» »

Gothic !!!

Gothic !!!

«
1
2

R@C@ ::

V glavnem končno spet špil, ki sem ga sposoben igrati 12 ur naenkrat na dan! No more words!:D

g0Run7 ::

isto tukaj...

a se tudi tebi vsake tolko usuje?

BC3 ::

ker špil je to? link?

R@C@ ::

BC3 ::

zanimivo...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

1309976 ::

Neke vrste 3D Diablo...oba dobra špila!

AnWar ::

>:D >:D Špil je ZAKON!!>:D >:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

BaRtMaN ::

Katermu 'klanu' se pa pridružujete (močvirniki, Novo mesto...?)

R@C@ ::

Jest sem se Dzankijem! :D

element ::

Jest sm igral demo in mi je carski... Si morem nabavt ta špil :P slinj...

R@C@ ::

Evo včeraj zvečer sem igro končal. Če igri kaj ni mogoče očitati je dolžina. Kar parkrat misliš da si že na koncu, pa moraš spet naloge delat! V glavnem špil je zakon in na moji lestvici skupaj z DEUS EXom!
Konec pa da vedeti, da bo nadaljevanje!

1309976 ::

Saj ga Nemci že kako leto skupaj pacajo...upam da bo kmalu!Je pa res super špil...sam predolg da bi ga šel dvakrat špilat,pa tak al tak si vse fore že v prvo videl...

freejack ::

Jao, po prvih 5 minutah, tako bednega špila še nisem videl. No, saj so tako ali tako vse recenzije naperjene zoper počasnemu začetku in pa vmesniku, ki spominja na 2. svetovno voljno, ne pa na 21. stoletje (no, mogoče pa nemci še ne vedo, da obstaja na tipkovnici več kot 5 tipk)Žal, moram potrpet, saj se naj bi sama zgodba v nadaljevanju nekako oddolžila za te pomanjkljivosti. In glede na to, kako zaj*** je ta interface itd. se ima igra kar veliko za oddolžit.

frudi ::

hm, vmesnik je 'drugačen', ne pa toliko zajeban. ko se ga enkrat navadiš, ugotoviš, da mu pravzaprav nič ne manjka.
zna pa kombinacija nenavadnega vmesnika in težkega začetka (mislim, halo, neke kokoši in muhe te ubijejo kot za šalo; kak volk pa itak pomeni cel popoldan reloadanja...:D) kakega manj vnetega igralca hitro odvrnit. ampak se absolutno splača potrpet!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

freejack ::

Neki ne razumem, tam ko morn dva tipa izzvat na dvoboj v areni, ju izzovem, premlatim (z lokom :D ), Diego pa mi še kar naprej teži, da je unga tipa ful zanima če ju bom izzval na dvoboj,..??? HALO, sn ju pa ja že premlatil, obadva...oni pa nič... kaka ideja?

freejack ::

Ok, to sn že ugotovil, da ju z lokom NE SMEŠ. Še vedno pa me motijo napake, da če nalogo narediš prej, kot ti zanjo povejo (NEKa sn našel prej), se ti ne šteje, kot da bi jo naredil. Nisem še videl igre s toliko (tako velikimi) bugi.

Dzqint ::

Gothic I je odlicn spil. Nadaljevanje naj bi prislo ven konec tega mesca, vendar nemska verzija, medtem ko bo za anglesko treba potrpet. (prblizno je napovedan konec februarja naslednje leto :<(.)
Veliko izboljsav (izboljsan engine od enkem, staro poruseno mesto + nov otok na katerem se bos sprehajal, spet 3 poklici : paladin, dragon slayer in mage, moznost dolocanja tipk,....).

Upam, da se bo potrpljenje splacalo.;( ;(

root987 ::

bo se, verjemte veteranu gothica. sploh pa, gohtnic kejkr vem ni biv zasnovan za rangerja, ceprav se da nardit posod razn na emo placo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

oo7 ::

Na Steamu je DEMO za igro Gothic. Celotna igra naj bi izšla decembra 2021.



Steam stran : https://store.steampowered.com/app/9506...


