» »

Risen

Risen

1
2
3

Outsajder ::

Risen so čist dober nardil tisti ki pa imate opombe pa ni treba pisat :D

Wox ::

Res je. Po okrog 20. urah igranja se mi igra ni niti enkrat obesila, naletel nisem še na noben bug, zaradi katerega bi obtičal in bi pomagal samo predhodni save. Tako da vse pohvale razvijalcem.

BoLhCa ::

Zanimivo kam smo prišli, da vse pohvale razvijalcem zato, ker se igra ni enkrat sesula oz. ni vsebovala buga... Točno zato jih plačujemo jebemti, ne pa ko Sacred II da ne morš 30min normalno igrati, po vsaj 10h iskanja rešitve in vsaj 20 različnih metodah "rešitve" problemov..
No danes sem tudi sam končno prejel Risen, zanimivo da je zraven tudi sound-track, čeprav gre za navadno izdajo. Kaj več pa zvečer, če bo kaj cajta za igrat :P

Wox ::

Tam smo vedno bili.:) V igri so še vedno bugi, vendar zaenkrat nisem naletel na kritičnega.

Outsajder ::

Sem sedaj v 3 chapterju je zelo neprijetno hoditi v vulkanu ampak so zelo hude uganke sedaj moram most dol spustit da bo lohka inkvizitor naprej šel drugače je pa fenomenalen špil od g2,g1 ni bilo bolšega na tak način igranja:D

BoLhCa ::

Jst bi igral kot strogi mage, morda že igra kdo tako ? Kak nasvet ? :)

paramedic86 ::

Jaz igram kot mage, no, sem še novice, oziroma opravljam quest-e za masterje, da ti dajo blagoslov. Kako daleč pa si že?

Rotaidal ::

Sicer nekateri bugi iz g1 in g2 še vedno so, tako kot je rekel Mavrik.
Jaz sem recimo opazil, da še vedno lahko greš skozi zaprta vrata. Postaviš se na levi oz desni rob, pol pa kamero premikaš levo in desno in te prestavi naprej.
Svinje in volkovi še te vedno prehitro tolčejo...itd. Ampak, še je špil vedno carski. Pač gothic:)

Jaz igram kot mage, no, sem še novice, oziroma opravljam quest-e za masterje, da ti dajo blagoslov. Kako daleč pa si že?


Jaz tudi. Naredil sem vse queste za bandite, sedaj pa sem šel v samostan, kjer sedaj raziskujem oni umor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

paramedic86 ::

A to si naredil queste u Harbour-ju ali prav v campu? Jaz sem naredil queste v Harbour-ju za inkvizicijo, in šel prostovoljno v Monastery. Je pa kar težko igrati kot novice/mage. Tisti staff, ki ga imaš dela bore malo damage, bom mogoče kasneje probal kot Warrior of the order, ki je nekako mešanica fighting-a in magije.

Lp

A mogoče kdo ve, če lahko delaš queste za bandite tudi potem, ko si že Novice ali ne?

Zgodovina sprememb…

Rotaidal ::

Ne.. jaz sem kar letel do stražarjev, ti so me napadli in sem šel v pol v samostan.

Za bandite sem prvo delal vse queste v campu, pol pa mi Don reče da morem it v Harbor. Ampak sedaj vmes, sem šel v samostan, da vidim kako je tam:)

paramedic86 ::

Aha, jaz sem šel pa najprej v Harbour, pa sem tam opravil queste za inkvizicijo, oziroma so bili za bandite ampak sem predal stvari inkviziciji, da sem bil dovolj rangiran, in sem dobil priporočilo za samostan. Hja, dobro bi bilo čimveč questov naredit preden bi šel v samostan, zdaj pa nisem prepričan če bi lahko tudi za bandite delal. Ne vem, uglavnem, jaz sem bil leve7 ali 8, ko sem prišel v samostan in kak level ali dva več nebi škodila. Kot mage sem igral gothic 1 in je bilo super. Najprej dovolj XP nabereš potem pa razturaš kot mage. Je pa na začetku malo težko.

