» »

Praga (hostli, must see lokacije itd.)

Praga (hostli, must see lokacije itd.)

TeraSonic++ ::

Zanimajo me vaše izkušnje iz Prage

Kateri hostli so dobri?

ter

Katere pivnice, znamenitosti je treba obiskati;)

V glavnem mal se razpište
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

gzibret ::

Poglej si Plečnikovo cerkev. Sicer ni nič posebnega, je pa plečnikova :D Zraven imaš eno ful dobro in poceni restavracijo (ker je že malo izven centra). Samo moraš solato pojest, ko ti jo prinesejo. Mi je nismo, pa smo čakali na glavno jed kar lep čas.
Vse je za neki dobr!

Roadkill ::

Mi smo bli v tem hostlu: http://www.praguehotel4u.com/hostel_imp...
Smo bli zlo zadovolni, ker je bilo zlo poceni in par minut od glavnega trga.

Za pogledat si pa vzames lonely planet in potem izbiras. Vsakemu kaj druzga pase. Imas polno lepe arhitekrure (cerkve in gradovi).
Znamenitost prage so tudi jazz klubi, za katere je najboljse povprasat domacine (turisticne informacije).

Glede pivnic je pa tako... ce bos sel v kako priznano pivnico, bos ven prisel z razsirjenim anusom in brez denarja.
Tko da ce hoces piti odlicno cesko pivo in bi ga rad placal po ceskih cenah, potem ti priporocam, da se sprehodis 15minut ven iz centra in poisces kako gostilno, ki ni prevec ocitna. Edin plac, kjer smo dobili pivo res poceni, sploh bi zgledal kot lokal... le ena soba s tocilnim aparatom in grdo tocajko. Pivo je bilo po 58sit. Drugega niso prodajali. :)

Vsekakor se je potrebno izogibat "fensi" lokalov in pa lokalov v strogem centru.
Pa tudi v kaki restavraciji te znajo konkretno nategnit. Mi smo placali 7k sit za dva zreska s pomfrijem, dve pivi in solato (od tega seveda jurja po osebi postrezba in pogrinjek)...

Meni je Praga zelo vsecno mesto. Pivo je poceni in jazz ti spilajo ze kar na ulici. :)
Ü

Binji ::

Mi smo bili v Sokolu. Prakticno v centru, poceni (okoli 2k SIT/noc). Za pogledat je pa itak prevec stvari da bi nasteval :) Karlov most, Zlata ulica,...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

WarpedGone ::

Javno se oproščam za zaklep teme. Pomota.
Zbogom in hvala za vse ribe

TeraSonic++ ::

Slučajno kdo ve kje pri nas bi lahko dobil lonley planet vodiče od prage?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Roadkill ::

Skoraj vsaka knjižnica bi jih morala imeti.
Ü

mchaber ::

Moraš probati absinth, glej da boš kupo takšnbega z čimveč tujona :D
.

TeraSonic++ ::

absinth je itak že na must have listi ;)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

TeraSonic++ ::

Našel sem Lonely Planet vodič za Prago

če še koga zanima jih najde tukaj Praga 1 Praga 2

@Roadkill: Katerega si ti uporabil ? (prvi je obsežnejši vendar leto starejši)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Jaz mislim, da sem imel še kako leto starejšega. Pomojem z nobenim ne boš preveč falil.
V obeh bodo glavne znamenitosti napisane.
Ü

Klemenn ::

da bumpam temo...

kako iz lj v prago najceneje in najudobneje?

letala vidim da so krepko dražja od vlakov...

kako z vlakom, katerim?
predvsem bi rad to slišal od koga iz izkušenj, stran na slo-zeleznice sem že našel...

Roadkill ::

Mi smo takrat šli z vlakom. Ni višek udobja (je bil precej star vlak) in vožnja je trajala zelo dolgo.
Takrat sem bil še študent brez denarja in je bila to edina razumljiva opcija.

Danes bi šel 100% z avtom.
Čim so v avtu trije ali štirje potniki so stroški minimalni.

Recimo lj->praga te po viamichelinu pride okrog 90EUR. Tukaj moraš še odštet slovensko tedensko vinjeto, ki jo verjetno imaš.
To deliš na 3 ali 4 ljudi in dobiš cca 20EUR za eno smer na osebo.
Razlika v udobju je pa zelo velika čim imaš nek spodoben avto.
Že samo zato ker si na poti vsaj 2× manj časa in imaš postanke po lastnih željah/potrebah.
Ü

Damiani ::

dobiš pa tudi ugodne letalske karte. Poznam kr nekaj oseb, ki občasno leti Praga-Ljubljana, občasno pa z avtom. Cenovno je tom-tom. mislil pa da so ukinili plečnikov vlak, pri katerem so mel včasih zelo ugodne cene.

