» »

Iran - odštevanje

Iran - odštevanje

Temo vidijo: vsi
««
3 / 83
»»

Daedalus ::

Ne slepite se: če bi imel Iran čiste namene bi pustil opazovalcem ogled VSEH objektov. Očitno niso. Zagovarjanja konec. Ali sedaj kar po spisku mislite kako so tudi opazovalci vsi pokvarjeni. Ne vem, Iran ima preprosto nalogo kako se obvarovati pred zlobnim zahodom.>:D Mi lahko en odgovori ko ste vsi tako pametni kaj Iran ovira da ne pusti opazovalcem proste poti? Pa sej ti ogledi jedsrskih objektov niso nekaj novega. Če bi šlo za tehnologijo v "miroljubne" namene ne vem kaj skrivajo. Ali pa ste prekleto naivni

Država je pač na svojem področju suverena. Če hoče, pusti inšpektorje, če ne jih ne. A bi ZDA dovolile inšpektorjem Irana, da malo pretipajo njihove jedrske zmogljivosti? I don't think so.

Poleg tega pa se da s takimi manevri prav lepo igrati poker z ostalimi. Dokler ti to prinaša prednost (in zaenkrat jim), zakaj bi popuščal? Teorija iger lepo opiše marsikak diplomatski stunt. Meni je bolj smešna ta obsedenost nekaterih z golim dejstvom, da Iran pač ne pusti inšpektorjem pregleda. Malo se vprašaj, zakaj ne in kaj imajo od tega.

Ne bodi naiven, niso nič naivni. Saboterji so. Hudičevi odvetniki, v najboljšem primeru.

He he, "argumentacija"...|O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Edini pogoj je nadzor.
Lahko to dokažeš?

Lahko navedeš točne datume, ko Iran ni dovolil nadzora. Glede na tole poročilo IAEA lansko leto ni našla dokazov o programu razvoja jedrskega orožja.

Iz tega pač sklepam, da nek nadzor je očitno že bil. Če imaš ti drugačne podatke na plan z njimi.
sudo poweroff

drejc ::

Da, in Bush & Co. sedaj ukinjata pravno državo in človekove svoboščine ter posledično zahodni način življenja.


:D Bo največja ekonomija postala diktatura dinastije Bush? Se bo zgodil finančni zlom na NYSE? Bo zopet zmanjkal elektrike 15M gospodinjstev?...

...samo v najbolj mokrih levičarskih sanjah. 8-)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

JutriPS3 ::

Država je pač na svojem področju suverena.

Oprosti ampak s tem se ne moremo strinjati. Pustiti Iranu svobodno gradnjo jedrskih zmogljivosti tja v tri dni? Če se osredotočimo na tehnologijo za miroljubne namene je bilo to problem že v Černobilu ki ni bil pod "pristojnostjo" IAEA ki take objekte baje pregleduje. Morda bi bilo drugače kot je bilo če bi objekte striktno pregledovali (vemo kaj je rezultat tega NE leta 86). Svobodno izvedbno načrta Iranu ki je roko na srce zelenec na tem področju in NE omogoičiti konkretnega pregleda zmogljivosti. KOga slepiš? V najslabšem primeru se lahko zgodi še ena tragedija kot v letu 86 ker nekako dvomim da se bo tam dol gradilo po standardih kot veljajo npr. v Evropi.
Ko bo pa hudič bo pa spet par tisoč GreenPeace protestnikov je*alo mater vsemu zahodu "češ kaj so dopustili".

Ignoranca tega problema s strani nekaterih je zelo žalostna.

Pa dvomim da se folk tam doli sploh zaveda kaj pomeni radiacija. Tako kot se jo ni 600.000 "izvidnikov" ko so popravljali mess po katastrofi v černobilu. Za lastno dobro bi bilo dobro da se nadzor dovoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

poweroff ::

Daedalus, glede na to, da je Iran podpisal tisto resolucijo o miroljubni uporabi jedrske tehnologije je pač zavezan inšpektorje spustiti v državo.

Sicer pa jaz mislim, da DRŽAVA danes jedrskega orožja ne more uproabiti. Nobena. Ne upa si. Druga stvar je seveda, če pride jedrsko orožje v roke kakšnim fanatikom.