Lp

Good Guy ::

dej nej mi nekdo pove kje se dobi tisti crystal disk v (južno od monasterija) templju

tam ko so uni trije bratje pa 2 od donovih mož(danilo pa itak crkne)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Outsajder ::

Zelo je zakomplicirano povedat drugače vem kje je mores iti tam skozi ene rešetke kjer rabis tisti bust lizardmen al kaj ze je in rabis 2 potem prides do ene uganke takoj po tem imas en prostor mores iti odspodaj pod eno desko in hodis hodis in na koncu prides do lizardmen priest on jo ima samo imej zraven kaksen magic spell ker ga je tezko premagat za tisti lvl nevem ce sem dobro povedal ampak drugace neznam:D

Bust lizardmen pa dobis na koncu jame malo naprej od unih rešetk.
Mislim da enega ti da en tam nespovnem se imena.

BoLhCa ::

O mati božja, sedaj igral 3-4h... Grafika je totalni polom, ene "nove" tehnologije ni uporabljene, na malo bolj odaljenih placih je applyam zelo ogabni bloom, ki je u bitvu slika. Drugače povedano, katastrofa. Questi, jebemu a je res treba 20-25 alinej kliknit, da končno greš naprej in to pri vsakmu NPC-ju, quest log sprva zgledal ok, potem tud to ni več nekak "delovalo", questi zaenkrat zanimivi, en korak greš predaleč in že ne morš več nobenega premlatit. Zelo zgubljen začetek, iskanje trainerjev za lvl up je moreče in sem že lvl 4, pa še vedno nisem našel trainerja, ki bi imel kaj zanimivega zame (magija, mage, karkoli da se sveti:D )...
Obrnt bom pač moral, če sm že original naročil, vendar zaenkrat pač ni to to, kar sem jaz pričakoval -> vrhunski grafični pogon... u končni fazi, temu še grafični pogon, nisem ziher če bi reku in pol vidiš razne papke, ki govorijo kako je super optimiziran, da dela na 9600GT grafičnih šrotih, priceless :D

Rotaidal ::

BoLhCa si igral Gothic 1&2?:) Praktično je vse enako. Pogon res ni nevem kaj. Ampak vsaj deluje solidno. Recimo gothic 3 še mi vedno šteka, pa je igra iz leta 2006.

Mavrik ::

BoLhCa si igral Gothic 1&2?:) Praktično je vse enako. Pogon res ni nevem kaj. Ampak vsaj deluje solidno. Recimo gothic 3 še mi vedno šteka, pa je igra iz leta 2006.


Saj lih to je problem. Gothic 2 je 7 let stara igra, ki je roko na srce imela kup bebavih napak. In sedaj dobimo špil ko je praktično ista kopija, z istimi napakami, z nekaj novimi in oni pričakujejo da mi to kupimo. Po tistem ko so vmes prišli Oblivion, Fallout, Mass Effect, KOTORji, Drakensang in vse ostale stvari na precej višji spoliranosti.

Dobra zgodba in kvesti gor ali dol, če te neprestano frustrirajo slabo (lokacijsko) zamišljen svet, zanič nadzor v boju, umiranje ker si stopo v območje kjer ne smeš bit (brez opozorila) in te odbija grafika, ki je preprosto stilistično grda (še posebej ob barvitem in res lepem Oblivionu).
The truth is rarely pure and never simple.

Rotaidal ::

Saj vem. Ampak, to so fani hoteli. O tem so se jokali na forumih ko je prišel ven Gothic 3. Da hočejo igro, kot sta bila prva dva dela.

BoLhCa ::

Pa čak mal, sej Risen je Risen, gothic serija bo dobila 4 del pa v Arcania igri kaj ni tako ?! Ma ne vem.. zdej sm u swampu, odprtih 6 questov in pojma nimam za rešitev.. noben pa noče več kaj govort, vsi so se že "spričali"... bah~

Rotaidal ::

Gothic 4 dela čisto druga ekipa, ki je že "izdelala" dodatek za gothic 3, ki je bil polomija. Risen pa delajo piranha bytes, ki so delali tudi gothic 1,2 in tretji del. Ker gothic 3 ni bil to, kar so želeli ( in imeli probleme s Jowood), so šli pol za sebe in začeli na projektu Risen. Kjer so takoj napovedali, da bo igra podobna prvima delama igre gothic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Good Guy ::