How to get Gothic 1 Remake on Steam step-by-step?
Download and install Steam
If you have any of Piranha Bytes' games in the Steam library, go straight to step 3. If you do not have any, buy one of the games: Gothic 1-3, Risen 1-3 or Elex.
Find Gothic Playable Teaser in the library. Download and play!

Gejspodar ::

Upajmo da je ne bodo zašuštrali tako kot Arcaniee in pa za moje pojme tudi Elex z obupnim movementom.
Je pa ena stvar ziher, Izi bo jizzal po igri ne glede na to kako se igra.

Izi ::

Gejspodar je izjavil:

Je pa ena stvar ziher, Izi bo jizzal po igri ne glede na to kako se igra.

Sploh en vem kaj naj bi to pomenilo. Jizz je menda angleški vulgarizem za spermo, ampak še vedno ne najdem konteksta. V tej temi sploh nisem sodeloval.

Gothic 1 je postal legendaren samo zaradi zgodbe in odlične atmosfere, ki je res super. Igralno pa je podpovprečna igra z obupnim vmesnikom in hudo lesenim premikanjem in bojevanjem. Kar se tiče celotne serije je bil Gothic 2 skupaj z DLCji najboljši del serije.

Kar sedaj delajo je Remake Gothic 1 (ne bo samo Remaster), kar pomeni popolnoma nova igra z novim pogonom, kar bo seveda prineslo nov način premikanja in novo bojevanje. Kritike tega demota zgodnje alfa verzije so zaenkrat porazno slabe, kar je sicer običajna stvar ko se kdo vtakne v kultno igro, ki jo nekateri častijo po božje. Menda so preveč spremenili originalno zgodbo in ni več tistega pravega Gothic vzdušja. Po moje s to popolno predelavo ciljajo na novo generacijo igralcev in ne na stare fane Gothic serije. Igra je stara že skoraj 20 let.

Pogon bo seveda isti, kot za igro Elex, ki je sicer odlična igra, ampak ni ravno primerljiva (sci-fi, streljanje) z Gothicom, kjer je poudarek na Melee bojevanju z mečem. Tako da je težko reči kako bo zadeva izpadla. Ta zgodnji alfa demo so dali ven ravno zato, da dobijo odziv publike. Glede na to, da je odziv porazno slab je vprašanje kaj se bo sedaj zgodilo.

Če bo ta predelava že kdaj izšla jo bom seveda preigral, ampak osebno bolj čakam na Elex 2 o katerem ni zadnje čase prav nobenih novic.

The Player ::

a tole so počeli 2 leti?

Meh, ko sem videl naslov teme sem že mislil, da bodo mogoče le začeli z nadaljevanjem Gothicom...izgleda, da sem preveč optimist :D

Medtem, ko o Elex 2 ne duha ne sluha, pa bo skoraj 3 leta od izzida enke, pa ne duha ne sluha o nadaljevanju. Na njihovi FB (oz. YT) strani pa itak objavljajo samo neke brezvezne komentatorske intervjuje.

opeter ::

@The Player:

To ne dela PiranhaBytes ampak THQ Nordic oz. njihova podružnica THQ Nordic Barcelona.

Res pa je tudi, da je THQ Nordic ravno letos kupil PB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Uh,tu je cela zmešnjava... Torej holding se je preimenoval v Embracer Group letos septembra.

V to skupino spadajo:
- THQ Nordic
- Koch Media Holding
- Coffee Stain Holding
- Game Outlet Europe
- Goodbye Kansas Game Invest

Pod okriljem THQ Nordic so sledeči razvijalski studiji:
Black Forest Games (Offenburg, Germany)
Bugbear Entertainment (Helsinki, Finland)
Experiment 101 (Stockholm, Sweden)
Grimlore Games (Munich, Germany)
Gunfire Games (Austin, Texas, U.S.)
HandyGames (Giebelstadt, Germany)
Mirage Game Studios (Karlstad, Sweden)
Pieces Interactive (Skövde, Sweden)
Piranha Bytes (Essen, Germany)
Rainbow Studios(Phoenix, Arizona, U.S.)
THQ Nordic Barcelona (Barcelona, Spain)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Alamar ::

Izi je izjavil:

Gejspodar je izjavil:

Je pa ena stvar ziher, Izi bo jizzal po igri ne glede na to kako se igra.

