» »

Neberljiva spominska kartica-formatiranje

Neberljiva spominska kartica-formatiranje

NejcZ ::

Zdravo!

Pred kratkim sem nabavil MMC spominsko kartico za moj telefončič (Symbian). Do danes je delala dobro.. Pa sem v šoli za hec probal nekaj programov, jih nato zbrisal, pa še nekaj.. in sedaj imam, kot telefon pravi "Pomnilniška kartica poškodovana!". Ko jo poskusi formatirati, spodleti. Ko probam formatirati prek card readerja, tudi spodleti. Probam v DOS-u, tudi ne gre..


C:\Documents and Settings\Nejc>format M: /fs:fat
Insert new disk for drive M:
and press ENTER when ready...
The type of the file system is RAW.
The new file system is FAT.
Verifying 490M
Invalid media or Track 0 bad - disk unusable.

C:\Documents and Settings\Nejc>



To javi v dosu. Windows pravi da ni mogel dokončati formatiranja, program za kartice formatirat pa pravi "Can't write to MBR". Kaj pomeni MBR vem, ampak si ne znam pomagati.. Mogoče kdo ve kaj bi še lahko naredil?

LP, Nejc

trek@s ::

Meni se je zgodilo enako (sicer micro SD kartica). Imel sem jo v telefonu, pa sem jo za štos dal v readerja, malo šaril po njej preko compa. Jo dam nazaj v telefon - ne dela. Dam nazaj v comp - enaki simptomi kot pri tebi. Sem jo nesel nazaj, pa so mi jo zamenjali v okviru garancijskega roka. Ampak štos je pa bil, da sem preko recovery programa lahko vsaj podatke dol skopiral.

NejcZ ::

Podatki niso problem, imam še druge kartice.. Je pa čudno, ker je kartica skoraj nova.. par dni jo imam!Imel sem pa v neki drugi mašini eno SD kartico, pa sem z njo vsega boga delal, pa še vedno dela super! Tudi z neko drugo MMC (original, 16mb..) sem delal čuda stvari pa še vedno funkcionira. Če ni rešitve jutri menjam...

Bi pa bilo za v naprej dobro vedet.. česa ne smem počet z njo? :\

LP

StratOS ::

MBR je Master Boot Record.
Potrebuješ low level format kartice če bo šlo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

NejcZ ::

Hja, kako pa bi izvedel to?

edit: že formatiram z nekim low level format softwarom.. upam da bo kul 8-O Javim..

edit: ni ravno šlo.. pravi da je uspešno formatiralo, in naj zdej normalno formatiram, nardim particije, blabla, ampak windows vseen noče.. bom raje jutri kartico zamenjal, pa če se bo ponovilo stran vrgu vse skup... brezveze.

Hvala za pomoč.

LP, Nejc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcZ ()

LRafael ::

Nekaj podobnega se mi je pripetilo na USB ključku. Windowsi javljajo, kot da ni formatiran, dos noče ........:|

Potem pa slučajno naletima na tole , in po testu hitrosti pisanja (!pazi!izbriše vse podatke), je kjuček zopet normalno delal. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LRafael ()

NejcZ ::

Sem probal, pa še vedno enaki simptomi :|

OK.d ::

probaj še nekoga najti z digitalcem kateri podira to vrsto kartic meni se je podobno zgodilo z memory sticko 2 GB od sonya je zaštekala v telefonu in jo nisem mogel formatirati preko računalnika, ko pa sem jo dal v digitalca jo je pa na hitro sformatiralo
LPOK.d

NejcZ ::

No, sem že ubistvu zamenjal.. :) Hvala za pomoč!

LP, Nejc

NejcZ ::

Smola, ne morem urediti prejšnjega posta :(

No tukaj imate novo zgodbo :|

edit:

Hja se vračam.. tokrat z zelo podobnim problemom z NOVO kartico! Kako lahko pride do tega ne vem, telefonu sem napravil hard reset, ampak tudi sedaj ne morem formatirati kartice prek njega.. Kako je do tega prišlo? Kolega mi je probal poslat en mp3 preko bluetootha.. Pošilja, do cirka 10%, nakar prekine.. Ok, probam še enkrat, ne gre! Homeč odpret sporočila.. sistemska napaka.. enako je bilo za vse drugo. Programi in stvari niso bile več dostopne na kartici, telefon se je upiral.. Ampak sedaj mi še vsaj ne napiše pomnilniška kartica je poškodovana (na telefonu), kar bi pomenilo še eno katastrofo.,. Torej še zadnjič :) Rabil bi neke uber super programe za formatirat preko kompa, ker še enkrat nebom nosil kartice nazaj, kker se niti ni sama pokvarila in sem sam kriv.. (nevem kako,..) In če mi to ne rata rešit bom raje drug telefon kupil, ker se mi z jajci od Nokie ne da več zajebavati.. (vse je delalo perfektno zeloo dolgo z original 16mb kartico, ampak kaj.. ko si z njo ne moreš nič kaj pomagati. Torej, mogoče ve kdo za kak uber super duper program ki bi lahko izvedel format? :)