Zelo je zakomplicirano povedat drugače vem kje je mores iti tam skozi ene rešetke kjer rabis tisti bust lizardmen al kaj ze je in rabis 2 potem prides do ene uganke takoj po tem imas en prostor mores iti odspodaj pod eno desko in hodis hodis in na koncu prides do lizardmen priest on jo ima samo imej zraven kaksen magic spell ker ga je tezko premagat za tisti lvl nevem ce sem dobro povedal ampak drugace neznam:D

Bust lizardmen pa dobis na koncu jame malo naprej od unih rešetk.
Mislim da enega ti da en tam nespovnem se imena.


hmm to je naprej od unih spikov? pač tam ko greš skozi 3 rešetke ko daš neke zlate kipce na altar da se odprejo? je to na un konec ko je un treasure seeker ujet(ko ga ghoul varuje) al na drugo stran, tam ko daješ kipce na altar?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BoLhCa ::

Ajde u tri piz** mat***** !! Sedaj zalufam igro in freezne pri logu Piranha bytes. Ponovim, isti kurac. Reset mašine, isti kurac. In kaj se razlikuje od včeraj ? NIČ, en navadni jebeni NIČ.

Good Guy ::

Ajde u tri piz** mat***** !! Sedaj zalufam igro in freezne pri logu Piranha bytes. Ponovim, isti kurac. Reset mašine, isti kurac. In kaj se razlikuje od včeraj ? NIČ, en navadni jebeni NIČ.


kupi original...

če ga maš poštimaj mašino, še noben ni meu takih problemov kot ti(ki očitno ne maraš špila in ti zato ne dela)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BoLhCa ::

rovtar pojdi spamat drugam lepo te prosim. Morda mam edini original tle gor, čist tako mim grede, mašina je pa clean, še navita ni bila nikoli, noben "ekstra" nastavitev nima, praktično so winsi taki kot si jih je Microsoft zamislil.
Sem reinstaliral in sedaj ponovno deluje, no seveda save gami so ok achievmentsi so se pa resetiral 8-O
Glede nato, da spredaj piše deep silver (Sacred II), bo jutranji (jebiga, datum se spremeni in ne deluje več:rolleyes:) uninstall/install malenkost napram Sacred II...

Outsajder ::

Ja tam naprej k kipce das in naprej od pasti mas tam od spodaj en prehod pod tabo tam malo bolj poglej. (Skozi špice prides pa tako da uporabis tisti scroll da hitreje tečeš in samo mimo pejd)

Glede grafike v tej igri je pa cisto dobra tudi v g2 je bila malo bol švoh ampak je bila zgodba carska isto v risenu je zgodba zelo huda in fajtanje so tudi dobro naredli tistim ki je bila g2 dobra jim bo tudi risen!!

In še to: grafika ni vse!!:)

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

Ja tam naprej k kipce das in naprej od pasti mas tam od spodaj en prehod pod tabo tam malo bolj poglej. (Skozi špice prides pa tako da uporabis tisti scroll da hitreje tečeš in samo mimo pejd)


no tm čez sm jst pršu tako da sm se spremenu v polža pa šou med špicam(maš pa zelo veliko možnosti kako rešit uganko)

to se pravi v sobi naprej od špic(beri takoj za špicami) bi moral bit ta podhod?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BoLhCa ::

Risen Tuning Tips!
Malo bolje, še vedno pa zgolj povprečje. Sedaj celo trznejo frejmi.

paramedic86 ::

Jaz sem pa že zapravil ta urok, ko se spremnim v htošča. Kje ga še lhko dobim, v monastery ga nisem in zej ne morem čez špice pridit.

Lp

Outsajder ::

Lahko uporabis tudi spell da hitreje tečeš

paramedic86 ::

Hmmm, sem probal pa ni šlo, te vseeno spešta. No, bom še enkrat probu.

Lp

BoLhCa ::

"Glede nato, da spredaj piše deep silver (Sacred II), bo jutranji (jebiga, datum se spremeni in ne deluje več:rolleyes:) uninstall/install malenkost napram Sacred II..."