Damiani ::

za pivo pa pojdi malo iz centra, res da ga najdeš (izjemoma) tudi v samem centru za evro (250 m od karlovga mosta). Glede znamenitosti:
- karlov most,
- glavni center (kukovica) na povno uro kuka,
- grad
- katedrala,
- pa pojdi par ulic stran od centra, imaš tudi lepo arhitekturo

glede pubov:
- Lucerna Music Bar tke sm zgubu osebno (center - nekje),
- Karlovy Lazne Club Prague - mislim da je ta dost znan club s petini nadstropji, z različnimi zvrstmi.
- več

Kosila pa si ti ne splača v hostlu pacat, je zelo pocen da greš jest izven centra na domačo hrano: Koleno (krača), žrebri (rebra), smažen hermelil/sir (pohan sir), utopenec (vložena klobasa),bramborak (krompir kot majhna debela palačinka),...
cene pijače in hrane so izven centra ugodne je pa v navadi puščanje napitnine.
Pivo je pa itak zakon, vmes pa s kakšnim panakom(žganjem) za presekat (fuj).

Prevozi.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Damiani ()

Klemenn ::

Damiani je izjavil:

dobiš pa tudi ugodne letalske karte.


a mogoče veš kje?

thramos ::

Lani novembra sem bil tam z vlakom Jože Plečnik, karta mislim da je bila par evrov ceneje kot danes, cca 70EUR povratna. Cca 10 ur vožnje, s prestopom v Salzburgu, kjer sva zaradi zamude prejšnjega vlaka za las ujela naslednjega. Vlak ni bil nič posebnega, večino časa sva bila s punco sama v kupeju, prijetno potovanje. No, zame je vožnja z vlakom itak neprimerljivo udobnejša kot z avtom.

Praga pa itak zakon in ko se malo znajdeš hrana, pijača, pivo skoraj zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Damiani ::

leti Czech Airlines za okrog 100 eur v eno smer. Mogoče so ble za čas predsestva mal cenejše. Ker vem da je šel kolega in punca gor z letalom, ker je bila cena primerljiva z avtom.

Tarzan ::

Aaah, ta tema mi prikliče prijetne spomine. :)

Klemenn ::

hja, za vikend v hotelu boma dala 100EUR, potem bom pa dajal 400EUR za 2 karte :)

Damiani ::

takrat se mi zdi da je bilo cena okrog 70eur za povratno in to pa je že spremenljiva cena, pač akcija. Za te lete vem da je bilo takrat ugodneje kot z vlakom. Za vlak iz sem dal 65eur, povratna za LJ-Brno-lj je bla pa 14 dni prej 70. Drugače avto ali pa probaj najti koga, ki gre gor in bi se delil prevoz. No, kateri datum pa gresta?

fosil ::

Wizzair leti iz benetk v prago. Let v eno smer je od 8 EUR naprej.
Pobrskaj na njihovi strani.
Tako je!

Tarzan ::

Mi smo lani dali 15 eur na osebo na noč za apartma. Blo nas je pa 7 ;)
Vlak - vlak, nekaj nad 60 EUR povratna karta. Pivo v gostilni po 1 EUR, za 4 EUR pa tako kosilo, da je problem vstat od mize brez da si hlače odpneš. :D

Nekej fotk smo naložili. Definitivno boste videli iste zadeve. :)

janezl ::

Priporočam menjavo denarja v bankah. V menjalnici te radi nategnejo in ti podtaknejo kake forinte ali slovaške krone.
73 de Jani

Damiani ::

sm prej pri kolegu na češkem pivu bil. Zadeva je taka, da če en mesec prej kupiš letalsko jo dobiš povratno za 110 eur. Včasih pa je bil plečnikov vlak za 25eur.

Klemenn ::

Damiani je izjavil:

Zadeva je taka, da če en mesec prej kupiš letalsko jo dobiš povratno za 110 eur.


kje?

kow ::

Jaz sem šel z avtom in na slepo zapeljal v kraj ob železnici kakšnih 15, mogoče 20 km iz Prage (ki je bila maja 2007 popolnoma zasedena) ter dobil sobo za 20 EUR v 5 minutah. Potem pa zjutraj v Prago z vlakom, ki je poceni in vozi praktično non-stop.

Damiani ::

lažem, na airlines czech je 206eur povratna za avgust, možno da so sprmenili cene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z vlakom Ljubljana-Praga

Oddelek: Loža
104516 (4203) Djuro
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922840 (17839) Karaya 52
»

EuroTrip - Z vlakom po Evropi

Oddelek: Loža
126102 (5816) kr1ženska
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638296 (34860) strictom
»

popotovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557341 (6257) daisy25

Več podobnih tem