Ampak to lahko pride tudi v Rusiji. Ali pa v ZDA. Pardon, tam je fanatikom v roke padla že cela država... >:D
sudo poweroff

Looooooka ::

mene sam zanima kje ste to glupo novico sploh prebral.
se iraka niso zrihtal.politiki v ameriki in VB,ki so napad na irak sploh zacel in obljubljal ne vem kaksno zmago iz dneva v dan zgubljajo podporo.Mandat se jim izteka...tok denarja k ga tm zgubljajo ga niso ze par desetletij...lepo vas prosm ker kreten bo su v teh razmerah se en Irak izvajat na drzavi kot je Iran?
Ce nimata Blair pa Bush kksn sinov s predsedniskimi ambicijami bom jst lepo predvidevu da bo nasledn mandat prevzel nekdo,ki bo naslednja 4 leta furu dialog.Mislm da je vec kot ocitno da so dnevi kavbojskih akcij mimo in da so napadi na kero kol drzavo na srednjem vzhodu visek neumnosti s kero si sam nakopljes teroriste za vrat.
Ceprou bi bil ze skrajn cajt da Izrael nekdo mal popraska...

drejc ::

A bi ZDA dovolile inšpektorjem Irana, da malo pretipajo njihove jedrske zmogljivosti? I don't think so.


8-O Okej, jest mislm da tole je implikacija sam v obratno smer. Ker jasno je Pax Americana in ne Pax Muhhamedana trenutno v svetu in tudi največji nasprotniki tega dejstva ste globoko v sebi hvaležni USA da (komaj še) drži zastavo svobodnega sveta.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

JutriPS3 ::

+1

poweroff ::

Bo zopet zmanjkal elektrike 15M gospodinjstev?...
To si dobro napisal. Bo ZOPET zmanjkalo elektrike, ker v ZDA jo je po privatizaciji elektro omrežja že zmanjkalo. Čudno, ne?

--Država je pač na svojem področju suverena.
Oprosti ampak s tem se ne moremo strinjati.

Ne? Potem tudi praviš, da bi smeli Iranski inšpektorji pregledati varnost reaktorjev ZDA?

Saj veš, boljše več pregledov kot manj. Za varnost vendar gre. >:D
sudo poweroff

poweroff ::

Aha, pa smo le prišli do tega, da se ne gre za svobodo in demokracijo, pač pa za hegemonijo. Pax Americana.

Saj se strinjam. Vsekakor je zame osebno veliko boljše, da vlada Pax Americana kot Pax Mudzahedina. Samo ne pričakovat, da bomo zaradi tega ker ZDA pač vladajo svetu vsi mahali z zastavicami. Ali da se nam ne bo zdelo, da bi bil ta sistem lahko še boljši.
sudo poweroff

Thomas ::

Mudžahedini ti pač ne bi pustili levičarjenja, kot ti ga trenutni režim.

Samo ti zares ne maraš ne Pax Americana, ne Pax Mudjahidana. Ti bi Pax Anarchista/Komunista. Ostalo razsuvaš.

Normalno, samo priznaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

Gre se za to da imate največji kritiki trenutne družbene ureditve zahoda na zahodu prekleto polne riti, na bližnjem vzhodu pa imajo vaši kameradi v najboljšem primeru obešanje brez predhodnega kamenjanja.

TO je svoboda. Za TO je vredno metati miljarde, ne, biljone $$$ in €€€ v vojsko in njene oklepnike. Za demokracijo in svobodo je treba GARAT! :|
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

poweroff ::

Lepo od tebe Thomas, da namesto mene veš kaj bi jaz rad. Včasih si je to domišljal Tito, kasneje je bilo par podobnih mandeljcev, zdaj v demokraciji pa imam na srečo tebe, da mi boš lahko povedal kaj si želim in kaj naj delam.

Res, hvala Ti.
sudo poweroff

poweroff ::

drejc: Gre se za to da imate največji kritiki trenutne družbene ureditve zahoda na zahodu prekleto polne riti, na bližnjem vzhodu pa imajo vaši kameradi v najboljšem primeru obešanje brez predhodnega kamenjanja.

Madona, ti je le potegnilo!

Ravno TO ves čas govorim. Desničarji imate polne riti in polne gobce (pardon izrazu), ko govorite o tem koga bi bilo terba "nukat" in koga napasti.

