

@SSS: Tukaj ti pritrdim.

Vendar ne pozabi, da naci-operater še nikjer nima delujoče inštalacije FTTH po teh cenah. Torej gre za poceni poskus prisiliti T-2, da le-ta še zniža cene svojih delujočih storitev na FTTH.:O

Zgodovina sprememb…

roscha ::

@sss
Nič mi nobena stvar ni zameglila uma. V Kranju mi kurčev T1 en klinc pomaga, tudi če mi da 10/10 zastonj. T-2 pa mi na FTTH že pol leta dela OK. (prej pa na VSDL) Za 0,5 eura razlike v ceni pa tudi mišljenja o ciganih Telekomarskih ne spremenim. Preračunano so me nategnili za toliko $$$ da bi moral imeti 12/12 (kdo je že slišal za tako neumne pakete na optiki???) najmanj dve leti zastonj.

P.S.
Niti pod razno ne delam nba t-2, niti firma v kateri delam s t-2 nima nobene (poslovne) veze.

Ping? Do kam pa?

Do do t-2-ja 1ms, do Arnesa, siola in ostalih na SIXu 2 ms.....

Senitel ::

Ma pri trenutnih Telekomovih cenah je par stvari povsem jasnih:
-molzti še naprej une, ki so obvisel pri njih (ADSL/ADSL2+)
-mal damage control pri zahtevnejših uporabnikih, da jim vsi ne pobegnejo na T-2
-panic alert glede optike...

PaJo ::

Se strinjam Senitel :D

Tudi sam sem pred 6 meseci prešel na Amis in deluje popolnoma super, še celo za odtenek boljše kakor mi je prej na Siol-u, zdaj še samo čakam da postavi Amis lastno opremo in odjavim ISDN telefon:D

Papa Telekom, edino če pride en dan z optiko do mene, takrat se zopet lahko kaj pogovarjamo, pač kateri bo prvi potrkal z optiko tisti bo dobil moj glas, seveda za primerno ceno, katere pa so trenutno pri obeh operaterji super. Le tako naprej in živela konkurenca :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ali3n ::

Sem bil na Siolu od začetka ADSLja - zadovoljen; skoraj nobenih problemov; vse (2) probleme so rešili v kratkem času (isti, naslednji dan); ustrežljivost osebja na navoju (moje izkušnje).
Po vseh teh letih sem menjal za T2 - razlog je 4000 sit nižja naročnina za 200% prejšnje hitrosti; zaenkrat nobenih težav; ena je bila na začetku, a smo jo s tehniki takoj rešili. Je pa res, da je reševanje trajalo malo dlje kot na Siolu.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310670 (9372) Lonsarg
»

Siol bo podražil TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14913187 (6690) Tilen
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444560 (3352) snoopy20
»

Siol in njihove nove/stare laži in zavajanje kupcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
757187 (4418) BlueRunner
»

SiOL stari vs. novi naročniki

Oddelek: Omrežja in internet
182373 (1745) Primoz78

Več podobnih tem