Kot sem napisal, zalaufam, pride v menij in zmrzne... za foro sem dejansko zalaufal še Sacred II, zlouda, premaknem heroja za korak in freezne~

Zalaufam Batmana in normalno vse lepo dela.

Upam, da Deep Silver propade in da noben od njih še dve generaciji ne dobi šihti. Kurci jadni.

Rotaidal ::

Zanimivo bolhca. Do zdaj si edini ki ima te težave. Si res 100%, da ni problem pri tebi?

Outsajder ::

Mislim za špice uporabi un spell ne za tisto k te spešta!

ABX ::

Igre še nisem poskusil, ampak nekaj me zanima, si lahko evil? Ampak ne Walt Disney evil, Fallout evil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BoLhCa ::

@Rotaidal Kaj če pa biti pri meni narobe, če imam nameščeno igro jo normalno igram, grem ven, ponovno zalaufam in igram. Pride jutro igra zmrzne v meniju... ? ! ?

Ti jutri zjutraj sporočim, če bo spet nehala delovati, ahah.

Rotaidal ::

Pride jutro in igra zmrzne? To misliš v špilu? Katere windowse imaš? Katero grafično?

BoLhCa ::

Ne :) Naše jutro pride, če bi v igri potem bi res bilo pri meni neki wrong^^ Winsi so 7 RTM (vsi updejti), grafa GTX260 SLi.

Zdej sem šel 2/3 notri loudal, mal igral vse brez problema, resetiral PC, idlal v main maniju, samo ugasnil ga, karkoli sedaj dela. Me prav zanima, če se bom zjutraj spet zbudil in freeze v meniju...

Good Guy ::

glede na to da maš sli je možnost da je težava v tem(dvomim da ma kdo od nas tukaj tudi sli)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BoLhCa ::

Evo viš rovtar sej se da :P Če bo jutri zjutraj freeznil bom sklopil SLi za par dni pa bomo vidl.

Meizu ::

Sem sprobal Risen danes... Res odličen špil. Te potegne noter. Edino nekaj mi ni jasno - kje dobim tiste armor plates pa golden bowl, ki jih morm nabrat da jih unmu White Robeu v Harbour townu vrnem?

Kje bi recimo dobil kakšen armour? Nekako že približno 10ur gameplaya (če ne še več) vandram okrog še vedno bos, ter v cotah.

Wox ::

Kolko se spomnim, armor plates dobiš (ukradeš) od dveh tipov v Pattyjini krčmi in pa v eni skrinji tam nekje okoli skladišča, kjer je oni ork. Golden bowls imajo trije bratje - treasure hunterji. En je v Pattyjini krčmi, drugi je v krčmi v revnem delu - gutters, tretji je svojega skril in ti bo povedal kje - rabiš še telekinezo. Je pa ujetnik, tam, v bivši Donovi hiši.
V začetku nekega poštenega armorja ni, lahko pa si nabaviš kakšna oblačila. Tam okoli Janove hiške je skrinja v kateri je Seaman outfit. Officers clothes lahko kupiš pri Costi v Harbor Townu. Worker clothes pa od Hawkinsa v Bandis campu.

BoLhCa ::

hihi, spet je zjutraj zmrnil v meniju :=D Bom dns uninstall naredu, sklopil SLi, namestil in imel sklopljen SLi, do jutra pa bomo videli... Komedije v glavnem, original špili me fukajo, pirati pa delajo super, haha.

Rotaidal ::

Hehe. To pa je res smešno, da ti samo zjutraj zmrzne špil :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

zos ::

Mah kaj jaz vem... po enih 20 letih naziganja frpjk je to kar en genericni spil. Po vsaki igri, kjer se glavni junak po brodolomu zbudi na plazi, bi morali vsi protestno deinstalirati igro, vecjega kliseja kot to namrec ni. Nasploh je cela igra brez repa in glave, graficni team na firmi je naredil pogon, nakar so prisli eni skripterji in napisali nekaj nakljucnih dialogov in potem nam to hocejo prodati kot igro. Edini namen, ki ga to klisejsko skropucalo od frpjke lahko nudi je, da nam popestri te 3 tedne koliko cakamo na Dragon Age.