A sami v vojne ne greste. Sami osebno ne greste pogledat kako izgleda "tam doli". Še celo v Amnesty International ne sodelujete npr. s pisanjem pisem.

Če pogledaš par postov nazaj, boš tudi videl, da sem se ravno zaradi tega oglasil. In rezultat? Noben desničar ni rekel nič v svojo obrambo. Zakaj? Ker veste, da je to res. Ker noben od vas, dežurnih desničarjev še ni odšel v Irak branit demokracije in svojih idealov.


Kot rečeno - letala v Bagdad vozijo dnevno. Karta pa tudi ni predraga. Go for it.
sudo poweroff

Thomas ::

> Lepo od tebe Thomas, da namesto mene veš kaj bi jaz rad.

Sklepam. Kot očitno sklepaš tudi ti. Čeprav nekoliko slabše.

> Desničarji imate polne riti in polne gobce (pardon izrazu), ko govorite o tem koga bi bilo terba "nukat" in koga napasti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

A sami v vojne ne greste.


8-O

WTF?

Vojska se, koker jest vem, ogiba sam pedrov in tojih prjatlov z Mirovnega Inštituta.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Javon ::

Kaj, ko bi ta trenutek vstopil moderator?:\
Smoke em if you got em!

JutriPS3 ::

Vojska se, koker jest vem, ogiba sam pedrov in tojih prjatlov z Mirovnega Inštituta.

:D

Daedalus ::


Vojska se, koker jest vem, ogiba sam pedrov in tojih prjatlov z Mirovnega Inštituta.


U lej, še en primer "argumentacije."
:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Matthai je lepo "argumentiral" svojo originalno nebuloznost. Ko ga pa drejc ironično prime na isti način, se Matthai Dedalusu takoj zasmili.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Matthai ne uporablja pridevnikov tipa peder.

Drejc pa bi zgleda rabil en reality check. Tisto - ironija? Prej bi rekel, da kr zgleden izraz razmišljanja enega skrajneža.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Drejc - lepo si povedal. Zakaj torej še nisi v vojski? "Moj prijatelj iz Mirovnega inštituta" zagotovo nisi, torej po tvojih besedah preostane še ena možnost... :D >:D
sudo poweroff

JutriPS3 ::

Matthai ne uporablja pridevnikov tipa peder.

Mi lahko poveš kaj je razlika pri uporabi malo ostrejših izrazov (Drejc) ter malce zasmehovalnemu pisanju Matthai-a? Meni je to vse eno in isto. Pravzaprav ne. Veliko bolj se mi smilijo oni ta drugi. Če tega nisi sposoben dojeti, bog ti pomagaj (no namesto boga vstavi osebo po želji>:D ). Dear god, samo da se uporablja korektne izraze pa je sogovornik že kar kredibilen, ostali pa za odmet. Kam smo prišli...

O tem koliko pameti je v tistih iz raznih mirovnih inštituov pa pove dejstvo da so šli za nek ščit tam v irak. No, zelo zelo hitro so prišli domov. Če se že gre se gre s srcem in dušo in ne le iz hipnih nagnjenj>:D Glede na to koliko se je govorilo (veliko dima, malo ognja bi se reklo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

poweroff ::

JutriPS3, verjamem, da te moj stil pisanja nervira (kot mnoge druge), ker je res posmehljiv in provokativen. Uporabljam namreč iste prijeme in iste argumente kot jih uporabljate "dežurni desničarji", le da jih nalašč obrnem naokrog.

O tem koliko pameti je v tistih iz raznih mirovnih inštituov pa pove dejstvo da so šli za nek ščit tam v irak.

S tem si dokazal, da si TI nekredibilen sogovornik. Zakaj? Ker Mirovni inštitut NIKOLI ni poslal nikogar v Irak. To je desničarska lajna, ki je pa navadna LAŽ. Kot živi ščit je v Irak res šla ena (bivša!) sodelavka Mirovnega inštituta, šel je pa tudi aktiven novinar Radia Študent, ki se je za radio tudi javljal iz Iraka. Zakaj se torej ne govori, da je šel Radio Študent v Irak? Zakaj se ne reče, da je šel Petrol na Hrvaško, če gre nek njihov črpalkar tja na počitnice?

