» »

Se računalnik poslavlja? [težave z vklopom]

Se računalnik poslavlja? [težave z vklopom]

mare_ ::

Ojla!
Simptomi: Na vsake kvatre se računalnik noče prižgati :) Po pritisku na gumb se zavrtijo ventilatorji, požmignejo lučke na cd pogonih in disketniku in zavrti se disk in hdd ledica posveti. Nato pa vse skupaj obmiruje - ledica še naprej sveti, ventilatorji se še naprej vrtijo, to je pa to. Na zaslonu ni nič, računalnik tudi ne zapiska (ne enkrat ne dvakrat ne trikrat... nič od nič v glavnem :). Nato, ko se ga parkrat ugasne in prižge nazaj, nekako oživi. Enkrat ali dvakrat je potem obstal v biosu z opozorilom, da je bila cpu frekvenca nastavljena previsoko (čeprav se seveda ni nihče ničesar dotikal).
Zdajle je bila pa zgodba drugačna: po bsodu in resetu ni zaznal trdega diska. Disk je povsem ok, smart ne javi nič pa tudi v drugem rač. normalno dela. Izgledalo je, kot da ni nič priključeno. Hm, zdajle sem se spomnil - cd pogona sta bila pa normalno zaznana, s tem, da je disk priključen kot primary master, cdja pa kot secondary master in slave. No, stvar je na koncu nekako začela normalno delati (po miljavžnt resetiranjih).

Nekako sumim, da matično ploščo (asus p4s8x) počasi daje kriza srednjih let. Bi bilo to ali kaj drugega? In kako naj jo spet spravim k sebi? :)
  • spremenil: mare_ ()

amigo_no1 ::

Lahko je tudi napajalnik (ali pa oboje :D ).

dustphoenix ::

Poglej malo kondenzatorje na plošči, če so kaj napihnjeni. Je pa bolj verjeten napajalnik.

mare_ ::

Hm, sem na hitro pogledal napetosti, pa zgledajo ok. A obstaja kakšen pameten način, da pogledam, če je problem res v napajalniku? Zamenjal bi ga bolj težko, ker nimam ravno polne hiše napajalnikov ;))
Bom pa še kondenzatorje pogledal.

mare_ ::

Ok, zdajle so me vrgli iz postelje, ker se je zagnal chkdsk in našel kup napak in pobrisal kup stvari, ampak izgleda, da na srečo še nič pomembnega. Need help!

Aja, kondenzatorji zgledajo ok.

strictom ::

Imaš vse simptome, ki 'jih' je imel moj računalnik. Sploh se ni hotel pržgati, vsake tolk časa se mi je usralo in sem prišel do winsev. Sem kupil napajalnik, isti kurac. Potem se ugotovil da je bil Disk napol zanič in AGP na matični je bil malo zjeban tako da mi je grafično izklapljalo vsake tolk časa.

Vglavnem, zdaj kupujem nov računalnik.

Žal. R.I.P.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Azrael ::

Podatkovni kabel od diska?
Nekoč je bil Slo-tech.

mare_ ::

Azrael: pozabil napisati, sem že zamenjal, pa ni pomagalo.

Snegec ::

A windowse si že poizkusil na novo naložit?

Edit: "Na novo" mislim, clean install, najnovejši popravki in gonilniki.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

mare_ ::

Al stvar do windowsov sploh ne pride ;)

Snegec ::

Predaj stvar strokovnjakom? :)

Vprašaj se, če se ti za ene 3jurje splača tolk matrat, kolkr bi kakšen servis porabil za pregled računalnika, ter da te po pregledu obvestijo kaj je narobe in koliko bi stalo popravilo? Kolikor vem, če stvar ni v garanciji, ti tko ali tko brez tvojega predhodnega odobravanja nevemkaj ne smejo menjat. Ti pa lahko zaračunajo kako servisno uro.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

mare_ ::

Ja, garancije že dolgo ni več. Saj v končni fazi bo šlo na servis, samo zdaj je prvo kot prvo vikend, potem če rač. na servis peljem, je vprašanje, če bo v nekem doglednem času prišel nazaj + brezzveze se mi zdi, da plačujem, če bom morda vseeno lahko sam zrihtal.

Azrael ::

Preveri še napetost gumb baterije. Če je pod 2.5V se nekaterim matičnim ploščam že začenja blesti, pod 2.2V pa vsem.

RAM je OK?

Napajalnik bi bil lahko tudi problem, v tvojem primeru bi pomenilo, da se signal Power Good pojavi prezgodaj, ko se napetosti iz napajalnika še niso stabilizirale. Poskusi kišto vklopiti tako, da pritisneš reset tipko in potem pritisneš še tipko za vklop, sekundo po vklopu pa reset tipko spustiš. Če bo kišta delala normalno, je problematičen napajalnik.

Če pa nič ne pomaga je najbrž res matična plošča pod ?.
Nekoč je bil Slo-tech.

mare_ ::

Napetost baterije je 5,8V.

RAM - memtest86 ni našel napak.

Bom še tole z reset tipko poskusil.

primzx ::

plata...

Azrael ::

>Napetost baterije je 5,8V.

Zatipk ali narobe izmerjeno? Litijeve gumb baterije imajo 3V, razen v kakšnih prastarih XT kištah raznih brandname proizvajalcev (IBM, Atari, Commodore...), kjer sta bili 2 bateriji v posebnem ohišju in je komplet imel 6V.
Nekoč je bil Slo-tech.

mare_ ::

Ou, ja, seveda, 2,8V :D

mare_ ::

Tja, zgleda, da je bil res napajalnik. Je pri vsem tem mučenju izpustil svojo črno dušo:D Bomo videli sedaj, kako se bo računalnik sedaj obnašal z novim napajalnikom.

Najlepša hvala vsem skupaj za pomoč, dobite na nestu za sok ;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

strictom ::

Bolš da res.

:D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317286 (13409) G_mAn
»

hladno (ne)priziganje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
181754 (1297) jerkovicj
»

Računalnik se konstantno resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
122019 (1776) Teta Pehta

Več podobnih tem