Meizu ::

Wox hvala, bom preveril lokacije. Saj 2 golden bowls sem že pridobil, sam še od unga ujetnika še ne. Sam kaj ko mi noče več odgovarjat, ampak samo reče nekaj v tem stilu: "Go away, murderer..." In se ne morm z njim pogovarjat...

Meizu ::

Ok, bemti, kje najdem navodila za sestavine, potrebne za illusion spell? Gre se za quest, ki ga moram narediti za Master Illumar-ja, da lahko opravim test. Še to mi manjka, nato se lahko pridružim convocation. Je kdo že prišel do tukaj pri treningu v monastery? Ta navodila za illusion iščem že kakšnih 5 ur prav gotovo, pa jih še nisem našel. Obrnil sem že vse monastery naokoli. S knjižnico vred. Za znoret...

Anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Good Guy ::

evo lih kar obrnu špil, konec je kr kul.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Wox ::

Konec je brezvezen.

Wrop ::

Ok, bemti, kje najdem navodila za sestavine, potrebne za illusion spell? Gre se za quest, ki ga moram narediti za Master Illumar-ja, da lahko opravim test. Še to mi manjka, nato se lahko pridružim convocation. Je kdo že prišel do tukaj pri treningu v monastery? Ta navodila za illusion iščem že kakšnih 5 ur prav gotovo, pa jih še nisem našel. Obrnil sem že vse monastery naokoli. S knjižnico vred. Za znoret...

Anyone?

Ja ta del je tud men pobral ene pet ur u brez veze. Greš dol v knjižnico. Ko greš po stopnicah navzdol zaviješ na desno. Greš čisto do konca, mimo sobe na levi kjer je nek kristal. Ko prideš do konca je dol na levi strani knižnica, naprej so pa ena vrata. Greš tja noter. In tam notri je ena majhna luknja. Se transformiraš v tistega polža in greš v neko sobo. Tam notri je Abrax al kaj je že. No tam zveš tud sestavine za illusion spell.

macgajver ::

U super ste nekateri že obrnili mogoče bi mi kdo znal tole pomagat rešit.
Hammer in Ščit imam pa še to dvoje kot je na sliki obkroženo.
 1slika

1slika


 2slika

2slika


Mislim da mi manjka čelada pa nevem kje jo dobit.

Drugače je pa igra super čista kopija gothica 2 z malo boljšo grafiko še nekateri liki so isti.
Meni se igra full dopade od začetka se fejst mučiš res garaš in prebrodeš cel otok da prideš do spodobnega levela. Potem pridejo še ti kuščarji in spet se moraš precej ojačat, da si jim kos. Ampak ko enkrat dobiš meče okrog 100 se ni treba bati nobene zverinice več.:) Trije ogri pa naredim suši za pol minutke.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Jap, špil je res majka :) Sem odkril vzrok mojih težav. Najprej sem delal malce za Dona, nato pa sem prišel v monastery. Taski so se malce križali in kljub temu, da sem prebral tisti zvitek, ki vsebuje navodila za illusion spell, nisem mogel sestavin sporočiti Enzotu, da bi mi potem izdal skrivnosti nautilus transformation spella. Sem šel še enkrat znova, sem prišel že do tistih vrat pri mendozi, ki jih moram odpret. Mislim, tiste crystal diske sem že našel, zdaj se noter z ghouli ter lizardmani tolčem :) Sem član The order, po ranku commandant. Feels good :) Končno sem tudi nekako ugotovil tok igre, tako da mi tudi questi niso več takšen problem.

Super špil, res.

Edit: Aja btw, koliko chapterjev sploh je? Zdaj sem pri tretjem, mislim da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elex (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
39171880 (3279) oo7
»

Risen 3: Titan Lords (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11119554 (11737) opeter
»

Gothic 2 Gold edition

Oddelek: Igre
293773 (1772) Linko
»

Risen II: Dark Waters (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9417273 (12545) kratos
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837429 (30321) Izi

Več podobnih tem