» »

Računalnik zmrzne/zatrokira

Računalnik zmrzne/zatrokira

mayhem ::

Pozdravljeni.

Imam uprašanje za vse majstre in tiste,ki so imeli takšen problem kot ga imam jast.Namreč zanima me zakaj mi PC ,kar naenkrat zmrzne,mislim zatrokira miška in ne morem več nič tudi s tipkovnico ne ,ubistvu je zmrznjen.Gdaj to naredi, kar hitro po vklopu računalnika cca po 10 min gdaj pa dela tudi cel dan ali več no več kot 7 dni se mi zdi ,da ne nažalost.
Na isti način spet gdaj naredi pa isto zadevo vendar se na monitorju pokaže kar tema nobenega namizja ter ikon vendar se ne ugasne PC.

Moram vam pa povedati,da pred tem ko zatrokira/zmrzne je pred tem zašlišati v računalniški škatli nekakšen zvok pa kot da bi nekaj mlelo in potem računalnik zmrzne.

Formatiral sem in je čist, niti na netu ni bil pa dela isto.
Sprašujem se ali morda zna biti to napajalnik ali kaj drugega ,kaj pravite vi ali tisti,ki so se s to težavo spoprijeli:(

Sistem imam pa;

XP Pofessional
SP3
AMD ATHLON 2400+
1,50 GB RAM
Nvidia 7600

Prosim za pomoč,ker nevem ali bi reskiral zamenjati napajalnik ali kar dati na popravilo ,če se sploh splača.
Pravzaprav ,kaj menite vi kaj bi lahko bilo????

Vem ,da ni nevem kaj računalnik ampak se da z nim še marsikaj pomagati in narediti ,če bo delal.
Star pa je nevem cca 5 let bo!

Hvala vam v naprej za odgovore in pomoč!

Lp

ST-777 ::

Preden menjaš napajalnik, poglej s programom HWMonitor kakšne voltaže ti daje napajalnik. Če so velika odstopanja, bo res treba razmišljati o zamenjavi, če ne, je razlog tvojih težav verjetno drug in ne napajalnik.

HWMonitor is a hardware monitoring program that reads PC systems main health sensors : voltages, temperatures, fans speed.

mihastopar ::

Js sm mel zlo podobno zadevo. Pri meni je bil kriv ram! Ena ploščica ni delala tko k bi mogla. Vzami vn eno ploščico in probaj kako dela, potem probaj še drugo. Lahko daš ram v drug slot, če jih imaš več.

Samson ::

Ce zatrokira na taksen nacin kot pravis da nekaj melje, bi skoraj reku da je krivec disk. Spremljaj ce ti sveti lucka za disk in poglej v event viewer ce je kaj napisalo pod napako. Lahko da je kriv samo kabel od diska. Upam da je pomagalo kaj od teh nasih nasvetov.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

solatko ::

Preglej kondenzatorje na matični, rame vzemi ven in poizkusi z enim. Najprej pa poizkusi napajalnik, če ni nevem kakšna znamka, je v petih letih dal svoje skoz.

mayhem ::

Pozdravljeni.

Hm vse to sem pregledal edino še ta program bom dal skozi za napajalnik pa nek OCCT za plato baje.
Rame sem menjal enkrat z enim drugič z drugim tri ploščice sem zamenjal in zgleda da delajo je pa še zmeraj ugašalo.
Temperaturo mam CPU...33C kar je OK, pregreva se ne ventlatorji delajo vsi OK.

Sedaj sem doma dobil en ATA disk pa dajem gor sistem ,če bo še s tem diskom ,sesuvalo PC potem je verjetno mama plata po vsej verjetnosti.
Sumim na disk ker preden crkne PC naredi nekakšno mletje pa ga zatrokira in se ne ,da več nič niti z miško niti z tipkovnico.Porti za tipkovnico in tipkovnica pa delata brezhibno 100%.

Vsekakor bom probal še testirat ta napajalnik z tem programom ki mi ga je priporočal ST-777 greh ni probat:)

No lepa hvala za vašo pomoč vse ideje in nasvete bom upošteval pa to vse isprobal.
Bom pa poročal po formatiranju drugega diska kaj se bo zgodilo.

Hvala še enkrat.

No če ma še gdo kako idejo kar na dan z njo:)

...................Lp

Mayhem

mojsterleo ::

za vsak slucaj preglej se pod power saving options, da imas vse na disabled.

mayhem ::

za vsak slucaj preglej se pod power saving options, da imas vse na disabled.



Kje pa to pogledam.


na žalost nadomestni disk,ki sem ga dobil mi ne deluje se ustavi formatiranje pri 12% in tam tudi stoji po več ur ko sem pustil probal sem pa večkrat tako,da imm še zmeraj noter original disk.
Sedaj mi po prijatelj posodil še drugo grafično da sprobam še to.


Pod pod power saving options pa nevem kam sploh to pogledati.....a mi lahko gdo opiše,da še to naredim.