Za razliko od tistih nekaj mirovnikov, ki so vsaj šli v Irak (in Erik je še vedno tam, če se ne motim), pa desničarji svojih riti niso premaknili dlje kot do lokalne gostilne. Se jim pa - ob pitju piva in pirhih - zelo "smilijo" zatirani Arabci. Predvsem ženske. In to ravno desničarjem, ki imajo do žensk že tradicionalno nadvse spoštljiv in enakopraven odnos...
sudo poweroff

poweroff ::

Aja, pa ko že govorimo o Iranu in njihovem jedrskem orožju ter o demokraciji. Kaj pa operacija Ajax?

Ne, ni Javascript exploit... ;((
sudo poweroff

TESKAn ::

Matthai, kaj to govoriš, to je komunistična zarota, zahod nikoli ni naredil česa takega, nikoli ni sodeloval z diktatorji, nikoli ni nastavljal sebi naklonjenih vlad (ki so se kasneje izkazale za katastrofo)...

//sarkazem ON, za vse brez detektorja...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

Aja, pa da se bo videlo kako ste se desničarji pripravljeni boriti za svoje ideale.

13. marca 2007 je Slovenijo obiskal Iranski zunanji minister Mottaki.

Koliko desničarjev je demonstriralo v Ljubljani?

Nobeden.

Tako, zdaj natančno vemo kaj ste.
sudo poweroff

_marko ::

Mathai:
Ti si zmešan.

Pa ne, da se mam za desničarja, ampak če ti ne vidiš napak v tvojem trenutnem sklepanju ti pa naj bog pomaga.. 8-O

Zakaj ti nisi protestiral, ko je Bush prišel na obisk!? :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Double_J ::

Prišel je zaradi Drnovška. Bolezen pa je treba razumeti... demonstracije tu ne pomagajo, zgolj medicinske inovacije.:\

poweroff ::

_marko: Zakaj ti nisi protestiral, ko je Bush prišel na obisk!?
Prosim?!?

Ko je bil Bush v Sloveniji sem protestiral. Celo pomagal sem pri vzdrževanju web strani protestnikov. Nisem sicer naredil kaj dosti, a dovolj, da lahko rečem, da nisem bil neaktiven.

Trdim pa, da "desničarji" samo govorijo, ko pa je treba zastaviti kaj več od besed, se pa umaknejo. Zato so desničarji nenačelni.

Desničarji znajo samo hujskat. Ko nekdo podvomi v njihove ideje ga napadejo. Ko bi morali sami kaj storiti, ne storijo nič. Ne gredo niti v vojno, niti na demonstracije proti "islamskemu nuklearnemu fundiju".
sudo poweroff

JutriPS3 ::

Ko je bil Bush v Sloveniji sem protestiral.

Kaj si šel na Kongresni Trg s kakim ostrim transparentom v roki (Bush Idiot ali kaj podobnega)?;) Verjetno ste imeli pa lepo družabno srečanje kajne? Verjetno so nekatere protestnice prav mične? Tudi pivo in pica zapaše po "meetingu" kajne?Sej ne da se vas je ogromno zbralo

Nisem sicer naredil kaj dosti, a dovolj, da lahko rečem, da nisem bil neaktiven.

Kaj si točno naredil? Probal spreobrniti par mimoidočih ki so korakali nič hudega sluteč mimo tebe? Torej zelo burno si reagiral. Se počutiš krivega če ne bi šel protestirati? Drugič še zapali ameriško zastavo, boš vsaj doživel 5 sekund slave na TV

Desničarji znajo samo hujskat. Ko nekdo podvomi v njihove ideje ga napadejo.

Sem bolj "sredinskih" nazorov pa vendar ne morem mimo tega. Upam da še nisi pozabil kako so nekateri trpeli zarati levičarskega hujskaštva>:D (sej veš, sovražna propaganda če si samo prdnil kaj proti režimu, goli otok, etc). Sedaj živiš v raju. Dejansko si tak profil člvoek kot ti precej nevaren - vse za svoj prav kajne. Kar se je tudi kazalo v 50 letni preteklosti povojni. Samo žal ne sprevidiš ali nočeš sprevideti. Delaš se nekega angelčka. Daleč od tega! Dejansko ste taki najbolj nevarni. Verjetno bi bil idealen kandidat za Kumrove, kot politično "neoporečen". Dejansko naj bi bili ljudje takega kova kot si ti ki dobesedno sovražijo vse ostale največji liberalci in pravičniki.:\

se oproščam za zajebanost vendar povsem v tonu tega zgoraj - zajebano a z manj stila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

Double_J ::

Takšni so brez kančka kesa ovajali lastne sorodnike, ter jih pošiljali v smrt.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Barakuda1 ::

:|

Malo se umirite in brez spuščanja na osebni nivo

Luka Percic ::

Trdim pa, da "desničarji" samo govorijo, ko pa je treba zastaviti kaj več od besed, se pa umaknejo. Zato so desničarji nenačelni.