Sploh en vem kaj naj bi to pomenilo. Jizz je menda angleški vulgarizem za spermo, ampak še vedno ne najdem konteksta. V tej temi sploh nisem sodeloval.

Gothic 1 je postal legendaren samo zaradi zgodbe in odlične atmosfere, ki je res super. Igralno pa je podpovprečna igra z obupnim vmesnikom in hudo lesenim premikanjem in bojevanjem. Kar se tiče celotne serije je bil Gothic 2 skupaj z DLCji najboljši del serije.

Kar sedaj delajo je Remake Gothic 1 (ne bo samo Remaster), kar pomeni popolnoma nova igra z novim pogonom, kar bo seveda prineslo nov način premikanja in novo bojevanje. Kritike tega demota zgodnje alfa verzije so zaenkrat porazno slabe, kar je sicer običajna stvar ko se kdo vtakne v kultno igro, ki jo nekateri častijo po božje. Menda so preveč spremenili originalno zgodbo in ni več tistega pravega Gothic vzdušja. Po moje s to popolno predelavo ciljajo na novo generacijo igralcev in ne na stare fane Gothic serije. Igra je stara že skoraj 20 let.

Pogon bo seveda isti, kot za igro Elex, ki je sicer odlična igra, ampak ni ravno primerljiva (sci-fi, streljanje) z Gothicom, kjer je poudarek na Melee bojevanju z mečem. Tako da je težko reči kako bo zadeva izpadla. Ta zgodnji alfa demo so dali ven ravno zato, da dobijo odziv publike. Glede na to, da je odziv porazno slab je vprašanje kaj se bo sedaj zgodilo.

Če bo ta predelava že kdaj izšla jo bom seveda preigral, ampak osebno bolj čakam na Elex 2 o katerem ni zadnje čase prav nobenih novic.

Gothic je bila igra pred svojim časom in edino, kar je bilo nekoliko nedodelano, je bil samosvoj vmesnik, ki pa si se ga hitro navadil. In dokajšnja hroščatost v angleški verziji. Gothic 2 ni imel DLCjev, le en uradni dodatek. Demo ni zgodnja alfa verzija igre, ampak posebej izdelan prototip za preizkus. Tale remake seveda ne teče na Elex pogonu, ampak licenčnem UE 4 pogonu. Kritike tudi niso porazne, ampak deljene, kot je za vsak tak projekt pričakovano. In debatira se ogromno, če sodimo po steam ocenah, kar pa je navsezadnje bil namen založnika.

Gejspodar ::

Demo te, potem ko ga končaš, pripelje do google docs ankete, kjer lahko oceniš igro v vseh lastnostih, na koncu pustiš pa še svoje mnenje.

Igro seveda pestijo za mene klasične težave novodobnih remakov - zadeva je klasičen console port, ki ne bo ustrezal hardcore fanom preteklih iger (tistim, ki od Risena naprej ni bilo nič všeč, tudi Elex ne).

Če se zbere dovolj poljakov pa nemcev, da jim napišejo svoja mnenja, jim mogoče uspe ustvariti nekaj, kar bo po skoraj petnajstih letih od izida trojke dejansko užitno. To seveda ne bo appealalo mass crowdu, tako da so na razpotju, vsaj z mojega vidika.

Dober game - majhen, a nov playerbase, "slab game" - majhen, a lojalen star playerbase, ki sedaj najverjetneje tolče že 40+.

opeter ::

Če hočeš ugajat starim fanom, se boš moral na račun tega odpovedat potencialno večjemu zaslužku. Težka situacija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

The Player ::

a ta teaser demo je na voljo samo na steamu ali je tudi na voljo tistim, ki si steam-a ne lastimo?

Vm1999 ::

Tole mi na prvi pogled deluje čisto brezveze... bi raje še ekrat igral Gothic 3 (s community patch-em), kot pa to - izgleda res slabo.