LP, Nejc

StratOS ::

Opiši malo svoj sistem, če imaš integriran card reader v compu ( http://hddguru.com/content/en/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/ ) poskusi z njim, more delati.
File System na kartici more biti FAT, če ni je mogoče problem pri alokacijah oz. geometriji kartice, prav tako pri MBR.
Različni OS-i imajo lahko različno predstavo o geometrijio kartice ipd, predvsem tisti, ki so dokaj starejši ( Win95, 98 ... ).

Si pregledal comp proti AV/Spyware ipd, maš kateri AV gor ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

OK.d ::

saj sem ti že dal odgovor najdi nekoga z canon digitalcom in sformatiraj kartico v njem in basta
LPOK.d

NejcZ ::

Card reader imam preko USB-ja.. Je pa tak.. mal jači, podpira 53 vrst kartic( jih sploh obstaja toliko, lol?). Sistem.. deluje brezhibno, imam nameščen NOD32, se sam posodablja večkrat dnevno. Gor je WinXP SP2 (original licenca če je to pomembno hehe). Da mora biti FAT vem, sem že kar precej brskal glede tega po spletu.

No zdej je vse še bolj čudno.. low level format kao končan, vstavim v telefon.. piše zasedeno 144kb.. dam v komp, pa gledam pa so še vedno gor iste mape k pred formatom?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcZ ()

NejcZ ::

Baa, zopet ne morem urediti..

Zadeva z fotoaparatom? Tudi ne deluje.. Format card? Ok.. after 2 sec.. Memory card error, in se ugasne :\

OK.d ::

in kaj imaš za en telefon razen da je pameten - zgleda še preveč, počakaj še na kakšen odgovor ali pa probaj zamenjati za kartico kakšne druge firme
LPOK.d

NejcZ ::

Gre za Nokio 3660.. Ni ravno najnovejši mobitelčič, je letnik 2003. Sem jo nekje zastonj dobil, je bila boljša kt moj telefon, pa sem jo uporabljal.. dokler sem lahko. Nič ne pomaga, tudi format telefona ne.. :( Bom še počakal, saj se ne mudi toliko, ampak če nebo šlo, rae zavijem nazaj na Sony Ericsson in kupim nekega novejšega pa mam mir.. čeprov drugače js Symbian super! :O

Infinity ::

am mense zdi d rabš ti original Nokia kartico k edin et delajo na voltaži telefona, une k jih kupš od kakga sandiska ipd. majo drugo voltažo in bi ti znal zrd tega jokat... mislm probi pa boš vidu

OZZY ::

sej tko al so zdej dual voltage tko da n e bi smelo biti problema..
Go with the flow.

NejcZ ::

Neverjamem da je voltaža.. frend ima identično karticu v Nokii N-Gage.. pa dela kul


Naj povem še za en simptom.. Gor na kartici so mape ki jih telefon sam ustvari! Kartico računalnik lepo prebere, te datoteke so vse read only.., se sicer izbrišejo, kartico ven, kartico notri.. pa so spet gor? Se je kartica na nek način zaklenila? WTF; ne razumem ničesar več hehe :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcZ ()

NejcZ ::

Mogoče še kak predlog? :O

XrobertoX ::

V letu 2020 se to še vedno ni rešilo xD torej 13 let kasnej, ali je tu sploh kaka rešitev :D Datoteke se vedno znova tudi pri meni prikažejo nazaj pa imam Huawei telefon in SanDisk MicroSD 128GB kartico. Sem odgovoru tle, da ne odpiram nove teme, ne dvomim da se po 13 letih ni nič rešilo kanede? :D
Robi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253934 (1843) Skylord
»

Kako popolnoma formatirati disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121665 (1533) xxurban
»

Računalnik zmrzne/zatrokira

Oddelek: Pomoč in nasveti
154080 (3454) Krzzich
»

Caviar Black umira (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
757411 (5547) filip007
»

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121989 (1744) kixs

Več podobnih tem