Nekateri imamo pač drugo delo, in pridemo sem le malo poklepetat. Če tebi ostaja čas...
Jaz se pač nebi hvalil z tem no.

Se pa strinjam da je to včasih tudi slabost.
Da "desni"/liberalci ne dajo kontra, ker se jim zdi ta aktivizem za brezdelneže.

_marko ::

->Nisem sicer naredil kaj dosti, a dovolj, da lahko rečem, da nisem bil neaktiven.

Torej si to storil samo zato, da lahko rečeš, da nisi bil neaktiven? >:D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Barakuda1 ::

:|

V nadaljevanju bodo vsi posti, ki bodo off, ali se bo avtor spuščal na osebni nivo (brez vsebine) brezkompromisno brisali.

Hvala za razumevanje

drejc ::

Trdim pa, da "desničarji" samo govorijo, ko pa je treba zastaviti kaj več od besed, se pa umaknejo. Zato so desničarji nenačelni.


Mislm tole je pa dele pomoje žalitev za vsaj 50-100% mednarodnih sil. Kolegice in kolegi z vojske, ama niti en ni levičar, ki jih poznam. Prej bi rekel da so vojaki znotraj nata pretežno desničarji, njihovi voditelji (ne poveljniki) pa pretežno levičarji.

Mislm tako meglo prodajat je pa skrajno žaljivo. Če je toj levi momak od akcije Stalin, priznam, desničarji še nismo mel takega "borca", tko da kle zmagaš Matthai.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

poweroff ::

JutriPS3: Verjetno ste imeli pa lepo družabno srečanje kajne? Verjetno so nekatere protestnice prav mične? Tudi pivo in pica zapaše po "meetingu" kajne?Sej ne da se vas je ogromno zbralo
O pivu in pici ne vem nič, se pa strinjam, da so protesti pogosto happening. Ampak vsaj so. AI redno demonstrira proti Kitajskim predstavnikom. Pa desničarji? Nič.

Upam da še nisi pozabil kako so nekateri trpeli zarati levičarskega hujskaštva
Ne, nisem pozabil. Dejansko mi gre tudi levičarsko hujskaštvo in celotna levica precej na jetra. Ne precej - zelo zelo.

Dejansko si tak profil člvoek kot ti precej nevaren - vse za svoj prav kajne.
Ja, točno to počnejo dežurni desničarji v tej temi. Za svoj prav bi šli celo metat nuklearne bombe na Iran!!!

Sicer pa ni bilo govora o tem kaj sem jaz storil ali česa nisem, pač pa govorimo o tem, zakaj desničarji niso sposobni prevzeti konkretne odgovornosti za svoje ideje?

Zakaj pridejo samo malo "poklepetat" in malo "poširit nestrpnost" s pozivanjem na "nukanje"?

Drejc, 06.04.2007: "Dva nuka, mogoče trije bi jih pomoje zbrihtal".

Zdaj pa dragi desničarji - komu od vas se to zdi normalno?
Če je drejc za nukanje oz. je mnenja, da bi bilo treba "tiste tam dol" zrihtat, potem naj se sam odpravi tja dol. Naj gre lepo v vojsko in gre "rihtat" Irance.

Ampak ne. Zakaj ne? Ker je nenačelen?
Ker...
drejc, 08.04.2007: Vojska se, koker jest vem, ogiba sam pedrov in tojih prjatlov z Mirovnega Inštituta.

