» »

BIOS se ne shrani

BIOS se ne shrani

Border ::

Lep pozdrav!

Imam sledec problem.

Na masini NEC 1.5Ghz vedno kadar izklopim comp iz elektricne energije se mi iz biosa brisejo vse nastavitve. Ce pa je na elektricni energiji nenehno pa si zapomne.

Menjal sem ze tri batarije. :(

Border ::

Ob vsakem restaru mi napise...

"Your computer case had been opened..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

nonenone ::

ali ura in datum delata? ali se podreta? mogoče treba baterijico zamenjat

Grimlord ::

Če imaš v BIOSu opcijo "Intrusion alarm" ali kaj podobnega, poskusi to izklopit.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Border ::

Bios se podre cel, tudi ura in datum. Ce imam prklopljenega na elektricno napetost, si zapolni vse nastavitve. Ko izvlecem elek. kabel se vse podre. Baterije sem ze tri zamenjal, se pravi ni baterija.

>>Če imaš v BIOSu opcijo "Intrusion alarm"
Tegale ni v biosu.

A je mozno, da se biois pokavri?8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

ricola78 ::

Mogoče je težava v konektorju za baterijo. Saj bios praviš da se shrani, ko je na napetosti.

Border ::

ja bios se shrani in vse normalno deluje ko je elektr kabel prikljucen v racunalnik - tudi ko cisto vgasnem comp. Kakor hitro izvlecem elekt kabel, se zadeva rresetira, tako bios kot tudi ura in datum.

Treba pa je povdariti, da napis "Your computer case had been opened..." ne izgine nikoli.

>>Mogoče je težava v konektorju za baterijo.
Kje pa je to?

nonenone ::

po moje je neki z baterijo malo na plošči narobe, ali pa tok ne teče skozi napajalne baterije, preglej malo stike, ali pa probaj zamenjat baterijo na matični

Azrael ::

Opis problema kaže na defektno matično ploščo. Pod pogojem, da je baterija OK in pravilno vstavljena.

Napaka je v tem, da el. tok iz baterije ne more napajati ure in CMOS (v njem so zapisane BIOS nastavitve). Vzrok je največkrat prekinjena dioda, ki preprečuje polnjenje baterije pri vklopljenem računalu, manjša možnost pa je ali pokvarjen nosilec baterije ali prekinjene vezice na plošči.

Navadno je v primeru take težave težje odkriti kaj (in kje) je narobe (razen nosilca baterije), kot odpraviti okvaro.
Nekoč je bil Slo-tech.

nonenone ::

toliko se ne razumem, mogoče bi kak servis pomagal, če je napaka taka kot je opisal azrael, lp

Border ::

Pomojem je nekaj nrabe s podnozjem k je prpapano na plato. Ker druga res ne vem vec kaj bi bilo. Ucitno je da baterije ne napaja biosa.

Serviser bo pa tak reku, novo plato. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ura in datum v BIOS-u

Oddelek: Strojna oprema
131833 (1631) Furbo
»

Večji problemi z računalnikom (strojni,programski?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
281452 (1111) vbohinc
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302673 (1814) boogie_xlr
»

ura zaostaja, winxp

Oddelek: Pomoč in nasveti
91776 (1584) OmegaBlue
»

Problem z uro in datumom v xp-jih

Oddelek: Pomoč in nasveti
81706 (1593) Parsifal

Več podobnih tem