Malo off topic: Max Payne 1 & 2, igri iz istega obdobja in pa nadaljevanje, ki ga je naredil Rockstar - to je remake! Ohranili so vse posebnosti, ki so krasile originalni verziji in nadgradili igralnost. Seveda so bila tudi tam mnenja deljena, ampak tam ti je bilo takoj jasno, da igraš isto igro.

Remake Gothica, kot izgleda sedaj, mi deluje kot čisto druga igra.

svecka ::

Men je tale novi gothic katastrofa. Že intro je zgrešen.

Zmajc ::

Če so ciljna populacija "stari fani" je igra že v osnovi obsojena na finančni propad. Jaz se osebno nebi nikoli spuščal v to.

Elex sem preigral in je čisto fina igra.

Izi ::

Zmajc je izjavil:

Če so ciljna populacija "stari fani" je igra že v osnovi obsojena na finančni propad. Jaz se osebno nebi nikoli spuščal v to.

Točno tako. In zato je bila izdaja tega Demota hudo napačna poteza, ker ga bodo igrali in ocenili izključno samo stari fani za katere je jasno, da ga bodo popljuvali do konca.

dolenc ::

Stare dele bi morali pustiti pri miru. Majo svoj čar, kljub vsem pomankljivostim, ravno zaradi časa v katerem so izšli.

Koker kol bodo to predelovali, tega čara ne bo več + višja pričakovanja. Gothic 5 np, stare predelovat, ne diraj!

opeter ::

Se strinjam. Raje bi naredili Gothic 4.

Tu je sicer še en primerjalni video starega Gothica in tega igralnega demoja (remake):
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

SlimDeluxe ::

dolenc je izjavil:

Gothic 5 np, stare predelovat, ne diraj!

Tega nikoli nisem razumel. Tudi če naredijo totalen fail, še zmeraj bo Gothic 1 obstajal v obliki kot pred tem? Zakaj točno je to slabo? Uničili ti bodo spomin na igro, ali kaj?
IMO, kakršna koli igra že je vedno boljše od nobene igre.
Enako velja za filme... Sploh ko je bilo veliko repenčenja okoli Star Warsa, ko ga je kupil Disney, ker je bil prejšnji kao ful dober gospodar, ne.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

opeter ::

Še eno mnenje:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Sila preprosto.

Če zadeva ne bo na nivoju in vsaj jaz ne vidim, da bi lahko bila, ker bi ob igranju preveč igral z nostalgičnimi očmi. S tem ubiješ "franšizo", katere bi pa še kdaj igral, samo ne to kar sem že, v drugi preobleki :).

Dober primer "predelave" je Black mesa, ampak tam so stare mehanike še zmeraj aktualne, pri Gothinku pa niso več, ta žanr špilov je precej drugačen kot je bil.

Torej, raje vidim, da naredijo nekaj novega, ala Risen, Elex, v katerih sem tudi užival. Kot pa da predelujejo "legendaren" špil, ki bo že v štartu obsojen na veliko večjo kritičnost potencialnih igralcev/kupcev, kot pa nek nov projekt.

Evolve ::

Mostly Positive (3,672)

a vi govorite o isti igri?

The Player ::

Kaj pa je razlog, da tale remake dela drug razvijalec kot Piranha bytes? In kaj potem dela PB, če nima prstov vmes? Upam, da delajo na novem Elexu :D?

Drugače pa se vidi upad kvalitete pri PB igrah. Jih muči izgorelost? Eksperimentiranje? Enostavno nimajo več idej? Al jih enostavno založniki maltretirajo (poznamo zgodbo z Jowoodom, tudi iz bivšega Zootfly-a imajo marsikaj čez njih za povedat)?

Kljub temu, da je bil tehnično Gothic 3 polom, je imel IMHO najbolšo zgodbo in vzdušje in se mi zdi kljub hroščem veliko boljša igra kot Elder Scrols Oblivion, ki je isto hroščat, pa mu tega ni ob izidu noben gamer očital (šele sedaj se delajo norca iz njih :))).