Ali ker pač preprosto "nima časa" (LOL kaki izgovor!).
sudo poweroff

sparklyslo ::

joj, joj pa kdo bi ene tukaj razumel.
Grejo se eno skrajno levičarstvo, ki jim ga dopušča obstoječa družbena ureditev.
Lahko se grejo mirovništvo in skrajno levičarstvo tudi v ZDA.
Včasih jim človek kar privošči, da bi se šli skrajno levičarstvo še v Iranu in sorodnih državah.
Predvsem, da bi se javno borili proti režimu, kjer vera = oblast. Kjer se vsak dan vzklika Allah Akbar.
(tukaj pa skočijo na noge, samo če se v istem stavku skupaj omeni državo in cerkev)
Kjer so ženske manjvredne in eh, lahko bi našteval ure, proti čemu bi lahko protestirali pred
predsedniško palačo v Teheranu.
Ampak ne, kar je tam dobro, je očitno tu slabo. Kar je tu slabo je tam dobro.
Verska država na bližnjem vzhodu = GOOD, zahodne "demokratično" urejene države, ki so ločene od cerkve = BAD.
Dvoličnost?, načelnost? eh ... kdo bi vedel, glavno da so proti Bushu in Janši.

Daedalus ::

Grejo se eno skrajno levičarstvo, ki jim ga dopušča obstoječa družbena ureditev.
Lahko se grejo mirovništvo in skrajno levičarstvo tudi v ZDA.
Včasih jim človek kar privošči, da bi se šli skrajno levičarstvo še v Iranu in sorodnih državah.


Po tej analogiji bi jaz lahko našim would be metalcem nuk na Iran privoščil piknik na ground zero. Greš? Jaz častim pivo, sam ne bom dolgo tam - obveznosti in to.

Vidiš, kam pelje tako besedičenje? Nikamor, če še nisi pogruntal.

Predvsem, da bi se javno borili proti režimu, kjer vera = oblast. Kjer se vsak dan vzklika Allah Akbar.
Kjer so ženske manjvredne in eh, lahko bi našteval ure, proti čemu bi lahko protestirali pred
predsedniško palačo v Teheranu.
Ampak ne, kar je tam dobro, je očitno tu slabo. Kar je tu slabo je tam dobro.
Verska država na bližnjem vzhodu = GOOD, zahodne "demokratično" urejene države, ki so ločene od cerkve = BAD.
Dvoličnost?, načelnost? eh ... kdo bi vedel, glavno da so proti Bushu in Janši.


Pa še nekaj - ena gromozanska luknja v tvojem sklepanju (pa ne sam tvojem - taki sklepi so tu common). Če se ne strinjam z vojaškim obračunavanjem z Iranom - to še ne pomeni, da odobravam (ali pa kdorkoli tu) režim, ki trenutno tam obvladuje sceno. Lahko to dojameš (in vsi ostali) že enkrat, prosim? Tako da se v prihodnje kr lepo vzdrži takileh podtikanj. Ja, ne strinjam se s tvojimi politični prepičanji. Get over it.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

krneki0001 ::

daedalus - nekaterim pač ne moreš razložiti zadeve, ker nimajo tok v glavi, da bi dojeli da eni ne maramo ne razmišljanja naših "desničarjev", niti iranske verske vlade. Ampak recimo da 75% ljudi v Iranu te vlade tudi ne mara, vendar nočejo predčasno končati svojega življenja, zato so tiho. Ampak naši "tadesni" bi pa tut teh 75% ljudi ponukali, važno je samo to, da nima Iran podobnega orožja, kot izrael.

DarkSite ::

Se prav nebivedu, ti bi dal nuke Iranu sam zaradi tega ker ima to orožje tudi Izrael in ker je iransko prebivalstvo tiho? Tako tiho kot so bili to nemci ali japonci med 2 svetovno vojno?

gfighter ::

Noben ne bi dal kar apriori orožja Iranu. Dajte se že naučit brat, no. Pa sklepat tudi, ne pa da meglo prodajate. Štala je dol namreč zato, ker določene članice VS UN niso za to, da se Iranu dovoli bogatiti uran. O orožju pa Iranci sploh ne govorijo... Kar se mene tiče, naj kar lepo mirno bogatijo uran na svoje stroške, če je cela stvar pod ostrim nadzorom inšpekcij, ki bodo zagotavljale, da se uran bogati le do stopnje, potrebne za jedrsko gorivo. To je namreč njihova pravica glede na podpisane sporazume. Vsekakor pa je njihov jedrski program trenutno bolj transparenten kot pa Izraelsko mutenje v 60ih.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

BigWhale ::

Ce Iran ali pa Irak ne smeta imeti bombe, kdo jo lahko ima?

