» »

Pomoč pri reinštalaciji sistema

Pomoč pri reinštalaciji sistema

ChiefThunder ::

Zdravo!

Rabim vašo pomoč pri naslednji zadevi;
Trenutno imam na D: particiji naložene winXP in na C: particiji win98. Zadeva ob zagonu ponudi klasične možnosti (izbira sistem, čas...). No, in jz nameravam formatirat C: in ponovno naložiti win98. Kako lahko to na simpl način nardim, brez, da ogrozim winXP in da bo po re-inštalaciji še vedno prisoten boot meni? Kateri posegi so potrebni, mislim, a je treba katere specifične datoteke spreminjat?

Hvala za vso pomoč!

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

minimetro ::

Nč ni sila spreminjat. Kako pa maš formatirana c: pa d: disk FAT32 al NTFS. Če maš D: kjer so XP boš mel komedije pri inštalaciji 98. če je pa FAT pa mirno formatirej. Aja pa Boot Managerja si potegen z neta. Zlo dobrodošel program za take neumnosti.
Gone whit the wind

SLOWWWeb.net ::

Sam nekaj bi reku: velik sreče.

Zakaj uporabljaš še W98/ME, če pa imaš simulatorja v XPjih. Sicer ni ne vem kaj, ampak je pa :)) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

minimetro ::

Verjetno zato, ker mu spili štekajjo v XP jih. po eni strani ima prav da tako ukrepa, po drugi je pa totaln podn. Sej če maš XP maš vs svet :)
Gone whit the wind

ChiefThunder ::

ja, res so XP-ji oh in sploh, sam vseeno mam za nek backup raj nameščene še 98, ki odškrtnejo malo placa, funkcionirajo čist vredu, zadeve tečejo "rahlo" hitreje pa tud raznih problemov z nekompatibilnostjo je manj...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

AngelOfDeath ::

Ce bos formatiral C: potem bos zgubo obojni sitem win98 in winxp. Potem ko instaliras win 98 probaj pognat system restore na xp-jih mogoce bo pomagalo.

VASkO ::

system restore potem pozees z boot-CDja (WinXP) in potem se se enkrat nalozijo, nastavitve in vse instalirane programe/igre pa ohranis (ni treba vec nalagat), samo popravke, ki si si jih namestil z windows update, se enkrat moras namestiti, ker jih pobrise/prepise.

AngelOfDeath ::

Včasih celo deluje :)

ChiefThunder ::

Hvala za odgovore. Ma morda kdo še kakšen nasvet, preden se lotim zadeve?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

AngelOfDeath ::

Posnami si pomembne podatke na cd :)

Chessman ::

Če imaš slučajno v računalniku dva diska in ne dve particiji na eni uporabi rajši boot select v BIOS-u.
(Boot from disk C, Boot from disk D, Boot from CD...)

V tem primeru sta vsak sistem na svojem disku, sta fizično čisto ločena in v primeru da morač formatirati en disk ostane drugi funkcionalen vedno brez problema.

Zadeva funkcionira skoraj isto kot če bi trdi disk fizično odklopil in nato priklopil drugega, le da imaš vedno dostop do obeh.

Nisem pa nikoli sprobal ali deluje ta sistem tudi v primeru da imaš vsak sistem na svoji particiji na istem disku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443049 (2287) xpozed
»

Bootable CD

Oddelek: Operacijski sistemi
171282 (1166) Aspirinix
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171566 (1293) @ljash
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111191 (1049) duh
»

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Oddelek: Pomoč in nasveti
141682 (1462) recoil

Več podobnih tem