Lp

ST-777 ::

Power saving options:

Nadzorna plošča/ možnosti porabe/ napajalne sheme

mayhem ::

Pogledal sem tudi......... nadzorno ploščo/ možnosti porabe/ napajalne sheme in imam vse na disabled.

Zadnje ,kar sem naredil sem boot-al z HDD Regeneratorjem iz DVD-ja.
Označil sem funkcijo repair all bad sector.
Prvi poskus je bil taki,da se mi je ustavilo pregledovanje na 44,77% in tam je tudi stalo več kot štiri ure,čeprav naj bi bilo pregledovanje napisano nekaj manj kot 4 ure.

Ugasnil sem PC in probal znova po cca 3 urah pridem pogledat in piše slednje;

If your SATA controler works in AHCI mode change it to compatable IDE mode in the system Bios.

Hard drive is not redy.


Switch of your computer than switch it on to reset the system after the system is reset star the proces again.

Nato sem restartal in pogledal v bios kar je vse OK.

Skeniral sem še zadnjič in naredil pregled,ki ne poravi bad sectorje temveč samo izpiše napake in spet piše slednje;

Bad sectors;
B=102472 detected
D= 1 Delays detected


In disk je bil ustavljen na 25,77% ter na grafu od procentov pri 25,77% je bil kvadratek z B črko v rdeči barvi.

Sedaj me zanima ali je disk za zamenjati,ker to sem delal prvič.
Uglavnem trikrat sem šel skozi pa ni bilo dobrega.

Kaj pravite vi ali je za zamenjati???

Hvala za odgovore.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

mayhem ::

Pozdravljeni.

Sprašujem tiste ,ki se zastopijo v te podatke ali naj zamenjam disk?
Kaj pomenijo te napake,ki so izpisane goraj?

Hvala za odgovor.

Lp

Zako ::

na disku imaš pokvarjene sektorje:

Bad sectors;
B=102472 detected -> pokvarjeni sektorji
D= 1 Delays detected

lahko probaš kak low level format, oz. kako orodje za LLF ; odvisno je kateri disk imaš.

Seagate->seatools for dos (poženeš direktno v dos (bootCD)
za drugo pogooglaj.

lp
Zako je zakon!!!

Invictus ::

Mislim da je čas za nov disk ...

Naredi kopijo podatkov dokler jih lahko še bereš, pol pa novo stvar noter.

LP I.

Valvoline ::

http://hddguru.com/content/en/software/...

Polovica diskov rešiš z tem programom,po opravljenem Low level format če maš srečo se bad sectorji odstranijo in disk bo delal normalno.
Poglej si z programom hdtach kakšno temperaturo ma disk. Če se skoz segreva na več k 50c potem je res kaput.

mayhem ::

Aha hvala za odgovor!

Disk sem že naročil nov ATA/IDE 160 GB 48 € WD tako,da bo mir.
Ta starejši disk pa je bolje da niti ne popravljam bad sectorjev, ker je spet uprašanje časa gdaj bo začel nazaj tako zmrzavati.

Ko namestim sistem na nov disk bom takoj videl kaj bo pa bom poročal.

Najlepša hvala vsim za izčrpne odgovore ter pomoč.

Lp

Krzzich ::

Zdravo, imam poroblem ki je podoben kot ostali ampak z maro različice.
Imam laptop toshiba satelite, imel sem original windowse Vista že na računalniku. ampak mi je po 2 letih računalnik pokazal blue screen (moder ekran ko je gor nekaj pisal in se je resetiral. Imel sem še windowse kakie 3 mesece, pol mi je začel mal "štrajkat" same male bedne stvari mal se mi je nabral preveč fajlov gor in sem nanovo naložil windowse ampak windows7. Teli windowsi so kokr en update ker če maš visto pol loh 7 inštaliraš brez da bi sistem nalagav ponovno. Po kakšnem mesecu in pol mi pa je računalnik začel zmrzovati. po kakšnih 10 minutah je obnolknil, in se ga moral ugasniti na prisilo. Nič ni pomagalo. Danes sem ga po 3.tednih prižgal in se mi je ponovno ugasnil, ko sem ga prižgal drugič, sem nekako (nevem kako) naredil da mi začudo dela že kakšne pol ure in nevem kako hitro bo spet zmrznil.

Prosim če ima kdo kaj pojma kaj tole Toshibo tišči, mi naj prosim pomaga, drugače ga bom dal na popravilo ker imam še 5 let garancije. Ampak nevem ali mi bodo mogoče razveljavili garancijo, ker v njej piše da če uglašujem ali spreminjam programsko opremo bo garancija razveljavljena, jaz sem pa naložil gor windows7 in še to niso original.

hvala, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

seatools

Oddelek: Pomoč in nasveti
201866 (1711) StratOS
»

Težave s trdimi diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
51544 (1344) croco
»

Računalnik zmrzuje, če imam zasedeno več kot 35GB...

Oddelek: Pomoč in nasveti
8926 (807) fahrenGONE
»

Kaj bi lahko bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91203 (1103) Tilen
»

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
171279 (1113) KontraCepec

Več podobnih tem