Torej, je dovolj, da je drzava demokraticna, da ji dovolimo imeti bombo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

krneki0001 ::

Darksite, ne, nebi dal iranu nuke, izraelu in vsem ostalim bi jo vzel. Da potem ne bo mogel iran več izjavljat, da nekdo nekaj ima, oni pa ne.

Največji problem je v tekmovalnosti - vsak hoče nekaj več in ravno tako iran hoče nekaj več. Vendar, če jim ne daš možnosti imeti nekaj več, bodo potem sicer nergali, ampak v končni meri bodo tiho. Če jih boš pa napadel, bodo pa potegnili proti tebi še tistih 75% ljudi, ki si sedaj na tiho želijo, da bi oblast postala bolj pametna in da naj že nehajo z oslarijami.

Vajenc ::

BW, če imamo 20 držav, ki imajo jedrsko bombo namesto 10, imamo še enkrat več možnosti, da jo kakšen bedak dejansko sproži.

podbevna ::

Deadalus: "Dajmo no, eno nuko vrečt kr nekam...just for fun. Jaz častim sončne špegle pa pivo, bo ok?" :D

To je ena boljših izjav zadnje čase. Ta neznanska lahkotnost nukanja obeh strani v debati tudi mene najbolj skrbi. Eni bi nukali Iran, drugi pa skoraj z erekcijo pričakujejo, da bo en odpuljen terorist nukal ZDA. Jaz pa potem spet ne bom smel jesti gob in bom razmišljal ali je moj sin že po naravi tako velik...

Oboji ste malo nori! Samo upam, da se sproščen pogled na uporabo jederskega orožja ne širi povsod po svetu, kot se očitno v Sloveniji.

sparklyslo ::

Ce Iran ali pa Irak ne smeta imeti bombe, kdo jo lahko ima?
Torej, je dovolj, da je drzava demokraticna, da ji dovolimo imeti bombo?


Prav bi bilo, da nihče nima jed. bombe. A ker temu ni tako lahko le upamo, da obstoječih ne dobijo v roke fanatiki (takšni ali drugačni), levičarski ali pa desničarski.
Nekatere države jo imajo že desetletja pa jo še niso odvrgle na prebivalstvo (ZDA so jo na žalost testirale na Japoncih).
Vsekakor pa je bolje da jo režimi, katerih pripadniki so verski blazneži in so v imenu boga ali vere pripravljeni storiti marsikatero bedarijo in hkrati trdijo da se holokavst ni zgodil, ter da je potrebno določene države izbristati iz obličja zemlje takšne bombe nimajo.

Jaz pravim, da je jedrskega orožja že sedaj preveč. Potrebno je omejiti njegovo širjenje, še bolje zmanjšati količino, ne pa da bo vsak podivjani verski fanatik imel možnost pritiskati na gumbe o njegovem lansiranju.

In če ima Iran poštene namene bo zraven spustil mednarodne opazovalce. Če nima, jih ne bo, vendar bodo posledice.

DarkSite ::

nebivedu: Mir na svetu traja le zaradi tega ker imamo nuke! V nasprotnem primeru bi že imeli par vmesnih svetovnih vojn.
Pa brezskrbi, da mirno spim, ko vem, da imajo ZDA, Rusija in Kitajska NUKE. V primeru Irana pa imam nočne more, ker se ne ve kaj lahko "fanatiki" nardijo. Kdo bo imel sploh dostop do sprožilca? Ahmed? Verski vodja? Fanatiki?

Zdej pa dat še ostalim nuke, kot je recimo Iran, kateri predsednik pravi, da bo Izrael zbrisal z zemljevida sveta, pol ni potrebno dolgo razmišljati, da tle nekaj ne štima.

gfighter ::

Še enkrat: nukarji, naučite se brati. Kje zavraga ste pobrali da je bogatenje urana enako proizvodnji orožja?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam
««
3 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desert Storm - The Air War, Day 1 - Time-Lapse

Oddelek: Loža
141459 (509) WizzardOfOZ

VIDEO: Nasilje v Iranu še traja: 'Če bo potrebno, bomo končali negotovost v Teheranu' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7413145 (12351) Looooooka
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25327745 (22481) Brane22
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539233 (36476) Mipe

Več podobnih tem