Po G3 so izdali Risen, ki je bil isto zelo kvalitetna igra in je imel isto vzdušje kot ostali Gothici. Potem so pa od Risen 2 kar izgubili žilico in so ven metali povprečne naslove :|

Ang3lo ::

Manjkajo jim dobri pisci, tako kot večini novodobnih iger.

Če primerjam samo začetek originalnega Gothica - nič okraskov, vržejo te v kolonijo brez da bi vedel česa si kriv, plus legendarni "nehaj nakladat" moment ko ti hočejo brati litanije in pest v obraz od prvega tipa ki ga srečaš.

V remaku so vse to nadomestili z brezveznimi hollywoodskimi efekti. Brezimni junak kar naprej nekaj žlobudra in že na začetku izjavi da je kradel. Čemur sledi generični "tutorial" del. Nobenega smisla za humor in svobodo, ki jo je imela originalna igra.

Enkrat bom remake preigral kot zanimivost, ampak močno dvomim da bo igra ujela čar originala.

T-h-o-r ::

za elex je bilo v reviewih pa ravno izpostavljeno, da te kar fuknejo v svet, da se enemiji ne levelajo s tabo, ampak so ena območja no go, dokler nisi dost močan

fuck modern gaming
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lojzze ::

Elex je pure Piranha Bytes game medtem ko Remake Teaser hoče zgolj posnemati to kar so naredili v izvirnem Gothic-u in ga delajo čisto drugi ljudje.
Grafični izgled je čisto v redu,bojnega sistema se človek hitro privadi,UI je pregleden in čist ,edino voice acting je katastrofaln.Sicer se v nadaljevanju teaserja naš heroj malo umiri in ne komentira več vsakega koraka ki ga naredi,ampak je še vedno tečen.Pri pogovoru z Diegom pa človek lahko tudi zaspi,ker mooodeeeel..takoooo...na doooolgoooooo iiinn pooooočaaaaasiii vseeee pooooveeeee.....jaaaaaooooo :D. To da spravijo v red pa bo.Kakorkoli,I'm sold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lojzze ()

jocoj ::

SlimDeluxe ::

Meni osebno deluje obetavno, ima veliko pomanjkljivosti in totalno blesavih napak (ne moreš dialog skip, crouchat/sneakat z izvlečeno sabljo...), ampak z gamepadom se prav lepo igra. Čeprav mi v celem demu niti enkrat ni uspel parry ali power attack :|
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

oo7 ::

THQ Nordic so zdaj tudi uradno najavili Gothic Remake za naslednjo generacijo konzol in PC.

"We are up for the challenge to develop a full Gothic remake which will stay as faithfully as possible to the original experience and transport the atmospheric world of Gothic into a high quality look and carefully modernizing certain gameplay mechanics".

Gejspodar ::

Pritiskam "X za dvom" pri "as faithfully as possible" pa "carefully modernizing".

Mato989 ::

To je igra mojega otrostva... Kak dobra je bil pa zgodba enka in dvojke in potem dodatek potem pa se okish trojka pol pa greznica... Ah ja, zaradi gothica sem postal fan rpgjev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dolenc ::

Moram priznat, da tudi jaz, pred tem sem se izogibal igram s preveč dialoga :)

Wrop ::

Pa boste igro, ki je samo remake, tudi kupili in do konca preigrali? 1 in 2 sta bili res dobri. Sam pa remake Gothica verjetno ne bom povohal. Gothic z novo zgodbo pa bi zelo verjetno preigral.

Mato989 ::

Bi jo kupil pa preigral ce ne bodo zjebali glasov za nostalgijo in ce ne bodo nic spreminjali kar se tice gameplaya, balanca, ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prey (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15711515 (665) wolverine22
»

Odnos družbe do iger (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18035312 (30719) m0LN4r
»

Risen II: Dark Waters (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9417212 (12484) kratos
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837294 (30186) Izi
»

Ameriška policija uvrstila nenasilne aktiviste na seznam teroristov

Oddelek: Novice / Zasebnost
425469 (3501) BluPhenix

Več podobnih tem